Hemoroidlerin Alevlenmesine Neden Olan Nedir?

Son zamanlarda hemoroid almaya başladıysanız, ağrıyı gidermek ve hatta onları iyileştirmek için reçetesiz satılan şeyleri kullandığınızdan inanırım. Bununla beraber, bu tedavi bir tek geçicidir ve hemoroid alevlenmelerinin geçmişte olduğundan daha sık ortaya çıktığını farklıymış olabilirsiniz.

Hemoroidin alevlenmesine niçin olabilecek birçok şey vardır. En yaygın niçin kabızlık ve sert dışkıdır. Ötekiler alkol, oldukca fazla kafein, fena beslenme ve egzersiz eksikliği olabilir. Temel olarak, rektumdaki ince duvarlı hemoroid damarlarını kötüleştirebilecek ve şişmesine niçin olabilecek herhangi bir şey.

Bu şeylerden bazılarının hemoroid alevlenmesine iyi mi niçin olabileceğini açıklamama izin verin.

Alkol ve Kafein hemoroide iyi mi niçin olabilir? Oldukça fazla alkol aldığınızda vücudun susuz kalmasına niçin olmuş olursunuz. Bu, hemoroidlerin alevlenmesine yol açan kabızlığa ve sert dışkıya niçin olabilir, bu da ıkınmadan meydana gelen ek baskıya niçin olur. Alkol ve Kafein de kan basıncınızı artırabilir ve hemoroid damarlar ve ince duvarlı oldukları için çoğunlukla kan sızabilir yada kan basıncındaki artıştan dolayı kırılabilir ve kanayabilirler.

  • Alkol – Şimdi hep beraber alkol içemeyeceğinizi söylemiyorum, sadece içkinizi bir ortamda bir tek 1 yada 2 içecekle sınırlandırmalısınız. Peşinden, kendinizi nemli tutmak için bir yada iki bardak su için.
  • Kafein – Kahve tiryakileri merak etmeyin, kahvenizi içemezsiniz demiyorum. Aslen kahve içmenin sağlığa birçok faydası vardır. Sadece günümüzde birçok insan kahve, çay yada soda içiyor ve peşinden birkaç enerji içeceği de içiyor. Enerji içecekleri kafein bakımından oldukca yüksektir ve eğer oldukca fazla var ise, hipertansiyon, yüksek gerilim ve düzensiz kalp atışlarına niçin olabilir. Bazı enerji içeceklerinin ne kadar içmeniz gerektiğine dair bir uyarı etiketi bile vardır. Kahve, çay yada soda için ölçülü olmak önemlidir, sadece seçiminiz olan enerji içeceklerini desteklemeyeceğim.
  • Zayıf bir rejim hemoroidlerin alevlenmesine iyi mi niçin olabilir?? Yüksek tempolu yaşam seçimi ile sıhhatli beslenme mevzusunda kestirme yollara başvurmak kolaydır. Bugünlerde pek oldukca insan çoğu zaman öğün atlıyor yada düşük lifli işlenmiş gıdalar yiyor. Düşük lifli bir rejim kabızlığa ve sert dışkılara niçin olabilir ve bu hemoroidlerin önde gelen nedenidir.
  • Lif – Hemoroidinizi iyileştirmek için bir tek yüksek lifli bir rejime atlamayın. Bu, kabızlığınızı daha da kötüleştirebilir ve kendinizi tıkayabilir. Birkaç hafta içinde lifinizi yavaş yavaş artırmalı ve daha çok su içmelisiniz. En iyisi, naturel yüksek lifli yiyecekler yiyecek ve ilk birkaç hafta lif takviyelerinden uzak durmak olacaktır. Sıhhatli beslenirken bunlara ihtiyacın olamayacağını bile görebilirsin.
  • Egzersiz eksikliği iyi mi hemoroide niçin olabilir? Egzersiz eksikliği sindirim sürecini yavaşlatır ve bağırsağın bağırsağınıza oturmasına niçin olur, peşinden kabızlığa ve sert kuru dışkıya niçin olur.
  • Egzersiz – Egzersiz yaptığınızda midenize ve bağırsağınıza giden kan akışını artırırsınız ve bu da sindirim sürecini hızlandırır. Bu, yumuşak düzgüsel dışkılara haiz olmanıza ve daha tertipli olmanıza destek olabilir.

Birçok insan, bu şeylerden bir yada daha fazlasından suçludur. Hemoroidinizin alevlenmesine neyin niçin bulunduğunu bulmak, bu problemi tamamen çözmenin anahtarıdır. Bu yüzden, naturel ev ilaçları hemoroid ile başa çıkmak için bu kadar popüler hale geliyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın