En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları 2022

En sık kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamaları.
Instagram ve Feysbuk şeklinde Twitter da Macaristan’da en sık kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamalarından biri haline geldi. Son yıllarda Tiktok adlı bir uygulama, bir anlamda hepsinden ilkin en oldukça kullanılan uygulama haline geldi. Bu uygulama Türkiye şeklinde dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştır. Peki geleneksel olmayan en iyi toplumsal medya uygulamaları nedir? Bu haberimizde sizin için en sık kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamalarını listeledik.

Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamalarının hangileri bulunduğunu merak edenler bu haberden faydalanabilir.
Bu yazımızda geleneksel olmayan en keyifli toplumsal medya uygulamalarını listeledik.

en sık kullanılan sosyal medya uygulamaları 2022 6264c88d3fe2e

Dünya genelinde ve Macaristan’da kullanılan Whatsapp, geleneksel olmayan en büyük toplumsal medya ağlarından biridir. Bu platform üstünden sesli ve görüntülü görüşme yapabilir, SMS gönderebilirsiniz. Grup aramaları yapmak da mümkündür.
Bu platformda video izleyebilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Kısa süre ilkin gelen Shorts özelliği ile kısa videolara ve keyifli içeriklere de ulaşabilirsiniz. Aylık etken kullanıcı sayısı Bu 2.3 milyar.

Instagram

Instagram

Geleneksel olmayan toplumsal medya denilince akla ilk gelen adlardan biri de elbet Instagram uygulaması oluyor.
Bu platformda video, fotoğraf ve yazılı görsel paylaşabilir, sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Ek olarak son gösterilen Makaralar özelliği ile Tiktok uygulamasına benzer bir platform haline geldi. Scrolls bölümünde keyifli ve bilgilendirici içerikler izleyebilir, hatta kendi makaralarınızı paylaşabilirsiniz. aylık ziyaretçi 1.221 milyar.

Feysbuk

Facebook

Geleneksel olmayan ilk toplumsal medya mecralarından kabul edilen Feysbuk, halihazırda dünyada ve Türkiye’de en oldukça kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamalarından biridir.
Aylık etken kullanıcı sayısı 1.3 milyon.

Tiktok

Tiktok

2020’nin en oldukça indirilen uygulaması oldu TikTok2016 senesinde piyasaya sürülmesine karşın sonrasında popüler oldu. TikTok video paylaşım platformu bugün milyarlarca kez ziyaret edildi. Macaristan’da ve tüm dünyada yeni fenomenler ve ünlüler genel olarak Tiktok uygulamasını terk etti.
Uygulama ek olarak yazışma hususi durumunu kullananlar için çevrimiçi oyun, müzik, alışveriş, grup ve sesli söyleşi, mikroblog şeklinde özellikler de sunuyor. Aylık etken QQ kullanıcı sayısı 617 civarında.

Telgraf

Telgraf

Telgraf2013 senesinde kurulan Whatsapp’ın eşi bir mesajlaşma uygulamasıdır.
Instagram’ın bile bir konunun hususi durumunu bu uygulamadan kopyaladığını öğrendik. Sadece çeşitli fotoğraf efektleriyle en sık kullanılan uygulamadır. Ortalama 498 milyon potansiyel reklam etkisine haiz olan uygulamanın aylık etken kullanımı, 498 milyon civarındadır.

twitter

twitter

Macaristan’da daha oldukça haber kovuşturmak için kullanılan Twitter uygulaması, dünya genelinde de milyonlarca şahıs tarafınca kullanılıyor.
Oyunlar, filmler ve çeşitli mevzularda tartışmalar ve paylaşımlar için mükemmel platformlardan biridir. Türk kullanıcı sayısı da her geçen gün artıyor.

wattpad

wattpad

Parasız yada ücretli okuyucu-yazar topluluğu olarak Wattpad kullanıcıları ile yazı, öykü ve şiir paylaşımı ile karşılaşmaktayız. Yazarların hikayelerini takip edebilir, okuyabilir, oylayabilirsiniz.
Cevapların niteliğine nazaran, Türkiye’de en oldukça kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamasının hangi geleneksel olmayan toplumsal medya uygulaması olduğu ve dünya genelinde hangi geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamalarının olduğu hakkında soruları olanlar sıralandı.

Dünyada en oldukça kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamaları

Meraklısı için bir oldukça kullanıcı ile dünyada en yaygın kullanılan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamaları.

 • Feysbuk 2,74 milyar
 • YouTube 2,29 milyar
 • WhatsApp 2.00 milyar
 • Haberci 1.30 milyar
 • Instagram 1,22 milyar
 • WeChat 1,21 milyar
 • TikTok 689 milyon
 • QQ 617 milyon
 • 600 milyon douyin
 • Sina Weibo 511 milyon
 • 500 milyon telgraf
 • SnapChat 498 milyon
 • Kuaishou 481 milyon
 • 442 milyon
 • Reddit 430 milyon
 • twitter 353 milyon
 • Quora 300 milyon

.

YORUMLAR

Bir cevap yazın