Maske şartı kaldırıldı mı 2022? Maske tamamen kalktı mı? Maske takma şartı ne zaman kalkacak?

Maske zorunluluğu kaldırıldı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan, maskeleme yasağına ilişkin mühim kararların beklendiği Bilim Kurulu toplantısının peşinden canlı gösterim yapmış oldu. Her insanın heyecanlanmış olduğu maskeyle ilgili yeni kararlar açıklandı. 2022 yılına kadar maske zorunluluğu kalktı mı? Maske tamamen çıkarıldı mı? Maske takma zorunluluğu ne vakit bitecek? Detaylar burada…

MASKE İHTİYACI KALDIRILMIŞ MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapalı alanlarda maske kullanma zorunluluğunun kaldırıldığını belirterek, “Acil bir durum olmadıkça Bilim Kurulu toplanmaz. Korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı alanlarda maske kullanma zorunluluğu kaldırıldı. Vakalar 1000’in altına düşene kadar yalnız toplu taşıma ve sıhhat tesislerinde maske kullanımına devam edilecek. Yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar maske takmaya devam etmelidir. Kronik hastalıklar ve yaşlılar aşıları, bilhassa rapel dozlarını dikkatsizlik etmemelidir.

“ÜLKEMİZİ PANİK ZAMANINDAN GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE AYIRDIK”

Sıhhat Bakanı Erdoğan Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu değerlendirmenin peşinden, “Son 2 yıl bu salgının gölgesinde geçti. Her sektörde tam bir krize dönüşmüştür. Hayatımızın düzgüsel akışını tekrardan düzenlemek zorunda kaldık. Her ülke salgınla mücadeleyi tek başına üstlenmeye çalıştı. Hastaneden sıhhat personeline, solunum aletinden aşıya kadar ciddi problemler yaşandı. Devletlerin liderlik becerileri kontrol edildi. Türkiye bu testlerden sağ çıkan birkaç ülkeden biri. Sıhhat altyapımız ve sıhhat çalışanlarımız ile tüm dünyaya örnek bir savaşım vermiş olan heyetimizi kutlama ederiz. Ülkemizi bu sancılı ve kargaşa ve bunalımlı dönemden çıkararak milletimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirdik” dedi.

webhaberim.com

Bilim Kurulu toplantısı, Bilim Kurulu, Coronavirüs, Taç, Gündem, Sıhhat, Haber

YORUMLAR

Bir cevap yazın