Bir Köpek Susuz Ne Kadar Sürebilir?

Köpekler susuz yaşayabilir mi? Bir köpek yalnız 24 saat su içmeden yaşayabilir. Bu süreden sonrasında sıvı almadan susuz duracak ve yemeden ve içmeden devam ederse neticeleri ölümcül olabilir. hakkında bir makaleyi buradan okuyabilirsiniz Bir köpeğin günde ne kadar su içmesi gerekir?

Evcil hayvanlarda sıvı alınmaması ciddi sorunlara yol açabilir. Mesela karaciğer yetmezliği, zira karaciğer oldukca hassastır ve sıvı içmemenin neticelerini ilk hisseden organlardan biridir.

Karaciğer ile beraber böbrekler de sıvı alımının anahtarıdır. Böbrek sorunları değişkenlik gösterir ve böbrek taşları, böbrek yetmezliği, idrar yolu sorunları… bir kez keşfedilen ve yaşam boyu titiz bir tedavi gerektiren böbrek tipi hastalıkları içerebilir.

Köpeğiniz su içmiyorsa bunun birçok sebebi olabilir ve bunların bir çok kolayca tespit edilebilir. köpek olabilir gastrointestinal sorun doğrusu insanlarda olduğu benzer biçimde dehidrasyona niçin olur; bundan dolayı, ishal ve kusma durumunda evcil hayvanınıza ufak dozlarda su vermelisiniz. Diyabet, otitis ve konjonktivit benzer biçimde dehidrasyona da niçin olur.

Köpeğimin günde ne kadar su içmesi gerekiyor?

Suyu cebinize parasız bırakanlardan mısınız? köpek içmek ihtiyacı olduğunda? fakat biliyor musun Bir köpek ne kadar su içmeli? Su alımınızı denetlemek sağlığınızı iyileştirebilir, hastalıkları önleyebilir ve daha birçok yarar sağlayabilir.

Bazı köpekler bunu bağımsız olarak yaparken, ötekiler oldukca azca yada oldukca içiyor.

Yetersiz su köpeklerde dehidrasyona, böbrek taşlarına, organ yetmezliğine ve hatta oldukca daha ciddi sorunlara yol açabilir.

Fazlaca fazla su içmek şişkinliğe, elektrolit dengesizliklerine ve hiponatremiye (düşük kan sodyumuna niçin olur) yol açabilir.

Ek olarak, köpeğiniz oldukca azca yada oldukca fazla su içiyorsa, bunun bir hastalık emaresi olabileceğini ihmal etmeyin. Hafifçe içme parvovirüs, leptospirosis yada pankreatit izah edebilir.

Ağır içme mesane enfeksiyonu anlamına gelebilir, başka bir tür yada diyabet. Köpeğiniz bunlardan herhangi birini yapıyorsa, en iyi arkadaşınızın başına gelebileceğini doğru bir halde teşhis etmek için onu veterinere götürün.

Bir köpek günde ne kadar su içmeli?

Evcil hayvanınızın günlük içmesi ihtiyaç duyulan su miktarı, aşağıdakiler benzer biçimde çeşitli faktörlere bağlıdır:

Boy: Standart bir kaide yoktur, sadece genel bir kaide olarak, bir Sıhhatli bir köpek, günde vücut ağırlığının kilogramı başına ortalama 30 ila 100 ml su içmelidir.. Böylece, 10 kiloluk bir köpek günde ortalama yarım litre su içmelidir.

Gıda: Sıhhatli bir rejim su kadar önemlidir. Köpeğinizin yediği yemeğin türü de su alımını etkisinde bırakır. Bir tek kuru mama yiyen köpeklerin, ıslak mama yiyenlere bakılırsa birazcık daha çok suya ihtiyacı olacaktır. Ek olarak, Daha çok sodyumlu yiyecek benzer biçimde köpeğinizin susuzluğunu suni olarak artırabilecek maddelerden kaçınmaya çalışın.

Yaş: Yavruların her iki saatte bir yarım bardağa ihtiyacı vardır ve onları yakından izlemelisiniz. Kıdemli köpekler ise organik olarak nemlenme eğilimindedir.

Egzersiz yapmak: Her yürüyüşe çıktığınızda yada köpeğinizi dışarı çıkardığınızda su taşıyın. Portatif suluklar oldukca kullanışlı ve pratiktir..

Mevsimler: Sıcak aylarda görüldüğü benzer biçimde, evcil hayvanınızın daha çok su içmesi gerekecektir.. Asla susuz kalmaması için büyük kapasiteli bir suluk almak iyi bir fikirdir.

İlaçlar: Köpeğinizin ilaç alırken su alımını azaltması yada çoğaltması gerekip gerekmediğini görmek için veterinerinize danışın.

Ve gene, köpeğinizin alışkanlıklarına oldukca dikkat edin. Ansızın içmeyi bırakırsa yada aşırı içmeye başlarsa, veterinerinize gitmekten çekinmeyin!

YORUMLAR

Bir cevap yazın