Neden Horlarım? Horlamanın Nedenleri

Birçok insan senelerce horladığının bilincinde değil. Bunu anlamanız için çoğu zaman başka birinin horlamanızın onları rahatsız ettiğini söylemesi gerekir. Bir ihtimal üniversiteye yeni girdiniz ya da o hususi birinin yanına taşındınız. Durum ne olursa olsun, horlama sizin ve çevrenizdekiler için birçok soruna niçin olabilir, bu yüzden muhtemelen NEDEN HORLAMA YAPIYORUM?

Horlarsınız zira hava yollarınızın bir noktasında ciğerlerinizden burnunuzdan yada ağzınızdan dışarı akarken daralır.

Bu daralma, boğazınızdaki dokuların yağlanması, büyük geniz eti, burun pasajlarınızın tıkanması, baş/boyun duruşu, bir dil problemi vb. nedenlerden kaynaklanabilir.

Peki niçin horluyorsun? Bunlardan hangisinin horlamanıza niçin bulunduğunu iyi mi anlarsınız? Horladığınız durumu incelemeniz gerekir.

  • Sırt üstü ya da kafanız acayip bir açıyla yatıyorsanız, büyük olasılıkla baş pozisyonundan boğazınıza baskı uyguluyorsunuzdur.
  • Ağzınız açıkken horlarsanız, büyük olasılıkla boğazınızla ilgili bir sorundur.
  • Fazla kiloluysanız, bu boğazınızdaki dokunun hava yolunu daraltmasına ve üstünden hava geçerken titreşmeye daha yatkın hale gelmesine niçin olabilir.
  • Sabahları sıkışıksanız, tıkanıklığınız muhtemelen horlamanıza niçin oluyor ve muhtemelen ağzınız kapalı uyuyorsunuz.
  • Uyku ilacı alıyorsanız, DUR! Bir çok uyku ilacı, boynunuzdakiler de dahil olmak suretiyle kaslarınızı gevşetir ve bu da horlamayı artırabilir.
zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın