Aşırı Büyümüş Köpekler İçin Tırnak Uçları Nasıl Kesilir? Aşırı Büyümüş Köpek Tırnaklarını Kes

Tırnaklarınızı kendiniz kesmeye yada bir tımar yaptırmaya karar verirseniz, bunu bilmeniz önemlidir. köpeğinizin tırnaklarını doğru şekilde iyi mi kesersiniz. şeklinde doğru araçları kullanmak köpek tırnak makasıen sevilen atıştırmalıkları ve tırnak kesme teknikleri ile köpeğinizin maniküründe yalnız birkaç dakika içinde ustalaşacaksınız.

Köpeğinizin tırnakları iyi mi kesilir

 1. Senaryoyla ne kadar rahat hissettiğini belirlemek için bir pençe kaldırma ile başlayın.
 2. Bacaklarını oldukca fazla bükmemesi için ayaklarını yere koy.
 3. Bir bacağınızı alın ve eti görmek için tırnağı inceleyin.
 4. Tırnağı, eti görmeyecek şekilde tırnağın kenarlarına yerleştirilmelidir.
 5. Kesme makinesini 45 derecelik bir açıyla tutun.
 6. Çivinin ucunu kati. Birincisi, yalnız. Devam etmeden ilkin bir göz atın.
 7. Çiviyi ve patiyi ışığa doğru tutun ve peşinden tırnağın ortasına bakın. Eti arayın. Çivinin ortasındaki koyu dairesel bir alandır.

Köpeğinizin tırnaklarını kesmek için aletlere ihtiyacınız olacak.

Köpeğinizin patilerine gösterdiğiniz itina ve tırnaklarını iyi mi kırpacağınızı öğrenmek, manikürün sorunsuz bir halde tamamlanmasını sağlamak için bazı temel araçları gerektirir.

 • İkramlar (tırnaklarını ikiniz için daha kolay kesmenize destek sağlar!)
 • Güneşten bolca ışık alan oda. Işık.
 • Tıpkı sizin şeklinde kokan bir battaniye yada eski bir havlu (köpeğinizin rahat etmesine destek olacaktır).
 • Tırnaklardaki tüyleri kesmek için ufak makas.
 • Ufak pense, makas vb. şeklinde çeşitli türlerde köpekler için tırnak makası.
 • Pürüzlü kenarları temizlemek için ufak bir köpek tırnak törpüsü aleti (isteğe bağlı).
 • En yaygın olanları kanamayı durdurmak için Hemostatik Toz, Mısır nişastası kabartma tozu yada benzokaindir.

Köpek tırnakları çeşitli tiplerdedir.

Köpek tırnaklarını temizle

Köpeğinizin tırnaklarını kesiyorsanız, yapabileceğiniz ilk şey tırnağın içindeki etin nerede bulunduğunu belirleyin. Köpeğinizin tırnakları beyazsa, ortadaki pembe, yumuşak dokuyu farkına varacaksınız ve o da et.

Et, kan damarlarına ve sinirlere ev sahipliği yapar ve çakmakla tırnaklarda fark edilmesi kolaydır. Köpeğin pençesi ışığa yakın tutulur. Et tırnağın içinden görülebilir ve tırnağın içinde bir çivi şeklinde görünür. Kanayıp köpeğinize acı verebileceğinden eti kesmekten kaçının.

Karanlık köpek tırnakları

Koyu renk oje kesmek, açık renk oje yapmaktan farklıdır. İlk göreceğiniz şey, tırnağın etini oluşturan hiçbir kan damarı yada sinirin olmadığıdır.

Tırnaktaki eti bulmak için, patiyi nazikçe yukarı doğru hareket ettirin ve peşinden kesilmemiş tırnağın ortasına doğru aşağı doğru bakın. Ortasında uzun bir koyu halka var ise, tırnağın uzamaya başladığını gösterir. Ortası yuvarlak olan tırnakları etinizi dilimleyeceği için kesmeyin.

Görünür bir iç daire bulamazsanız, tırnağın kısa kısmını 45 aşama kesebilirsin. Açıkta kalan bir merkez daireyi denetim ettiğinizden güvenli olun. Çivinin ortasındaki koyu halkayı görebiliyorsanız, yeterince kesmişsinizdir. Eti kesmeyin, kanayabilir ve köpeğin acı çekmesine niçin olabilir.

Eti kesmek zorunda kalırsan ne yaparsın?

Köpeğinizin tırnağını oldukca kısa keserseniz ve kanamaya başlarsa, kanamayı durdurmak için uca baskı uygulayın yada çiviyi hemostatik toz yada mısır nişastasının içine koyun. Tırnak kanamaya başlarsa, yürürken yada koşarken tırnağın yaralanmaması yada zarar görmemesi için köpeği sakin ve sakin tutmak önemlidir. Bu yalnız bir çeşit ikram!

YORUMLAR

Bir cevap yazın