İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Açıkladı: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı Açıklamasında Neler Söyledi?

İBB Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir UKOME toplantısında tepkisel açıklamalarda bulunmuş oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanı talibi tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu. İBB Ekrem açıklamalarında ne dedi? İBB Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanı talibi tartışmalarıyla ilgili yapmış olduğu açıklamalarda ne dedi? Son ve son dakika gelişimleri haberimizde detaylandırılmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

İmamoğlu’nun açıklamasından öne çıkanlar:

“Seçimi niçin kaybettik? Hala oradalar. UKOME 5 kurumla genişletildi. Niye ya? UKOME’da bunun için niçin ordu kullanılıyor? Bu dost, anlam ifade etmeyen, yetersiz zihniyle orada bir ast olarak konuşuyor. Bunun için niçin benim askerimi ve polisimi kullanıyorsun? %50 artış istiyoruz. Nedenmiş? Vatandaşlarımızı korumak için. 30 büyükşehir belediyesi vardır. Bu mesele niçin yalnız İstanbul’da? Sabah gazetesi nerede oturuyorsun Tanrı aşkına Patagonya’da mı yaşıyorsun?

“Benim olmayandan kurtul” akıldır. Bu, 17-18 gün genel yardımcım olan Bakan Bey’di. Halen Ulaştırma Bakanıdır. Tanrı akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticiydin ve şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Ne yazık!

Bu insanoğlu vicdanları olmadan inkar ederler. Yarın gene UKOME yapıyoruz, gitmedi mi, tüccarlar batkı mı edecek? İstanbul karabasan görmüş oldu. Kim bilir İstanbul’da bulamadığımız bambaşka bir planları vardı akıllarında. İstanbul’un kaybedilmesi bu planları büyük seviyede boşa çıkardı.

İMAMOĞLU CUMHURBAŞKANI ATANMASI İÇİN İBB EKREM

İBB Genel Kurulu oybirliği ile karar verdiyse çoğumuz övgüyü hak ediyoruz. İSKİ ayda 300 milyon lira zarar ediyor. İBB kurumu İSKİ 3 senedir zor bela maaş zammı alıyor. İBB, 30 büyükşehir yerleşimi içinde su temini en pahalı olan şehirdir.

Hükümet elektriği ve organik gazı artırıyor. Türkiye’de döviz artışının sebebi Çemişgezek belediyesi mi? Numara. İstanbul Belediyesi? Numara. Zamların deposu, çiftliği yönetenler tarafınca temsil edilir. İSKİ’de fiyat terfi etti, İBB neredeyse asla zam almadı.

Her CHP talibi talibi kendi partisinin lideridir. Bu Kemal Kılıçdaroğlu. Adayım Kemal Kılıçdaroğlu. 6 siyasal parti masaya oturdu ve ülke adına karar verdi. Yorucu ve zor bir yolculuktur. Tehlikeler, kıvrımlar ve dönüşlerle doludur. Günün sonunda en doğru sonucu vermelidirler. Bu doğru karar için asker şeklinde çalışmamız gerekiyor.

Şimdiye kadar, yarısı önceki dönemde kaydedilmiş olan “ortak” anlamda 8 olay tespit edildi. 86.000 şahıs çalışıyor. Bunu da söyleyeyim. Bir devlet “cadı avı” şeklinde davranamaz. Suçlu var ise cezasını çeker. Sokakta yürüyen vatandaşlar bir kurumda emek verme hakkına haizdir. Hepimiz adına konuşuyorum.

Haber aylar ilkin çıktı. 3 yıl karalamadılar, yeri dövdüler, hiçbir şey olmadı. Bu bir bakan için ilk olay değil. Seçimde bana yapmış olduğu hakaretleri toplarsak 20 katı olur. Parmağını falan salladı… Parlamentoda ülke adına oldukça acayip bir konuşma yapmış oldu. 86.000 İBB çalışanından şüphelenildi. O rahatsız oldu. Bugün gelinen noktanın ortasında bir şey yok, ortaya çıktı. 80’e yakın müfettiş ve işgören çalışıyor. Bu mevzudan geldiler, almayacakları mevzu yoktu. Muhtemelen “bir şey bulamadan gelmemeleri” talimatı verildi. Bence onlar bir şey bulana kadar bakan gider, görevi bırakır” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın