Bir Bebeğin Ağlamasına Neden Olan 7 Neden

Asla kuşku yok ki, yürümeye süregelen bir çocuğun devamlı ağlaması kimi zaman can bunaltıcı olabilir. Bunun birkaç sebebi olabilir ve kimi zaman dikkatli alınmalıdır. Yeni yürümeye süregelen evlatların bir çok durumda ağlaması normaldir sadece duygular, çevre yada ilaçlar bunu tetikleyebilir.

Bir çok ebeveyn, yeni yürümeye süregelen evlatlarının niçin ağladığını kati olarak söylemesi imkansız, sadece bazı nedenler düzgüsel olabilir ve gelişim aşamalarıyla ilgili olabilir. Kısa aralıklarla devamlı ağlama sadece en iyi şekilde kapsamlı bir halde araştırılır ve gerektiğinde doktorunuzun tavsiyesine başvurun.

İşte ufak evlatların ağlamasına yol açan 6 niçin.

Dikkat

Yeni yürümeye süregelen çocuklar bir çok vakit dikkatiniz için ağlarlar, sadece meydana getirecek ev işleriniz olduğunda bu imkansızdır. Ev işlerinizi yaparken mama sandalyesinde onu size yakın tutmanız ve devamlı kontakt kurmanız ağlamasını azaltacaktır. Yeni doğan bir kardeş var ise, ufak çocuklar kendisine verilen ilginin azalmasından dolayı kendilerini güvensiz ve tehdit altında hissedebilirler. Bu aşamada ağlayan ufak çocuklar tırmanabilir ve kimi zaman dayanılmaz olabilir. Eğer öyleyse, bir bakıcı düşünmeniz tavsiye edilir.

Hüsrana uğramış

Bir daireye bir kare sığdıramazlarsa yada bir tek bir ayakkabı giyemezlerse, ufak çocuklar hayal kırıklıklarını ifade etmek için ağlarlar. Anne babalar, ufak evlatlarının hayal kırıklığını yatıştırmak için işlerin niçin yapılamayacağını yada işlerin iyi mi yapıldığını göstererek destek olmalıdır. Yeni yürümeye süregelen evlatların düşüncelerini ve duygularını ifade edememeleri de ağlamaya niçin olabilir. Sizinle iletişimlerini kolaylaştırmak için bir iki kelime önermeniz onlara destek olacaktır.

Açlık sancıları

Yeni yürümeye süregelen çocuklar açlık sancılarına eğilimlidir. Kimi zaman kelimeleri bulamıyorlar, bu yüzden ağlıyorlar. Taze meyveler yada besleyici tahıl çubukları şeklinde sıhhatli atıştırmalıklar, uygun öğünler içinde açlık sancılarını hafifletmek için en iyi şekilde el altında tutulur. Bir tek boğulma tehlikelerinin ve alerjilerin bilincinde olun.

Bağımsızlık

Ağlayan ufak çocuklar kimi zaman size onları rahat bırakmanızı söylemenin bir yolu olabilir. Mesela, yürümeye süregelen evladınız yanlış bir halde oyuncaklarıyla oynamaya kendini kaptırmışsa ve siz onları düzeltmeye çalışırsanız, ağlayarak kuvvetli bir bağımsızlık ısrarı gösterecektir. Bazı şeyler en iyi şekilde organik olarak bırakılır, sadece güvenliklerini tehlikeye atmayacak şekilde.

acı verici

Kısa aralıklarla devamlı ağlayan ufak çocuklar dikkatle alınmalıdır. Hala konuşma engelleri olduğundan, anne babalar araştırmak için çaba göstermelidir. Onu fizyolojik olarak muayene ederken acıyıp acımadığını ve neresinin acıdığını sormak daha çok ciddi hasarı önleyebilir.

Huysuz

Dinlenme ve uyku eksikliği, ufak evlatların huysuzlaşmasına niçin olabilir. Uyku, zihinsel ve fizyolojik büyümeleri için dirimsel öneme haizdir. Anne babalar, uykularını büyük seviyede etkileyebilecekleri için uygun ve rahat bebek yatakları ve oda ortamı sağlamalıdır.

Baş Ağrısı ve Migren

Yeni yürümeye süregelen evladınız sık sık ağlıyorsa ve kafasında bir ağrı bulunduğunu gösteriyorsa, bunu ciddiye alın. Darbe ve çürük olup olmadığını deneyin. Bazı yürümeye süregelen ilaçlar migren ve baş ağrısına niçin olabilir. Ağlama ve kusma, burun kanalının daralması ve tıkanmasından meydana gelen sinüsün erken bir emaresi olabilir. Doktorunuzun tavsiyesine başvurmak en iyisidir.

Yeni yürümeye süregelen evlatların ağlaması, ebeveynlik zorluklarının bir parçasıdır. Anne babalar, bu zorlukları devamlı itina ve pozitif yönde ebeveynlik ile aşacaktır.

Mutlu ebeveynlik.

YORUMLAR

Bir cevap yazın