Gıda, Yem ve Çok Daha Fazlası

Amerikan Pitbull Terrier cinsel köpekler oldukca etken ve enerjiktir.Bundan dolayı sıhhatli büyümeleri ve sıhhatli gelişimleri için onları orantılı ve kaliteli gıdalarla beslemeliyiz. Baytar hekimlere oldukca para kazandırmak istiyorsanız, köpeğinizin sağlığına bahse girin.

Besin, sağlığın temel direklerinden biridir, bu yüzden onu iyi mi besleyeceğinizi öğrenmek için birazcık vakit ayırın.

Amerikan Pitbull Terrier köpeği iyi mi beslenir?

Köpekler etçil hayvanlardır, köpeğimiz için aşağıdakileri içeren bir rejim aramalıyız. hayvansal kaynaklı büyük oranda protein.

Dengeli, kuru mama yada yalnız köpek maması olarak malum endüstriyel köpek maması çoğu zaman düşük kalitelidir ve bir Pitbull için tavsiye edilen et miktarını içermez.

Bundan dolayı, içerik etiketine odaklanmalı ve kalitesinin kafi olup olmadığını denetim etmeliyiz. Evet biliyoruz… Karmaşık görünebilir fakat emin olun hakikaten oldukca rahat ve size özetlemek gerekirse açıklayacağız.

Pitbull için tavsiye edilen protein ve yağ seviyesi

Seviyeler devamlı gösterge niteliğindedir. İdeal olan, %30 protein ve %15 yağ civarında dolaşmaları olduğundan, gerçek şu ki, birazcık daha çok yada birazcık daha azı da negatif etkilemez.

Bizi aslolan endişelendirmesi ihtiyaç duyulan, rejimlerindeki proteinlerin yüksek kalitede ve hayvansal olmasıdır. köpekler için birçok yem, bitkisel kaynaklı proteinleri ihtiva ederkalite olarak oldukca daha düşük.

Fazla yağlar süratli kiloya niçin olabilir, bu yüzden kötüye kullanılmaması ve %20’yi aşmaması önerilir. Günlük egzersiz yapmayan daha azca etken köpekler, %15 yada daha azca yağ ile beslenmeye yönlendirilmelidir.

Yedi yada sekiz senelik bir yaşamdan sonrasında, yaşlı köpeğimizi düşünmeye başlamamız icap ettiğini hatırlamalıyız, bu yüzden yaşlı bir besleme en uygunudur.

Pitbull yavruları ve emziren Köpekler için Mama

Hemşirelik köpekleri son aşama besleyici, yüksek kaliteli bir rejimle beslenmelidir. emzirmek için kafi süt üretmek tüm yavrularını sağlıkları için risk oluşturmadan.

Bundan dolayı köpekler ve bebekler için yüksek enerjili yemler en uygun olanıdır. Sadece Pitbull yavruları, yiyecek yemeye erişince başka bir dünyadır.

Bir Pitbull köpek yavrusu, orta boy köpek yavrularına kadar belirli bir yemle beslenmelidir.

Pitbull’uma ne kadar yiyecek vermeliyim?

Her şey yaşına, kilosuna ve sağlığına bağlıdır. Köpek maması üreten firmalar Her köpek türü için kafi oranda tablolar koyun.

Her köpeğin maması değişik olduğundan günlük iki yüz gram kullanmanız icap ettiğini söyleyemeyiz.. Bazıları oldukca enerjik, bazıları ise aşırı yumuşak.

Miktarlar için yavru maması üreticinizin tavsiyelerine uyun ve sağduyunuzu kullanın. Yavru köpeğiniz şişmanlıyorsa günlük oranı birazcık azaltmalı, zayıf görünüyorsa artırmalıyız.

Pitbull köpeği günde kaç kez yiyecek yer?

Gene, yaşlarına bağlıdır ve yavru köpekler çoğu zaman günde üç yada dört kez yiyecek yer. Kendilerine karşılık gelen günlük miktarı tüm çekimleriniz içinde bölüştürürler.

On beş aylık yaşamdan sonrasındaBir köpeği günde üç kez, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için beslemek normaldir. Sadece, birçok şahıs, programlarla uyumsuzluk sebebiyle onları yalnızca iki kez koydu.

Üç ya da iki kez olsun ve doğru olan devamlı günlük rasyonunu aldıklarınız içinde bölüştürmektir. Köpeğimize üç öğün yiyecek verirsek ve bir tanesini bırakmaya başlarsak, otomatikman iki öğün verebiliriz.

Amerikan PitBull Terrier Besleme Yönergeleri

Karışıklığı önlemek için, yaşamın her aşaması için tavsiye edilen beslenme yönergeleri ile rahat bir rehber yapmayı tercih ettik. Doğrusu yaşına bağlı olarak ne yemesi icap ettiğini bilebiliriz.

0 ila 14 hafta

Bu ilk aşamada köpek yavrusu, annesinden gelen anne sütüyle beslenmelidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda veterinerimiz köpekler için bizlere hususi süt verecektir. Böylece onu biberonla besleyebiliriz.

Köpekler insanoğlu şeklinde inek sütü içemez, bilhassa köpekler. yavru köpekler, şu sebeple laktoz bağırsak dengesizlikleri üretir ve bağırsak parazitlerinin çoğalmasını uyarır

14 haftadan 4 aya kadar

Yavrular için anne rejimine birazcık hususi yem eklemeye başlayacağız. İyi işlenmiş, çoğu zaman oldukca kuru yiyecekleri çiğnemek için hemen hemen oldukca genç ve ılık suyla birazcık nemlendirilmesi tavsiye edilir.

Haftalar süresince, yalnız köpek maması yiyene kadar ona aşamalı olarak ıslak mama vermeyi bırakacağız.

4 aydan 14 aya kadar

Pitbull yavrularımızı orta yada büyük ırk yavrulara hususi yemle beslemeye devam etmeliyiz.

Vücudu tamamen gelişmiş olduğundan yem oldukca kaliteli olmalıdır. Kaliteye yatırım yapmak, sağlığa yatırım yapmakla eş anlamlıdır ve bu da veterinerlik konsültasyonlarından tutum etmemizi elde edecektir.

14 aydan 8 yıla kadar

Kaliteli erişkin köpekler için yem aramalıyız, geride bırakarak, yavrular için düşünüyorum. İdeal olan, sevdiğiniz ve taze yada suyu alınmış et şeklinde en kaliteli malzemeleri içeren bir yem bulmaktır.

Köpeğimiz egzersiz yapmamıza eşlik ediyorsa, şiddetle tavsiye edilen bir şeyse, onu belirli bir yüksek enerjili yemle besleme seçeneği üstünde meditasyon yapmanız tavsiye edilir.

8 yaş ve üstü

Köpeğimizin artık genç değil yaşlı bulunduğunu düşünmeli ve netice olarak yaşlı köpekler için yem aramalıyız. Fazla şişman olmaktan kaçınmak için çoğu zaman daha yumuşak ve orta kalorilidirler.

O eski zamanlardan beri, gençken olmasıyla birlikte oldukca egzersiz yapmamalıdır. Bundan dolayı, enerji talepleri daha düşük olacak ve günde daha azca kaloriye gerekseme duyacaktır. Köpeğimizin dişleri zarar görmüşse yumuşak mama yada ıslak mama kullanılması tavsiye edilir.

BARF rejimi Pitbull iyi mi beslenir

Taze üründen daha kaliteli bir ürün yoktur. Bundan dolayı köpekler için taze ürünlerden oluşan BARF mamaları şüpheye yer bırakmadan en sağlıklısı ve en oldukca tavsiye edilenidir.

Bir köpeği pişmemiş, taze etle beslemenin tavsiye edilip edilmediğine dair binlerce görüş var. Ve yanıt evet. Köpeği, bozulmamış beslenme özellikleri içeren kaliteli ürünlerle besleyecektir.

BARF rejimi Pitbull’lar için sıhhatli mı?

BARF rejimi ile beslenen köpeklerin tüylerinin daha parlak olması, dışkılarının oldukca daha minik olması ve oldukca fazla kokmamaları oldukca sağlıklıdır. Ek olarak daha azca şişkinlikleri (osurukları) vardır ve genel olarak daha azca su içerler, şu sebeple buna kıyasla endüstriyel yiyecekler aşırı derecede kurudur ve oldukca fazla susuzluğa niçin olur.

BARF rejimi ile beslenen bir köpeğin sağlığı daha güçlüdür Aynı mamayla beslenmiş, sadece endüstriyel olarak işlenmiş ve köpekler için tamamen kuru kroketler şeklinde sağlanan bir köpeğinkinden daha çok.

BARF rejiminin bazı bileşenleri

Gıda kıymeti yüksek biyolojik kıymeti olan taze ürünler olduğundan pişmemiş et yada bir hayvanın kalbi yada karaciğeri şeklinde organları düşünmek bizi korkutmamalı.

Tavuk karkasları şeklinde sütlü kemikler çoğu zaman “rejim” olarak adlandırılmasına karşın zayıflamaya yönelik olmayan bir rejimle hiçbir ilgisi olmayan BARF rejiminin tariflerine dahil edilir.

Adım adım iyi mi başlayacağınızı açıklayan eksiksiz kılavuzlar bulunduğundan, sizi köpekler için BARF rejimi hakkında daha çok informasyon aramaya çağrı ediyoruz. BARF mamaları, köpekler için işlenmiş mamalardan daha ucuz ve daha sağlıklıdır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın