Kinjal hipersonik füze nedir? – İçerik Haber

Kinjal hipersonik füzesinin ne olduğu sorusu internette günün gündem maddelerinden biriydi. Rusya’nın açıklamalarının peşinden, Kinjal’in ne hakkında hipersonik olduğu ve özelliklerinin neler olduğu sorusu internette çoğunlukla arandı. İşte Kinjal hipersonik füzesinin çıkarları

Kinjal hipersonik roket nedir

Hipersonik roket sisteminin menzili 2.000 kilometredir. Roket ek olarak geleneksel bir füzeden 10 kat daha süratli bir nükleer harp başlığı da taşıyabilir. Hızları sebebiyle roket müdafa sistemleri tarafınca ele geçirilme olasılığının daha düşük olduğu belirtilen füzeler, 2020 yılına kadar Rusya Müdafa Bakanlığı’nın envanterine girecek.

Kinjal Hipersonik roketinin özellikleri nedir?

Rusya’nın hipersonik Kinjal füzesi, Karadeniz’de Karadeniz ve Şimal Filosu tatbikatları kapsamında kontrol edildi. Rusya’nın Zvezda portalı, bir MiG-31K harp uçağından ateşlenen bir Kinjal füzesinin görüntülerini yayınladı, sadece hipersonik roket bir süre özgür bırakıldıktan sonrasında hedefe ateşlendi. Kinjal füzelerinin sesten minimum 10 kat daha süratli hareket edebildiği ve uçuştaki manevra kabiliyetleri sebebiyle mevcut müdafa ve roket sistemleriyle baş edebildiği söyleniyor.

Öte taraftan Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ediyor. Ukrayna Müdafa Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada, 24 Şubat ile 18 Mart tarihleri ​​içinde çıkan çatışmalarda 14 bin 200 Rus askerinin öldüğü açıklandı. Açıklamada, 450 Rus tankı, 1.448 zırhlı harp aracı, 205 topçu sistemi, 72 oldukça namlulu roketatar, 43 hava müdafa sisteminin yanı sıra 93 Rus uçağı, 112 helikopteri ve 879’un imha edilmiş olduğu açıklandı. otomobiller, 60 yakıt tankeri, 12 uçaksavar silahı ve 11 hava müdafa sistemi, hususi teçhizat vuruldu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın