Köpeğinizi İçme Suyu İçin Nasıl Kandırırsınız?

Su tüm canlılar için önemlidirsu alımına ve sindirim ve böbrek fonksiyonu yada tükürük üretimi şeklinde temel süreçlere destek sunar. Evcil hayvanınız bolca su içmeli, ve eğer içmeyi bırakırsa, dikkatli olma ve bu mevzuda harekete geçme zamanı. tanım edeceğiz bir köpek yavrusu su içmesine iyi mi yardım edilir.

İzlenecek adımlar:

Adım No 1:

Bunu yapmayan kedilerin aksine çoğu zaman oldukça su içKöpekler susadıklarında su içmekte mesele yaşamazlar. Bu yüzden, köpeğiniz ansızın susuzluğunu kaybederse ve bunun dehidrasyondan kaynaklanabileceğinden şüphelenirseniz, dikkatli olmanız gerekir bu sebeple köpeğinizin bir hastalığı olması muhtemeldir.

olup olmadığını belirlemek için ilk şeydir. köpeğin susuz kaldıBu yüzden, köpeğinizin sıhhatli olup olmadığını idrak etmek için yeterince su içip içmediğini iyi mi anlayacağınızla ilgili makalemize bakmanızı tavsiye ederiz.

2. Adım:

Köpeğinizin suyunu döktüğünüz kabı deneyin. Oldukca kirliyse yada oldukça taze olmayan su var ise temizlenmeli ve tatlı su ilave edilmelidir. Su leziz olmadığı için evcil hayvanınız içmeyi bırakabilir.bu yüzden değişikliği yapın ve evcil hayvanınızın yine içip içmediğini gözlemleyin.

Adım No 3:

Büyük bir evde yaşıyorsanız, köpeğinizi daha çok su almaya teşvik etmenin etkili bir yolu, evcil hayvanınızın en sık bulunmuş olduğu alanlara sıvı içeren birden fazla kap koymaktır. Bu, daha sık içmeyi kolaylaştırır.

Adım 4:

Evcil hayvanlarımızın su alımını etkileyebilecek bazı sıhhat problemlerinden (mesela ishal, devamlı kusma yada ateş) muzdarip oldukları için daha çok sıvı içmelerini isteriz. Bu şeklinde durumlarda, köpeğin dikkatini çekmek ve daha verimli bir halde daha çok su içmesini sağlamak için birkaç numara kullanabiliriz:

Köpeğinizin içtiği su kabına bir çay kaşığı şeker ilave edin. Tatlı koku, köpekler için bir mıknatıstır ve köpeğinizi su içerken daha istekli hale getirebilir.

Köpeğe buz küpleri verir misin? Köpeğinizin onları çiğnemesine ve kendini nemlendirmesine izin vereceksiniz.

Adım No 5:

Evcil hayvanınız sıvı içmeyi bıraktığında ve onun oldukça azca ilgiyle uyuştuğunu gözlemlediğinizde, bunun bilincinde olun. oynamak yada yiyecek yiyecek, köpeğinizi derhal veterinere götürmeniz zorunludur. şeklinde birçok ciddi hastalık parvovirus ve distemper, hayvanın su arzusunu azaltırevcil hayvanınızın sağlığını mühim seviyede etkisinde bırakır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın