Bakteriyel Vajinoz Enfeksiyonuna Ne Sebep Olabilir?

Bakteriyel Vajinoz Enfeksiyonu yalnız vajinal bölgede gelişen inflamatuar bir tepki olarak görülür. Gerçekte, problemi geliştirmek için bir araya gelen birkaç mikrop türü tarafınca ortaya çıkar. Fazlaca sayıda mikroorganizma tarafınca meydana getirilmiş olduğu için, BV’nin tıbbi teşhisi ve yönetimi, birden fazla suşun tesiri olması sebebiyle kolay bir problem değildir. Fena bakterilerin iyi türlerden daha çok büyümesi durumunda, bir kontaminasyon meydana gelir. İyi bakterilere karşı bu fena bakterilerin çoğalması, enfeksiyonunuzun birincil sebebi olarak öne çıksa da; birçok unsurun, vajinal mikroorganizma orantısızlığına katkıda bulunan BV’ye katkıda bulunan bir unsur olduğu kanıtlanmıştır.

Bakteriyel Vajinoz Enfeksiyonunun arkasındaki en popüler faktörlerden biri, bağırsak hareketini takiben uygun olmayan temizliktir. Doğru hijyen önden arkaya doğru temizlik yapmamızı gerektirir. Bu, bilhassa genç hanımefendiler için bir kenara itilmemelidir. Arkadan öne, kısaca anüsünüzden vajinanıza kadar temizlenmeniz durumunda, bu bakterileri ve hatta cinsel organlarınızdaki dışkı kalıntılarını değişiklik yapma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu, sonuçta size iyi bakterilerle bir tutarsızlık verecek olan fena mikroorganizmaların miktarında artışa yol açabilir. Bu hususi bileşenin niçin olduğu bakteriyel kontaminasyon tipiktir ve bir kez ele alınmadığında daha karmaşık vajinal kontaminasyonlara niçin olabilir.

Vajinit ile ilgili nerede ise tüm vakalar üreme çağındaki hanımlarda görülür, sadece buluğluk öncesi genç kızlarda olduğu belgelenen vakalar da vardır. Bu yalnız hafifçe bir kontaminasyon olarak gerçekleşir ve karmaşık olmayan ilaçlarla giderilebilir. Öte taraftan, daha büyük bir iması ortaya çıkarabilecek kapalı emare ve semptomlar bulmanız durumunda, uygun danışım aranmalıdır.

BV’ye niçin olduğu kabul edilen davranışların yanı sıra aktiviteler de bulabilirsiniz. Dar kot pantolon giymek de enfeksiyon oluşumuyla bağlantılı olabilir. Kısıtlayıcı kot pantolonlar ve tangalar giyildiğinde kumaşınızın anüsünüzden vajinaya doğru sürtünmesine niçin olabilir. Bu yalnız vajinanızın iç dudaklarını kötüleştirmekle kalmaz, bununla birlikte mikroorganizmaların sırtınızdan önünüze kaymasına da niçin olabilir; bağırsak hareketinden derhal sonrasında uygun temizleme yöntemi şeklinde.

Bir tür cinsel yolla bulaşan hastalık (STD) olarak görülmemekle beraber, kendinizi lezbiyen bir ilişki içinde bulmanın yanı sıra birkaç cinsel ilişki de Bakteriyel Vajinozun nedenleriyle ilişkilendirilebilir. Bir adam cinsellik arkadaşına haiz olarak anal sevişmeyi deneyimlemekle aynı şekilde gider.

Vajinoza dahil olan rahatsız edici işaretler yada semptomlar, durumla savaşım eden bir hanımefendi için büyük bir sıkıntıdır. Antibiyotik şeklinde ilaçlar doktorunuz tarafınca reçete edilebilmesine karşın; bu kontaminasyonun yeniden ortaya çıkmayacağının garantisi değildir. Bakteriyel vajinozise neyin sebep bulunduğunu idrak etmek, yalnız sizi enfekte olmaktan alıkoymaz; hatta sorundan kati olarak kurtulabilecek bir takım organik çözümde ustalaşmak için en iyi rehber olabilir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın