Kısırlığa ne sebep olur? Kadınlarda Kısırlığa Basit Çözüm

Kısırlık, bir kadının bir yıl süresince bunu hayata geçirmeye çalıştıktan sonrasında hamile kalamamasıdır. ABD Birleşik Devletleri’ndeki çiftlerin ortalama yüzde 25’i kısırlık problemi yaşıyor. Kısırlık vakalarının ortalama yüzde 45’inde kısırlığa yol açan şey adam spermiyle ilgili sorunlardır. Kısırlık sebeplerinin bir öteki yüzde 30’u da hanım sorunlarıdır. Bu problemler endometriozis, tubal problemler ve yumurtlama sorunlarını içerebilir.

Kısırlığa ne sebep olur?

Bir kadının anatomisi ile ilgili birçok kısırlık sebebi olabilir. Bu, fallop tüpü yada serviks ile ilgili bir problem olabilir. Tıkalı bir fallop tüpü, pelvik inflamatuar hastalık yada önceki endometriozis olabilir. Endometriozis, endometrial benzeri hücrelerin ortaya çıkmış olduğu ve rahim boşluğunun dışındaki alanlarda geliştiği hanımlarda tıbbi bir durumdur.

Ameliyat bu vakaların çoğunu çözebilse de, bazı bayanların kısırlığa yol açan tıbbi prosedürlere ve tedavilere haiz olmaları gerekir. Bu ameliyatlar riskli olabilir ve ileride birçok komplikasyona niçin olabilir. Yumurtlama ile ilgili problemler, hanım kısırlığının sebeplerinin yüzde 30’unu oluşturabilir.

Yaşlılık kısırlığın sebeplerinden biri olabilir. Bir bayan yaşlandıkça, yumurta hücrelerinin kalitesi, etkinlikleriyle beraber azalacaktır. Bu durum, tüm yumurta hücreleri esasen özgür bırakıldığında çoğu zaman daha kötüdür.

Kısırlık sebebinin en iyi tedavisi, zararı olan ilaçlar yada tehlikeli ameliyatlar içermeyen naturel ve bütünsel bir yöntem kullanmaktır. Kısırlığınızın nedenini naturel ve güvenli bir halde tedavi edebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın