4C Saçlar İçin Hiç Düşünmediğiniz 5 Doğal Saç İpuçları

Bu yazıda, saç uzatma yolculuğunuzda sizin için kelimenin tam anlamıyla oyun değiştirici olacak 4C saç için beş deli naturel saç ipucunu paylaşacağım!

Bazılarınız biliyor olabilirim saçımı uzatmak hepsini kestikten sonrasında ortalama altı yıl süresince.

Gayem onu ​​kalçama kadar büyütmek ve neredeyse orada. Senenin sonuna doğru belime gelecek ve önümüzdeki Aralık ayına kadar kalçama ya da oldukca yakınına gelecek.

Şimdi, bu benim hedefim. Sizinki değişik olabilir. Kim bilir yalnız sıhhatli kilitleri korumak istiyorsunuz. Her iki durumda da, 4C saç için kendim yaptığım beş naturel saç ipucunu size vermek istedim.

Birkaçını muhtemelen daha ilkin duymuşsunuzdur ve bir çift size iyi gelebilir… acayip fakat söz veriyorum, saç hedefleriniz ne olursa olsun, bu ipuçları kesinlikle destek olacaktır. Öyleyse başlamış olalım!

4C Saç İçin İpuçları #1: Gömlek Giymeyin

ReklamlarTamam, açıklamama izin ver. Saçınızın içinde yağlar var. Ne yazık ki, 4C saç tiplerinin tellerinde ötekilerden daha azca yağ bulunur.

Tellerimizin sıkı kıvrımları, sebumun yada naturel saç yağlarının şafttan aşağı hareket etmesini oldukca zorlaştırır.

Bu yüzden buklelerimize verdiğimiz her nemi korumak istiyoruz. Geçmişte, saçı toplamanın yada bağlamanın öneminden bahsetmiştim.

Bunun sebebi, kafi rutubet eksikliği ile beraber günlük aşınma ve yıpranmanın uçlarımızı son aşama kırılgan hale getirmesidir.

Bundan dolayı, eğer saç pamuğa yada öteki kumaş türlerine sürtünürse, saç tellerimizdeki yağları derhal emecektir.

Sonrasında daha kuru, kırılgan hale gelecekler ve sonunda ayrılacaklar ve sıhhatli bir uzunluğu koruma umutlarımız var.

İnsanlar bunun bilincinde olsalar bile bilhassa yıkama günü vardığında ya da dışarı çıktıklarında unuturlar.

Yıkama gününde, saçlarınız omuzlarınızı fırçalayacak kadar uzunsa pamuklu bir gömlek giymeyin.

Bir bralet, bir bluz giyebiliyorsanız ya da bir erkekseniz, o vakit atlet ya da asla gömlek yok. Bunun benzer biçimde bir şey. Bir gömlek yerine saçın tenine sürtmesini tercih edersin.

Bilhassa saçınızı şekillendirirken. Bölünmüş uçları önlemek için bu oldukca önemlidir. Bu ek olarak saçınızın dışarıda kabarmasını önlemeye destek olacaktır.

4C Saç İçin İpuçları #2: Saç Modelleri Içinde Dönüşüm

Inanırım bu sitede bir yada iki kez bundan bahsetmişimdir. Bu kim bilir 4C saçı olan ve uzunluğunu korumak isteyen her insana verebileceğim en mühim tavsiyelerden biri.

Dürüst olmak gerekirse, yeni başlayanlar için naturel saç ipuçlarına aittir.

Saç modellerini denemenin keyifli bulunduğunu anlıyorum, doğrusu 4C saç ergonomik olarak saç stilleri için yapılmıştı. Bu doğru. İşin içinde… bilim var.

Bununla beraber, saçınızı oldukca sık şekillendirmek, kırılgan saç tellerinize gereksiz yük bindirerek bütünlüğünü bozar. Ayrıca kök olarak.

Bir yada iki kolay seçim düşük bakım saç modelleri ve bu tarz şeyleri her hafta yada iki haftada bir tekrarlamak saçlarınızı uzatacaktır.

Saç modellerinden minimum biri saçın nefes almasına izin vermelidir. (Bu oldukca mühim!)

Reklamlarİdeal olarak, mümkünse bunu bir yıl yada daha uzun süre yapacaksınız. söylediğimde latife yapmıyorum BU SAÇLARINIZI SIRTINIZA DÜŞÜRECEK!!!

Ben şahsen bunu yapıyorum ve bunun birçok faydası var. Benim için yapması kolay ve uzun süre gizlemesi kolay iki saç modeli öğrendim.

Ben de bu saç modellerinde saçlarımı sorunsuz bir halde nemlendirebiliyorum. Ek olarak saç stillerim oldukca yönlü olduğundan saçlarımı yoldam içinde değişik şekillerde kullanabiliyorum.

Bu listede başka bir şey yapmazsanız, bunu yapın.

4C Saç İçin İpuçları #3: Protein Tedavisi Yapın

Kullanın protein tedavisi. 4C saç için ipuçları erişince, bu büyük bir tane.

Pekala, evet, teknik olarak her saç tipi protein tedavisinden yarar görebilir sadece saç zarar görmedikçe hiçbir saç tipinin buna daha çok ihtiyacı yoktur.

Bu ürün tellerimizi güçlendirecek ve onları daha kuvvetli ve kırılmaya karşı daha dirençli hale getirecektir.

Saç kırılmasından muzdaripseniz ve bu tedaviyi devamlı yapmıyorsanız, muhtemelen saçınızın kırılmasının nedenini bulmuşsunuzdur.

Tutarlı olun ve her dört ila sekiz haftada bir tellerinizi güçlendirin.

4C Saç için İpuçları #4: İpek yada Saten Kumaş Kullanın

İpek/saten giymeyi bildiğine inanırım. saç atkı ya da uyumak için yastık sadece bu kumaşı evden çıkarken kullanmak da iyi bir fikirdir.

Dışarı çıktığınızda ipek/saten bir eşarp takarak saçınızı kirleticilerden korumak, saç tellerini kesinlikle sıhhatli tutacaktır.

Fakat yalnız bir eşarp takmak zorunda değilsin. İpek yada saten astarlı benzer biçimde her türlü şeyi giyebilirsin. kapüşonlular, şapkalarve bereler.

Saçı korumanın pek oldukca yolu var. Önereceğim başka bir şey de saçınızın uçlarını sarmak.

Mesela, kimi zaman saçlarımı örerim yada gruplandırırım ve uçlarımı bir saç tokası ile sabitlerim. saten toka.

Bu yalnız saçımın en kırılgan kısımlarını çevreden korumakla kalmıyor, hem de uçlarımın kumaşa yada birbirine sürtünmesini de engelliyor.

4C Saç #5 için İpuçları: Güneş Koruyucu

feryat atıyorum. Sen bağır. Tamamımız güneş kremi için feryat atıyoruz!

Numara…? Peki.

Her her neyse, bu kim bilir her insanın aklına gelebilecek neredeyse her şeyden kendi saçlarımın uzamasının önündeki en büyük engel.

Oldukca güneş alan bir bölgede yaşıyorum. Ve güneş kremi oyununa geç kaldım.

Asla kimse bana cildimi güneşten korumanın benim için ne kadar mühim bulunduğunu söylemedi.

Öyleyse, aynı şeyi saçlarım için yapmam icap ettiğini keşfettiğimde ne kadar şaşırdığımı hayal edin. Ne benzer biçimde? Fakat evet. Görünüşe gore gerçek bir şey.

Bunca yıl, saçlarımın güneşten yandığını asla fark etmemiştim. Güneş yanığı saçlarımı kurutuyor ve parçalanmalarına niçin oluyordu.

O zamanlar saçlarımı nemlendirdikten sonrasında bile niçin bu kadar kuru bulunduğunu çözemedim. Saçımı boyamadım ya da ısı kullanmadım.

Sert kimyasallar kullanmadım fakat sık sık güneşe başımı örtmeden çıkarım.

Hikayenin etik…?

Güneş kremi kullanın. Ve evet, satın alabilirsiniz saçlarınız için güneş kremi. Kim biliyordu?

Son düşünceler

Pekala, azca ilkin kendi saçımı büyütmek için kullandığım 4C saç için beş naturel saç ipucunu sizinle paylaştım.

Bu ipuçlarını derhal şimdi uygulamaya başlarsanız, bu yıl birkaç santim saç uzamasını ve kalıcılığını bekleyebilirsiniz derken latife yapmıyorum.

Saçınızı üç ayda bir kestirdiğinizden yada sert kimyasallar kullanmadığınızdan güvenli olun benzer biçimde olağan şeyleri size söylemek istemedim… Bunu aslına bakarsanız milyonlarca kez duyduğunuzu düşündüm.

Olabildiğince sık söylenmeyen ve işe yaradığını bildiğim ipuçları sağlamak amacımdı.

Ihmal etmeyin, herhangi bir sorunuz var ise aşağıdan onlara problem yada bana devamlı kontakt sayfamdan ileti gönderebilirsiniz.

Ek olarak, görmek istediğiniz bir gönderiyle ilgili herhangi bir öneriniz var ise, bana ulaşın!

Bir sonrakine kadar!

Izahat: Aşağıda bazı bağlı müessese bağlantıları var ve bu gönderideki bağlantılar vesilesiyle yaptığım satın almalar için komisyon alabilirim, sadece bunların hepsi şiddetle tavsiye ettiğim ürünlerdir. Doğrulamadığım ve/yada kişisel olarak kullanmadığım hiçbir şeyi bu sayfaya koymayacağım.

YORUMLAR

Bir cevap yazın