2022 PTT personel alım ilanı! PTT personel alımı başvuru şartları neler?

PTT PERSONEL 2022 NE ZAMAN ALINIR?

2022 PTT, işe alım mevzusunda yeni bir duyuru yayınlamadı.

PTT İŞİ NASIL YAPILIR?

Şartları elde eden kişiler, başarı göstermiş olmaları halinde kurumlar tarafınca yapılacak sınavlara yada mülakatlara katılarak belirtilen ekibe kabul edileceklerdir. Hem de PTT, işe almak istediği sayıyı her yıl müracaat sahiplerine kendi web sitesinde ve mevzuyla ilgili çeşitli sayfalarda bildirmektedir. PTT’de iş başvurusunda bulunmak isteyen adayların bilgileri aşağıdaki gibidir:

PTT işi için başvuran adayların ilk adımı, resmi PTT internet adresinden müracaat alanlarını seçmektir.

Müracaat sürecinde adaylar hangi alanı seçeceklerine gore tek bir seçim yaparken puanlarına gore değerlendirilecekleri belirtilmektedir.

Öte taraftan, sınava girmek isteyen adaylar, imtihan için yatıracakları Ziraat Bankası yada PTT web sitesi üstünden bir miktar para yatırabilirler.

PTT BAŞVURU FORMU

PTT personel alımına katılmak isteyen adaylar, PTT internet sayfasında yer edinen iş müracaat formunu doldurabilirler. Formu dolduranlar doğal olarak ki mülakattan sonrasında sözlü ve yazılı sınavlara girebilir ve imtihan sonuçlarına gore iş başvuruları onaylanabilir.

PTT PERSONEL İŞE ALIM VE İŞ REKLAMI

Tüm açık pozisyonlar ve personel alımının lüzumlu olduğu tüm departmanlar için personel alımı meydana getiren PTT, personel alımına başladığını Ptt.gov.tr ​​adresinde duyurmaya devam edecek. Sadece öğrencilere eğitim imkanı sunan PTT Kargo, Yetişim Seferberliği Projesi ile eğitim başvurularını Kariyerkapisi.cbiko.gov.tr ​​adresinden kabul etmek için meydana getirilen son duyurudur.

PTT YAZMA SINAVINDA NELER SORULUR?

PTT yazılı sınavında adaylar ne benzer biçimde sorunlarla karşılaşacaklarını ve ne benzer biçimde sorunlarla karşılaşacaklarını merak ediyorlar. DG PTT’nin Imtihan Kılavuzunda yayınladığı konuların bilgileri şu şekilde;

* Türkçe paragraf, dil bilgisi ve yazım kuralları

* Sözlü argüman

* Sayısal ve mantıksal akıl yürütme

* Temel vatandaşlık

* Türkiye Coğrafyası

* Genel kültürel ve güncel sosyo-ekonomik mevzular

* ölçüm becerileri

PTT KİŞİSEL ŞARTLAR

PTT için genel istihdam koşulları aşağıdaki gibidir:

(a) 29 Mayıs 2009 tarih ve 5901 sayılı Komut Türk Vatandaşlığı Kanunun 28 inci maddesi kapsamına giren kişiler ve yurtdışındaki PTT işleri
Çalışanları hariç Türk vatandaşı olmak.

b) Giriş sınavının yapıldığı senenin Ocak ayının birinci gününde onsekiz yaşını doldurmuş ve otuz altı yaşını doldurmamış olması.

c) Kamu hukukuna gore yasaklanamaz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın