Harley Quinn Filmleri Hangi Sırayla İzlenmeli?

Harley Quinn, DC evreninin sevilen kötü karakterlerinden biri olarak seyircinin karşısına çıkıyor. Ek olarak size en sevilen fena hanım imajını sunmak istiyoruz ve “Harley Quinn filmleri hangi sırayla izlenmeli?sorusunun cevabı hakkında data vermek istedik.”

Harley Quinn çoğu zaman Batman’in baş düşmanı Joker ile ilişkilendirilse de, onun da kendi hikayesi var. Harley Quinn’in hikayesi izleyiciler tarafınca o denli sevildi ki, buna dayalı bir uzun metrajlı film yapılmış oldu. Harley Quinn filmleri devletimizde de gösterime girmiş ve büyük yankı uyandıran yapımlardı.

Harley Quinn kimdir?

Harleen Frances Quinzel

Harley Quinn olarak seyrettiğimiz ilk film Batman: Animation’ın 22. bölümüydü. Karakter ortaya çıkmış olduğu ilk andan itibaren izleyicilerin gönlünde taht kurdu. O şekilde ki ünü Harley Quinn’i başrolde gördüğümüz filme kadar uzamıştı. Harley Quinn’in popülaritesinde Margot Robbie’nin görevi elbet mükemmel. Güzel oyuncunun ruhu yadsınamaz.

Fakat DC evreninin anti-kahramanı olmadan ilkin Harley Quinn kimdi? Ne yapıyordu? Bunu beraber öğrenelim.

Gerçek adı Harley Okulu’nun en iyi talebesi Harleen Frances Quinzel’dir. Hem de ödüllü bir jimnastikçidir. Almış olduğu burs yardımıyla Gotham Üniversitesi’nde okumaya başladı. Joker ile okulda yetişmen olarak girmiş olduğu Arkham Aslyum’da tanışır. Bu görüşmeden sonrasında Harley’nin yaşamı tamamen değişmiş olur ve tekrar eskisi benzer biçimde olmayacaktır.

Joker’e deliler benzer biçimde aşık olan Harley, onun akıl hastanesinden kaçmasına yardım eder. Birinci derslik talebesi, masum Harleen artık gerçek fena Harley Quinn. Sadece Harley aşkının bedelini asla tam olarak ödeyemez.

Harley Quinn filmleri

Harley Quinn filmleri devletimizde oldukça popüler hale geldi. Karakter o denli fazlaca ilgi ve sevgi görmüş oldu ki, görüntüyü öykünmek eden ve onun benzer biçimde giyinen birçok şahıs oldu. Joker filmlerindeki bu hanım karşıtı hanım kahraman rolünü oynadığı filmlerle zaman içinde ortaya çıktı. Harley Quinn filmlerini birkaç başlık altında sizler için inceledik.

İntihar Timi: Gerçek Yaramaz (2016)

İntihar Timi: Gerçek Yaramaz (2016)
İntihar Timi: Gerçek Yaramaz (2016)

Harley Quinn filmleri içinde türünün ilk örneği olan film, Harley’in geçmişini ve bugünlere iyi mi geldiğini konu alıyor. Warner Bros. ve film 2016 senesinde DC Entertainment ile gösterime girdi. Filmimizde DC evreninden anti-kahramanlar içeriyor. David Ayer’in yönettiği filmimizde ek olarak Margot Robiee ve şu oyuncular içeriyor:

  • Will Smith
  • Jared Leto
  • Kara Delevin
  • Jay Courtney
  • Rick Bayrağı
  • Karen Fukuhara
  • Viola Davis

Film aynı isminde çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Devletin direktifiyle tutuklanan en kuvvetli suçlular, dünyanın en tehlikeli insanlarını bir araya getirmek için bir araya getirilir. Bu süper kuvvetli kötü karakterler ekibi, gizemli bir su organizasyonunu yenmekle göreve getirildi. Sadece bu ekip başarıya ulaşmış olmak için değil, kaybedeceklerini evvelinde bildikleri bir göreve gönderildi. Bunu anladıklarında ne yapacaklar?

Harley Quinn: Yırtıcı Kuşlar (2020)

Harley Quinn: Yırtıcı Kuşlar (2020)
Harley Quinn: Yırtıcı Kuşlar (2020)

Film, acımasız bir suçlu tarafınca kaçırılan genç bir kızın öyküsünü konu alıyor. Gotham Şehri kötü karakteri Roman Zionis ve asistanı Zsasz, genç bir kızı hedef alır ve tutuklanmasını ister. Kass isminde genç bir kızın aranması sebebiyle şehirde kaos hakimdir. Bu kaos hali Harley, Kara Kanarya, Avcı ve Renee Montaya’nın yollarının kesişmesine niçin olur. Romana karşı olan ekip, genç kızı kurtarmak için beraber çalışmalıdır.

Yırtıcı kuşlarSerinin devamı niteliğindeki ikinci filmin hazırlıkları sürüyor. Devam filmimizde baş karakter Harley Quinn’in maceraları ilgi çekicidir.

İntihar Timi: İntikam Timi (2021)

İntihar Timi: İntikam Timi (2021)
İntihar Timi: İntikam Timi (2021)

ABD’daki en yüksek ölüm oranına haiz hapishane olan Belle Reve, en fena şöhretli süper kahramanlardan bazılarına ev sahipliği yapıyor. Buradaki mahkumlar dışarı çıkmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu, Vazife Grubu X’e katılmayı ihtiva eder. Amanda Waller, Harley Quinn de dahil olmak suretiyle süper kötülerden oluşan bir ekip toplar. Ekip ağır silahlarla donanmış ve düşmanların kanından beslenmiş Malta adasında özgür bırakılmıştır. Ekip üyelerinin her adımı takip edilir. Bu süper kötülerden oluşan ekip hayatta kalabilecek ve süper gizli saklı görevi tamamlayabilecek mi?

Peki, Harley Quinn’in sonsuz aşk Joker hikayelerine bir göz atmak istemez misiniz? Peki Joker Filmlerini Hangi Sırayla İzlemelisiniz? Yazımızı kesinlikle inceleyin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın