Çocuğunuzda Otizm – Nedenleri ve Önlenmesi

Bir çocuğun otizme yatkınlığında genetik bir bağ olduğu çeşitli testler, deneyler ve araştırmalarla doğrulanmıştır, sadece bu bağın kendisi belirlenmemiştir.

Buzdolabı Anne fikri de bir zamanlar, fena ebeveynliğin bir halde bozukluğa niçin olabileceğini öne sürerek öne sürüldü. Bu, o zamanlar büyük seviyede yanıltıcıydı ve birkaç aile için oldukça bunaltıcıydı. Her neyse ki, bunun fikri çürütüldü ve aileler artık çocuğun acı çekmesinin büyük olasılıkla kendi hatalarından kaynaklanmadığını biliyor.

Ek olarak, çeşitli çevresel faktörlerin bir çocuğun otizmli olmasına niçin olma potansiyeline haiz olduğuna inanılmaktadır. Çevredeki kirleticiler ve kimyasallar, çocuğun annesinin hamilelik esnasında yaşamış olduğu hastalık yada o sırada alınan ilaçlar ve benzerleri şeklinde faktörlerin suçlu olduğu düşünülüyordu.

Bunlar, herhangi bir araştırma sonucuyla kanıtlanmamıştır ve bundan dolayı, araştırmacılar diyetlerdeki yüksek metal içinde ne olduğunun kesinlikle buna kesinlikle bir katkısı olduğundan neredeyse güvenli olsalar da, oldukça spekülatif olmaya devam etmektedir.

Hayır, otizme neyin sebep bulunduğunu ya da iyi mi tedavi edilebileceğini bilmiyorlar, bunun kaçınılabilecek bir şey olması haricinde. Otizmi en iyi şekilde sıhhatli, temiz bir yaşam yaşayarak, mümkün olmasıyla birlikte oldukca toksin ve zehirden arınmış ve sizi fizyolojik ve tıbbi açıdan iyi durumda tutacak aktivite ve egzersizle dolu olarak önleyebilirsiniz. Bunlar, muhtemelen otizm de dahil olmak suretiyle, yavrularınıza geçirebileceğiniz genetik hastalıkları azaltabilir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın