Can Yoldaşım 273.Bölüm Özeti – 29 Nisan Cuma

Yoldaşım 273. bölüm özetinde işler yavaş yavaş değişik bir boyut kazanmıştır. Arzo’nun teyzesi Mehek, Rathi ailesinin Pakistanlı bir gelin istemediğini öğrendi. Arzo’nun Pakistanlı bulunduğunu gizleyen Mehek, düğünden sonrasında durumu ortaya çıkarıp Arzo’yu işten çıkarmayı planladı. Santoş ve ailesi ise evde Pakistan parası bulunca şaşırdı. Peki 273. bölümde bizi neler bekliyor? Bir ihtimal Yoldaş 273. Bölümün özeti devam ediyor.

Bu kimin parası? Mena’nın bulmuş olduğu Pakistan parası herkesi şaşırtıyor. Santoş burada olmanın iyi bulunduğunu düşünüyor mu? Mena, muhtemelen Sandiya’dan düştüğünü söylüyor. Sonuçta Pakistan’a gitti. Sandya, döndüğünde Pakistan parasını değiştirdiğini, bu paranın kendisiyle alakası olmadığını söylüyor. Santoş unutmuş olabileceğini söylese de Sandiya bundan güvenilir. Fakat Sandiya’dan başka kimse paranın buraya gelmesi için başka minik bir fırsat düşünmüyor. Aile, Resham ve Mehek’in Hindistan’da yaşadığına inanıyor.

Ertesi gün Sandiya, Suraj ve Chotu tren istasyonuna giderler. Sonrasında irade gelecek. Ekip, Arzo ile tanışmak ve onu Chot ile tanıştırmak ister. Fakat orada işler birazcık karışık. Pakistan’da olduğu benzer biçimde alınyazısı ikisini bir araya getirir, yalnız birbirlerini tanımalarını engellemek için. Hayranlar başladığında vaka adım atar ve ansızın her şey döner. Chotu, Arzo’nun yitik köpeğini yakalar ve ona verir. Burada ikisi bir süre kontakt halindedir sadece birbirlerinin gerçek kimliklerinden habersizdirler. Ek olarak bu kargaşa Arzo’yu dostlarıyla beraber istasyondan ayrılmaya zorluyor.

Arzo karakolda! Arzo eve vardığında gelin için hazırlanan ritüelleri gerçekleştirirler. Polis törenin önderlik yapar. Arzo onu polise götürmek istiyor. Arzo bu duruma oldukca kızacak olsa da gitmesi gerekiyor. Talih eseri Santoş ve Sandiya karakolunda. Santoş, Arzo’nun öfkeli sesini duyar. Sandya’ya ne bulduklarını mı soruyorsun?

Yoldaş, Bölüm 273’ün özeti devam ediyor

Sandya, Pakistanlı bir gelin bulunduğunu söylüyor. Bazı işlemler için karakolda bulunduğunu söylüyor. Burada Santoş gene ayrımcılık yapıyor. Pakistanlı gelinine karşı önyargıları var. Sandiya bu duruma bir umar bulmak istese de Santoş Pakistanlılara karşı oldukça katı bir tavır sergiliyor.

Tarih nihayet bitti! Bu garip durumların arkasından Santoş ve ailesi sonunda Arzo ile tanışmayı başarır. Tüm aile onu seviyor. Santosh gelini kutsar. Daha ilkin Sandiya ile yapmış olduğu benzer biçimde onu Arzo’da kontrol edeceğini söylüyor. Sandya buna karşı çıksa da Santoş kararlıdır.

Arzo, güzelliği ve duruşuyla tüm insanların hayranlığını kazanıyor. Burada Mehek, garipliği minik bir oyunla gizler. Arzo’nun aslen Pakistanlı bulunduğunu açıkça ortaya koyuyor. Suraj ise Arzo’nun konuştuğunu duyunca kafası karışır. Arzo’yu daha ilkin tanıdığını sanıyor.

Yoldaş, Bölüm 273 Özet – 29 Nisan Cuma günü ne olacak?

Arzo oldukca beğenildi! Suraj’ın kafa karışıklığı sürerken Santoş mini bir kontrol yapar. Geline verdiği zarfa para koymaz. Arzo boş bir zarftan farklıdır. Negatif durumlardan kaçınmak için zarfa para koyar. Mehek’in girmiş olduğu yer burasıdır. Zarlara Hint parası koyuyor. Santoş ve Sandya zarftaki parayı görür. Arzo’nun açgözlü olmadığı ve ailenin itibarını korumak için para harcamış olduğu ortaya çıktı. Santoş, Choto’ya kıyasla Arzo’yu gelin olduğundan övüyor.

Akşamları Sandiya ve Suraj evimizin sessizliğini düşünürler. İkisi, evlatlarının erişkin bulunduğunu ve evde yeni bir eğlencenin olması icap ettiğini düşünüyor. Bu düşünceler Santos ile paylaşılıyor. Santoş bu müstehcen kelimeleri oldukça değişik anlıyor. Sandya’nın hamile bulunduğunu düşünüyor. Sadece Sandiya bunu Arzo’nun köpeğine söylemiş oldu. Özetle ikili bir yanlış anlaşılmadan dolayı birbirlerini onaylarlar. Suraj kargaşalık olduğundan farklıdır, yalnız Sandiya umursamıyor.

O vakit gerçek ortaya çıkacak! Mehek ise Pakistanlı olmaktan sır saklamaya devam ediyor. Fakat bu sefer büyük bir antak kalma. Arzu ve Chotu dans edecek. Mehek bir halde bu dansı durdurması icap ettiğini düşünüyor. Arzo’nun Pakistanlı olacağından korkuyor. Sadece Mehek yeniden dört ayak üstüne düşer. Rathi bir jest olarak Müslüman bir kıyafetle geldi. Ek olarak Mehek, Arzo’nun gelinliğini yırtarak dans etmesini engeller.

Sonrası oldukca keyifli. Rengarenk elbiseler, güzel danslar. Ne olurlarsa olsunlar onlara dikkat etmelisiniz. Ana mevzuya dönecek olursak, Mehek çekirge benzer biçimde ikinci bir sıçrama yapar, üçüncüsü ise ona ihanet eder. Kargoyu kapıya teslim edemeyeceklerini söylüyor. Mehek adamı göndermeye çalışırken Santoş gelir. Snatosh kargonun niçin gitmediğini sorar. Kurye, adresinin Pakistan’da bulunduğunu söylüyor. Santoş şok içinde gelir ve her insana kaldırıldığını anlatır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın