Candida ve Kırmızı Eller ve Ayaklar, Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Candida ve kırmızı eller ve ayaklar bir çok süre el ele gider. Kandida yada maya enfeksiyonunun bir emaresi kırmızı eller ve ayaklardır. Peki kandidaya ne sebep olur ve ondan iyi mi kurtulursunuz?

Candida ve kırmızı eller ve ayaklar, vücudun ph seviyesindeki bir dengesizliğin yanı sıra çoğu zaman yüksek oranda şeker, karbonhidrat, maya ürünleri ve asitli gıdalardan oluşan zayıf bir rejimden oluşur. Halihazırda antibiyotik ve steroid alan yada almış olan kişiler de kandida ve maya enfeksiyonları salgınları yaşarlar.

Candida’nın hayatta kalabilmesi için nemli, sıcak ve karanlık bölgelere ihtiyacı vardır. Ek olarak yaşayan bir ev sahibine ihtiyacı var. Karbonhidratlar, şekerler, maya ürünleri ve nişastalarla beslenir. İçinde yüksek oranda asit bulunan yiyecekler ph seviyenizi düşürür ve vücudunuzdaki asidik bir ph seviyesi, hastalık ve hastalıkların hayatta kalması için beslenme zemini sağlar.

Candida ve kırmızı el ve ayaklarınızı iyileştirmek için yeme alışkanlıklarınıza ve mevcut yaşam tarzınıza dürüstçe bakmanız gerekecek. Kandida ve kırmızı el ve ayaklarınızı iyileştirecek reçetesiz satılan ilaçlar olsa da, bu tedavi yalnızca geçici olacaktır.

Brokoli, kereviz, turp ve kuşkonmaz benzer biçimde lif oranı yüksek ve nişasta oranı düşük sebzelerde artış destek olacaktır. Ek olarak daha çok limon ve misket limonu yiyecek, vücutta alkali çözeltiler olarak metabolize olduklarından ph seviyenizi dengelemeye destek sunar ve asidik seviyenizi düşürür. Ek olarak nikotin ve kafein alımınızı büyük seviyede azalttığınızdan güvenli olun, bu sebeple bunlar da çabalarınıza destek olmaz.

Candida ve kırmızı eller ve ayaklar tedavi edilebilir ve aslen doğru informasyon ile oldukça basittir. En zor kısım, yeni yiyeceklerden ve dengeli bir rejimden oluşan bir plana bağlı kalmaktır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın