BARIŞ AKARSU KİMDİR? | Barış Akarsu kaç yaşında, neden öldü? Hayatı film olacak Barış Akarsu’nun şarkıları ve biyografisi

28. doğum gününde yaşamını kaybeden Sulh Akarsu’nun ölümü üstünde 15 yıl geçti ve hayranlarınızı birazcık gülümseten haberler. Hayatınızın bir film olacağı açıklandı. Sulh-patak bu yıl yaşayacaktı 43 yaşlarında olacaktı. ATV’de düzenlenen Akademi Türkiye yarışmasına katılımıyla büyük beğeni toplayan Akarsu, yarışmayı birinci olarak bitirerek milyonlar kazanmıştır. Pekala Sulh Akarsu niçin öldü, ne oldu? Hangi dizide Sulh Akarsu’nun hangi şarkılarını çaldınız? Aramak Sulh Akarsu’nun yaşamı Meraklı…

KI BARIŞ AKARSU kaç yaşlarında ve niçin öldü?

29 Haziran 1979’da Amasra’da Bartın’da Hatice ve Selahattin Akarsu’nun oğulları olarak dünyaya geldi. Sulh Akarsu, eğitimine Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’nda başladı ve arkasından lise eğitimini tamamladı. Liseden sonrasında Amasra Lisesi’ne devam etti ve lise eğitimini tamamladı. Ufak yaşlardan itibaren bulundukları şehre gelen ve sonrasında armonika, flüt, klavye ve gitar şeklinde enstrümanları çalmaya başlamış olan müzisyenlere esin verdi.

Çocukken müziğin yanı sıra sporla da ilgilenen Akarsu, 4 yıl basketbol oynadı ve arkasından karate ile ilgilenmeye başladı. Lisede bir süre sonrasında Amasra Yelken Kulübü’nde yelken ustası oldu.

Halen Antalya’da animatör ve müzisyen olarak yaşayan Sulh Akarsu, liseden mezun olduktan sonrasında Karadeniz Ereğli’ye yerleşerek müzisyen olarak oradaki barlarda çalmaya başladı. Öte taraftan mahalli radyolar ve TV kanalları için programlar hayata geçirmeye başladı.

Bir süre Ankara’da barmenlik ve garsonluk yapmış oldu, 2004 senesinde Akarsu’nun arkadaşlarının desteğiyle Akademi Türkiye adlı bir ATV’de yer aldı ve yarışmada büyük ilgi görmüş oldu ve sıcak bir karşılama aldı. Akarsu’nun rock ve Anadolu rock tarzında seslendirdiği sesi beğeni topladı. Turnuvada görmüş olduğu ilgi ile finale kaldı ve şampiyon oldu.

Hep hayalini kurduğu albüm çalışmalarına devam eden Akarsu, 4,5 aylık bir çalışmanın arkasından 30 Aralık 2004’te Wet Wet adıyla ilk albümünü çıkardı. Cem Karaca adlı bir şarkı olan Wet Wet şarkısına bir video çekti ve bu video klip de albümün çıkmış olduğu gün gösterildi. Albümde toplam on şarkı vardı.

Albümün yayınlanmasından yedi gün sonrasında Sulh Akarsu Beyoğlu’nda bir konser verdi ve o konsere yoğun ilgi vardı. 2005 senesinde konser kayıtlarından oluşan bir klip ve Mavi şarkısına klip yayınladı. 2005 senesinde 27-28 Ağustos tarihleri ​​içinde gerçekleşen iki gün devam eden Barışarock festivalinin 28 Ağustos bölümünde sahne aldı. Albümdeki şarkıları sahnede seslendirdi. Albümün üçüncü klibi “Kim” şarkı. Şarkının sözleri ve video klibi o dönemde büyük yankı uyandırmıştı. Albümde yer edinen “Come See Me Ask What Love” tanrısal parçasına konser görüntülerinden oluşan bir video klip çekti. Sonrasında yavaş şarkı “Amasra” için konser görüntülerinden bir video klip yayınladı. Ayrıca oldukca sayıda TV ve radyo programına katılan Sulh Akarsu, yoğun bir halde performans sergilemeye devam etti.

İlk albümünün altıncı ve son klibi olan “Bir Town Evening” şarkısına klip çekti. Bu rock ve Anadolu rock seçimi albüm beğenildi ve albüm yardımıyla Türkiye’de daha oldukca tanındı. 8 Nisan 2006’da İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin 2005’in en iyilerini seçtiği Cem Karaca Hususi Ödülü’nü kazanmıştır ve ikinci albümü için çalışmalara başladı.

Sulh Akarsu’nun ilk albümü sonucunda, Şubat 2006’da başladığı ikinci albümünü averaj 4 ayda kaydederek büyük bir fanatik kitlesi edindi ve ikinci albümüne “İhtiyacım Var” adını verdi. Run in the Clouds Without Falling “3 Temmuz 2006’da ilk olarak albümden Vurdum En Dibe Kadar şarkısını video klip olarak çıkardı ve şarkı beğeni topladı. Bu albümde toplam on iki şarkı vardı.” Ben “ve Yeter ‘Be’ şarkılarının söz ve müziği Sulh Akarsué’ye aittir. Fuat Saka’nın 1997 tarihindeki Lazutlar albümünde yer edinen ‘Rapatma (Vira Vira)’ şarkısını seslendirmiştir. Senkron oyuncu Ümit Tabak’ın Tarık Tekelioğlu karakterini oynadığı bir dizide verdiği seslendirme, oynadığı dizide de albümden şarkılar seslendirmiş ve bugün Türkiye’nin en sevilen seslerinden biri haline gelmiştir.

Albümün arkasından birçok tv programında yer edinen Akarsu, o dönemde dizide iyi eleştiriler almış ve konserleri yoğun geçmiştir. 9 Mayıs 2007’de 13. Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde En İyi Rock Sanatçısı Ödülü’nü aldı. Ödülünü kendisi de rock sanatçısı olan Murat Gögebakan’dan alan Murat Gögebakan, ödülü kimin aldığını söylemeden ilkin, “Harp dünyasında berrak bir su şeklinde bir sulh ırmağı. “

2007 senesinde konserlerine hız kesmeden devam etti ve kariyerinin en parlak dönemlerinden birini yaşadı. Oynadığı dizinin finalini çektikten sonrasında dinlenmeye giden Akarsu, 29 Haziran 2007 Cuma akşamı, 28. doğum günü 22:30 sularında Muğla İli, Bodrum ilçesine 5 km uzaklıktaki Poşet Kavşağı’nda. kaza yapmak. Otomobilde seyir halinde olan Zeynep Koçak (24) ve Nalan Kahraman (37) vaka yerinde yaşamını yitirdi.

1649477620 95 KI BARIS AKARSU Barış Akarsu kaç yaşında ve neden yaptı.jpg & mw = 700

Trafik kazasının arkasından kalbi durarak hastaneye kaldırılan Sulh Akarsut, acil serviste kalbi tekrardan çalıştırıldı. Binlerce şahıs büyük umutlarla Sulh Akarsu’nun nakledildiği hastaneye akın etti, sadece yoğun bakımda olduğundan yaşamı tehlikedeydi. Meşhur sanatçı 5 gün yoğun bakımda kaldıktan sonrasında, 4 Temmuz 2007’de öldü. Amasra’da toprağa verildi. Vefatıyla müzik topluluğu şok oldu, genç yaşta yaşamını kaybeden Sulh Akarsu’nun cenazesine binlerce şahıs katıldı. Sulh Akarsu’nun ölümünün arkasından dizinin yeni sezonunun çekilmemesi üstüne dizi iptal edildi.

Vefatından beş ay sonrasında, oynadığı dizide daha ilkin kaydedilip söylenen şarkılardan remake albüm yapılmış oldu. “Separation Timeless Income” isminde albümde 12 şarkı yer aldı. Albümde yer edinen “Resimdeki Gözyaşları”, “Bir Aşk Bin Kez Ölmek Anlama gelir” ve “Seni Sevdim Bir Kere” adlı şarkılar övgü aldı. Leman Sam’in 1992 tarihindeki “Ayak Sesleri” albümünde yer edinen “Rüzgar” şarkısı, Sulh Akarsu’nun albümünde de yer almış ve albümden yalnız o şarkı çıkarılmıştır. 2008 yılının en oldukca dinlenen albümlerinden biri olarak hafızalara kazındı. Ek olarak albümde Sulh Akarsu’nun canlı performanslarının ve kliplerinin yer almış olduğu bir DVD de yer aldı.

Tankut Öktem, ölen sanatçının anısına bir heykel için çalışmalara başladı. 3 metre yüksekliğindeki bu heykel, Öktem’in ölümü sebebiyle yardımcıları tarafınca tamamlanmış ve bu heykel, sanatçının ölüm yıl dönümü olan 4 Temmuz 2008’de Amasra’da Birinci Sulh Akarsu Kültür ve Sanat Festivali’nde dikilmiştir. Ölümünün ilk senesinde kaza yapmış olduğu kavşağın adı “Sulh Çapraz” Ölüm geçişi olarak değiştirilmesine karar verildi ve Aralık 2009’da ölüm düğümü olarak nitelendirilebilecek bir noktada mevcut hatanın giderilmesi için çaba yayınlandı. 2012 senesinde emekler tamamlanmış ve kavşak tekrardan açılmıştır.

Sulh Akarsu yaşasaydı bu yıl 43 yaşlarında olacaktı…

BARIŞ AKARSU’NUN ALBÜMLERİ VE ŞARKILARI

 • Islak Islak (2004)
 • Düşmeden bulutlarda koşmalıyım (2006)
 • Erken Kazanç (2008)

BARIŞ AKARSU ÖDÜLLERİ

 • 2004: Akademi Türkiye Yarışmasında Birincilik
 • 2005: En İyi Vaka FM 2005 – En İyi Çıkış Icra eden Rock Sanatçısı
 • 2005: Okullarda Gelecek Dergisi Anketi – 2005 Favori Rock Sanatçısı
 • 2006: Orange Media Group Organizasyonu Golden Note Müzik Ödülleri – En İyi Pop-Rock Sanatçısı
 • 2006: İstanbul Üniversitesi Bilişim Ödülleri – Cem Karaca Hususi Ödülü
 • 2006: USDER (Internasyonal Sıhhat, Eğitim ve Toplumsal Hizmetler Federasyonu) Senenin En İyisi Anketi – Rock Müzikte Birincilik
 • 2006: Expo Channel – Cem Karaca Hususi Ödülü
 • 2007: 13. Kral TV Video Müzik Ödülleri – En İyi Rock Müzik kategorisinde birincilik ödülü
 • 2008: FERSA 2007/2008 – En İyi Müzisyen

YORUMLAR

Bir cevap yazın