5 Ev Yapımı Saç Ürünleri: Yıpranmış Saç Tedavileri Bölüm 2

Bu yazı, yıpranmış saçlarınızı tedavi etmek için 5 ev yapımı saç ürününün iyi mi yapılacağı hakkında!

Bugünkü gönderi, hasarlı saç tellerinizi ve kirlerinizi tedavi etmede etkili olacak kendi ev yapımı saç ürünlerinizi iyi mi ucuza yapacağınızı tartışacak! Şimdi evde meydana getirilen ilaçlar Aşağıda mutfağınızda yada mahalli bakkalınızda kolayca bulabileceğiniz yaygın ürünler bulunduğunu görmüş olacaksınız. Ek olarak, birçoğu ile bir tek birkaç bileşen gerektiren ve karıştırmak için beş dakikadan azca bir sürede yapmak fazlaca basittir. Her neyse sözü fazla uzatmadan mevzuya girelim. İyi bir ev çaresini sevdiğimden bahsetmiş miydim?

Saçınız sıhhatli olduğunda, üst kütikül tabakası düzleşir ve ışığı yansıtmasına niçin olur. Pürüzsüz, parlak saçlara haiz olduğunuz yer burasıdır. Bununla beraber, kütikül tabakası yükselirse, saç telleriniz artık fazlaca fazla ışık yansıtamaz ve bu da mat saç görünümüne neden olur.

Bu büyük seviyede haiz olduğunuz saç tipine bağlıdır, sadece donuk saçın özellikleri kıvırcık, sert, kaba ve yada kuru saç içinde değişebilir.

Donuk saçların sebepleri ek olarak ürün birikmesi, saç güneş yanığı, Isı ziyanıkirlilik, aşırı şekillendirme, aşırı işleme ve toksik kimyasallar.

ReklamlarEv yapımı saç ürünlerinizin girmiş olduğu yer burasıdır.

Avokado + Muzlu Saç Maskesi

Bu sorunla savaşım etmek için avokado ve muz kılı maskesine ulaşmanız yeterlidir. Bu meyvelerin her ikisi de, nemlendirici tesirleri sebebiyle evde deva topluluğunun temelini oluşturur. Bu maske beraber saç tellerinizin esnekliğini artırabilir ve saç lifini güçlendirip yumuşatabilir.

Avokado + Muzlu Saç Maskesi Iyi mi Kullanılır

Talimatlar fazlaca basittir. Bir tane olgun avokadoya ve bir tane olgun tam muza ihtiyacınız olacak.

İlk olarak muz ve avokadoyu bir karıştırma kabında pürüzsüz hale gelene kadar ezin. Arkasından saçınıza uygulayın ve maskeyi minimum 30 dakika beklemeye alın. Süre dolduğunda, soğuk yada ılık suyla durulayın.

Yağ bezleriniz saç derinizi yağlayacak kadar sebum üretmezse, cildiniz kaşınır, tahriş olur ve pul pul dökülmeye adım atar. Bir kişinin kuru kafa derisi yaşamasının birkaç sebebi olsa da, en ihtimaller içinde suçlu saç ürünlerinde sert kimyasalların kullanılması yada çevresel faktörlere verdiği tepkidir.

Öteki durumlarda, niçin sık saç yıkama, dehidrasyon ve hatta sedef hastalığı yada egzama şeklinde tıbbi durumlarla ilgili olabilir.

Her iki durumda da, bu probleminin fazlaca rahat bir çözümü var.

Cadı Hazel Maskesi

Cansız saçlar için mükemmel bir ev yapımı saç ürünü cadı fındığı kullanmaktır. Cadı fındığı, bilmeyenler için ABD Birleşik Devletleri kökenli bir bitkidir. Çoğu zaman kaşıntı, kuruluk ve/yada duyarlı cildi önlemek için tasarlanmış ürünlerde kullanılır. Kuru saç derisine birlikte rol alan semptomların çoğunu yatıştırmak için son aşama kuvvetli büzücü özelliklere haizdir.

Cadı Hazel Maskesi Iyi mi Kullanılır

Elinize cadı fındığının sıvı bir versiyonunu almanız ve ürünün bir kısmını bir kaseye dökmeniz gerekecek. Arkasından, iki kısım su yada hindistancevizi yada zeytinyağı şeklinde bir taşıyıcı yağ dökeceksiniz. Son olarak, karışımı saç derinize iyice masaj yapacaksınız ve her zamanki şeklinde yıkamadan ilkin saçınızda bekleteceksiniz.

Önceki probleminin aksine, bu saç problemi kafa derisinin aşırı yağ üretmesiyle ilgilidir. Beni yanlış anlamayın, saçınızın yağ üretmesini istiyorsunuz bu sebeple bu suyu itmeye destek sunar ve saçı kuruluktan korur. Sadece fazlaca fazla yağ saçınızın yağlı görünmesine ve yağlı hissetmesine niçin olabilir.

Bazı insanoğlu naturel olarak öbürlerinden daha yağlı bir cilde haizdir, sadece bu durumun sebepleri hormonlar, rutubet, D vitamini eksikliği, aşırı yıkama, yanlış ürünler yada saç fırçanızı yeterince temizlememe içinde değişebilir.

Her neyse ki, bunun için muhteşem olan etkili bir ev yapımı ürün var.

Elma Sirkesi Durulama

ReklamlarCadı fındığı şeklinde, elma sirkesi de aşırı sebumu kafa derisinden çıkarmaya destek olan büzücü özelliklere haizdir. Ek olarak, elma sirkesi çoğu zaman destek olmak için kullanılır. pH’ı dengelemek kafa derisi ve saç, birikmesini önler ve düzgüsel yağ üretimini sürdürür. Doğal ki, elma sirkesinin fazlaca kuvvetli olduğu ve cilt tahrişine niçin olabileceği için uygulamadan ilkin daima seyreltilmesi icap ettiğini unutmamak önemlidir.

Elma Sirkesi Durulama Iyi mi Kullanılır

Bir bardak yada kasede 3 yiyecek kaşığı elma sirkesi ve 1 bardak ılık suyu karıştırın. Saçınızı şampuanlayıp duruladıktan sonrasında bu karışımı hem saç derisine hem de saça uygulayın. Çözeltiyi 5 ila 10 dakika beklemeye alın ve soğuk suyla durulayın.

Düz saç, teller ağırlaştığında oluşur. Bu, saçınızda biriken ürün, kir, yağlar ve öteki kalıntı türleri sebebiyle olabilir. Bazı insanoğlu yıkama günlerini atladıktan sonrasında köklerinin daha düz durduğunu deneyimleyebilir. Endişelenmeyin, bu sorun için kullanabileceğiniz oldukça etkili bir ev yapımı saç ürünü var.

Yulaf, Badem Yağı + Süt Maskesi

Birçoğu, yulafın rejimlerinden sağlamış olduğu inanılmaz yararları aslına bakarsan biliyor olabilir, sadece bununla birlikte bir ev ilacı olarak da son aşama yararlıdır. Yulafta fazlaca fazla gıda bulunur ve ev yapımı bir saç ürünü olarak idealdir. Saç lifini besleyerek elastikiyetini artıracak ve parlaklığı artıracaktır. Karışımdaki badem yağı saçı yumuşatmak ve yumuşatmak için çalışacaktır. Son olarak, süt ilavesi saçın parlaklığını ve hacmini artırabilen temel besinlerle doludur.

Yulaf, Badem Yağı + Süt Maskesi Iyi mi Kullanılır?

Bir kase alın ve 1/2 bardak yulaf dökün. Arkasından, 2 yiyecek kaşığı badem yağı ve 1/2 su bardağı düzgüsel tam yağlı süt ilave edin ve iyice karıştırın. Bu maskeyi tüm başınıza uygulayın ve 40 dakika beklemeye alın. Süre dolduğunda karışımı sudan geçirin. Isterseniz sütü hindistan cevizi sütü ile de değiştirebilirsiniz. Saçlarınız hala kabarık ve hacim dolu olacak.

Kırılgan saç nemi iyi emmez yada tutmaz ve netice olarak parlaklık ve doku azalır. Böylece saçlar cansız, zayıf ve aşırı kuru görünebilir. Kırılgan saçların ana sebeplerinden bazıları aşırı yıkama, çevresel faktörler, şekillendirici ürünler yada aletler, ısı hasarı, toksik kimyasallar, sert su ve beslenme eksiklikleridir.

Kırılgan saçların bir çok sebebinin tıbbi olarak ilişkili olmadığını not etmek de önemlidir.

Yumurta + Ballı Saç Maskesi

Yumurta, bilhassa saç tellerini güçlendirmeye destek olmak için saç toplumunda çoğunlukla kullanılan bir ev yapımı saç ürünüdür ve nedenini kolayca görebilirsiniz. Yumurta sarısındaki bileşimler genel saç sağlığına destek sunar ve yağ asitleri nemi hapsederken saç tellerini nemlendirir. Bal, bukleler için de inanılmaz derecede faydalıdır. Yumuşatıcı ve nemlendirici özellikleriyle bal, saç köklerini yumuşatmaya, rutubet sağlamaya, saçın parlaklığını geri kazandırmaya ve parlaklığı sabitlemeye destek olabilir.

Yumurta + Bal Maskesi Iyi mi Kullanılır

Orta boy bir kaseye, düzgüsel boy bir yumurtayı kırın ve çırpın. Arkasından 1/2 su bardağı bal ilave edin. Bal yoksa yoğurt da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde, daha çok nemlendirici tesir istiyorsanız, hindistancevizi yada zeytinyağı şeklinde bir taşıyıcı yağ ile beraber düzgüsel boyutta bir avokado da ekleyebilirsiniz.

Malzemeleri iyice karıştırın ve nemli saçın yanı sıra saç derisine de uygulayın. Arkasından durulayın ve hafifçe bir şampuanla devam edin.

Son düşünceler

İşte bu, ev yapımı saç ürünleri ikilisi gönderilerimizin ikinci kısmıydı. Ihmal etmeyin, ev ilaçları çoğu zaman güvenlidir sadece bir şeyler yapmayı ihmal etmeyin. yama testi çarenin saçınızla ve vücudunuzla uyumlu olduğundan güvenilir olmak için. Herhangi bir sorunuz var ise, bu tarz şeyleri aşağıdaki oluşturulan kutuya bıraktığınızdan yada kontakt sayfamdan bana bildiri attığınızdan güvenilir olun.

Bir sonrakine kadar!

Kaçırdıysanız diye, işte birinci bölüm: ev yapımı saç ürünleri bölüm 1

Bu blogda gösterilen hiçbir informasyon, bilgili tıbbi tavsiye yerine geçmeyi amaçlamaz ve bir sıhhat uzmanına danışmadan herhangi bir işlem yapmamalısınız.. Bilhassa emziriyorsa yada hamileyse. Bu gönderideki bazı bileşenler, ciltte yada ihtimaller içinde alerjilerde kullanıldığında hoş olmayan bir yan etkiye niçin olabilir. Devamlı bir yama testi yapın ve uygulamaya başlamadan ilkin 24 ila 48 saat bekleyin.

Referanslar:

“Kuru Saçlar İçin 7 Kuvvetli Evde Çözüm.” EMediSağlık18 Nisan 2022, https://www.medihealth.com/skin-beauty/hair-scalp/dry-hair-home-remedies.

Cheng, Andrea ve Dori Price. “Muhtemelen Şu Anda Evde Kendiniz Yapabileceğiniz 13 Saç ve Saç Derisi Tedavisi.” iyi temizlikGood Housekeeping, 16 Haziran 2022, https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/tips/g661/homemade-hair-treats/.

Dalal, Urvi. “Yulafın Cilt ve Saç İçin Birçok Faydasından Bahsedelim.” Güzel Hindistan OlGüzel Olun Https://Static-Bebeauty-In.unileverservices.com/Bb-Logo.jpg, 29 Haziran 2020, https://www.bebeauty.in/all-things-skin/everyday/oats-benefits-for -deri-ve-saç#:~:text=Yulaf%20are%20köşeli%20%20saç,%20kalın%2C%20dahauzun%20ve%20daha kuvvetli görünür.

“Dermatologlar, Bu Ev İlaçlarının Yağlı Saçlarınızı Kayganlaştıracağını Söylüyor.” Önleme2 Kasım 2021, https://www.prevention.com/health/a20428078/15-home-remedies-for-oily-hair/.

Donuk Saçın Sebepleri ve Çözümleri: Parlaklığınızı Geri Getirmek. saç hikayesihttps://www.hairstory.com/blog/dull-hair-fixes-and-Causes/.

Whelan, Corey. “Kaşıntılı Saç Derisi İçin Evde Çözümler: Yağlar ve Alternatif Tedaviler.” sıhhat hattıHealthline Media, 7 Mart 2019, https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-itchy-scalp.

Young, Tiffany ve ötekiler tarafınca gözden geçirildi. “Kuvvetli ve Sıhhatli Kilitler için 24 Ev Yapımı Kuru Saç Bakımı.” TARZI15 Temmuz 2022, https://www.stylecraze.com/articles/dry-hair-treats-from-your-kitchen/.

YORUMLAR

Bir cevap yazın