Ece Baban kimdir? Ece Baban aslen nereli, kaç yaşında?

Akademisyen ve yazar Ece Baban hem de Global Defence Magazine’in haber direktörlüğünü de yapıyor. Internasyonal ilişkilerde yapmış olduğu açıklamalarla arayan Babán’ın yaşamı ve biyografisi vatandaşlar tarafınca sorgulanıyor. Peki Ece Baba kimdir? Ece Baba nerede, kaç yaşındasın? Detaylar burada…

ECE BABA KİMDİR?

Doç. Ece Baban, 1998 senesinde Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 2002 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Kısmı’nden mezun olan Baban, aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Kısmı’ne girdi. Marmara Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nden yüksek lisans ve doktora derecesiyle mezun olan Baban, DAAD Üstün Başarı Bursu ile Almanya’da siyasal muhabirlik yapmış oldu. İkinci doktorasına 2017 senesinde Marmara Üniversitesi Siyasal Tarih ve Internasyonal İlişkiler Kısmı’nde süregelen Baban; Aynı yıl yaratıcı ve sözlü sınavları başarıyla geçerek doçent ünvanını aldı.

Berlin’deki Freie Üniversitesi’nden ve Köln Üniversitesi’nden kabul edilen babanız; Ek olarak Poznań Iktisat Üniversitesi’nde markalaşma ve pazarlama dersleri verdi. 2018 yılından itibaren Fenerbahçe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Kısmı’nde vazife yapmaktadır. Babanız kontakt ve internasyonal ilişkiler bilimlerini beraber okuyor; roket müdafa sistemleri ve transatlantik güvenlik. İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik ve Strateji Daire Başkanlığı’nda terör ve medya ilişkileri uzmanlarına yönelik bir seminer verdi.

Doç. Ece Baban, NATO COE-DAT çerçevesinde terör ve medya üstüne dersler veriyor; Güvenlik ve yazışma alanında ulusal ve internasyonal platformlarda Türkiye’yi temsil eden hanım akademisyenler içinde yer aldı. Toplumsal mesuliyet projelerinde de etken olarak yer almıştır. Yurt içi ve yurt dışı arenada Doç. Dr. Babası dış siyaset ve internasyonal yazışmalar üstüne misafirdir.

İletişim stratejileri, güvenlik ve kontakt, dış ilişkiler, terörizm ve medya, internasyonal ilişkiler ve haber alma…

YORUMLAR

Bir cevap yazın