Artık Gözlerinizin Altındaki Koyu Halkaların Nedenini Bilebilirsiniz

İşte gözlerinizin altındaki koyu halkalara neyin sebep olduğuna bir bakış. Sebebi belirlemek, soruna bir çözüm bulmanıza destek olabilir.

Bu değişik faktörleri okurken, bazılarının geçerli olmadığı görünebilir. Uygun olmayan bölümleri atlamaktan çekinmeyin. Yazının sonuna doğru, bir çok durumda problemi çözmeye yarayan tedaviler hakkında informasyon edineceksiniz.

Beslenme yetersizliği

Anemi, cildin solmasına niçin olabilen beslenme eksikliğinin yalnız bir örneğidir.

Solgunluk arttıkça derinin altındaki kan damarları daha görünür hale gelir. Derinin kalınlığı vücutta 0,5 mm’den 2 mm’ye kadar değişmiş olur, sadece en ince kısım gözün derhal altı ve çevresidir.

Cilt ne kadar ince olursa, altındaki kan damarları o denli görünür olur. Hanımefendiler hamilelik yada menstrüasyon esnasında solgunluk yaşayabilir.

Altta yatan problem hala diyetteki mineral demir eksikliğidir. Solgunluk aslen dokularda dolaşan oksijen eksikliğinin bir emaresidir.

Oksijen açısından varlıklı dokular pembe yada kırmızıdır. Oksijeni tükenmiş dokular beyaza daha yakındır.

Herhangi bir temel gıda eksikliği, gözlerinizin altındaki koyu halkalara niçin olabilir. Bu yüzden, ilkin rejiminizi deneyin.

alerjiler

Bazı besin alerjileri, bölgenin gölgeli bir görünüme haiz olmasına niçin olabilir. Sadece, ilk olarak göz tahrişine yol açan alerjilerdir.

Örnekler içinde saman nezlesi ve öteki mevsimsel alerjiler, toz, kedi tüyü, köpek tüyü ve gözün kaşınmasına yada sulanmasına niçin olabilecek her şey sayılabilir. Açıkçası, ovalamak yada kaşımak problemi daha da kötüleştirebilir.

İlaçlar

Reçeteli yada reçetesiz ilaçlar göz altı morluklarına niçin olabilir.

Kan damarlarını genişleten herhangi bir şey onları daha görünür hale getirebilir. Vazodilatör örnekleri içinde adenosin, prostasilsin, Viagra ve nitrik oksit bulunur.

Vücutta organik olarak bulunan bileşikler de vazodilatör olarak işlev görebilir. Örnekler içinde nor-adrenalin, histamin ve prostaglandinler bulunur.

Prostaglandinler tipik olarak vücudun inflamatuar yanıtının bir parçası olarak salgılanır. Alerjik reaksiyonlar esnasında histamin salınır.

Adrenalin birçok nedenden dolayı salgılanabilir sadece tesirleri çoğu zaman kısa sürelidir.

Bazı besinler de kan damarlarını genişletebilir. Bir çok durumda bu iyi bir şeydir şundan dolayı pıhtılaşma ve tıkanma riskini azaltır.

Sadece aşırı niasin, l-arginin yada teobromin alımı bir problem olabilir.

Yaşam seçimi

Gözlerinizin altındaki koyu halkaların sebebi yaşam tarzınız olabilir. Gece vardiyasında çalışmak, eğlenmek için geç kalmak, kronik uykusuzluk, oldukca fazla alkol almak, sigara içmek yada yeterince su içmemek, dahil olabilecek yaşam seçimi faktörlerine örnektir.

Çözüm

Yaşam seçimi faktörlerini okuduysanız, Hollywood film yıldızlarını ve öteki ünlüleri düşünmüş olabilirsiniz.

Torbalara ve koyu halkalara çözüm, aslen ünlüler için geliştirilmişti ve uzun süre onların sırrıydı.

Artık oldukca sayıda klinik çalışmada etkili olduğu kanıtlanmış meşhur çözümünü hepimiz kullanabilir.

Gözlerinizin altındaki koyu halkaların nedenini öğrendikten sonrasında, problemi düzeltmek için yapabileceğiniz şeyleri görebilirsiniz.

Değilse, daima EYELISS ve HALOXYL içeren bir göz jeli satın alabilirsiniz. Ünlülerin kullandığı şey bu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın