Nihai Liste Ne Demek? İŞKUR Nihai Listeye Nasıl Bakılır?

Sıhhat Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada İŞKUR Açıklamada 14 bin kişinin istihdam edileceği açıklandı. Peki nihai sıralama ne anlama geliyor? Açıklamanın peşinden nihai listeyle ilgili fazlaca sayıda sual soruluyor. Özetlemek gerekirse nihai sıralama, sınavlardan sonrasında uygun olmayan adayların elenmesi ve uygun kişilerin sıralaması anlamına gelir. Adından da anlaşılacağı benzer biçimde, “son” anlamına gelen son kelime, olayın sonunu da ifade eder.

Nihai sıralama, işten atılan yada işten diskalifiye edilen kişilerin temiz bir listesidir. TDK’ya nazaran son söz “netice” anlamına gelir. Bu durumda nihai sıralama, nihai sıralama olarak tanımlanabilir. İşe alım listelerinde oldukça yaygın olan nihai sıralama terimi, kişinin son aşamaya geldiğini gösterir.

İŞKUR Kati Listesine Iyi mi Bakılır?

İŞKUR ana sayfasını ziyaret ederek anket sürecini başlatabilirsiniz.

İŞKUR’un nihai listesinin açıklanmasının peşinden birçok şahıs “İŞKUR’un nihai listesine iyi mi bakılır” sorusunu soruyor. Teşkilat vasıtasıyla iş başvurusunda bulunanların merakla beklediği İŞKUR’un nihai sıralaması, son dönemde en fazlaca dört gözle beklenen konuların başlangıcında geliyor. Her insanın bilmiş olduğu benzer biçimde artık İŞKUR üstünden iş başvurusu yapmak mümkün. Hem de firmalar ve devlet kurumları İŞKUR’a iş ilanları gönderebilir. İŞKUR kati listelerinde yer edinen kati sonuçlar, başvuruların neticelerini ihtiva ettiği için büyük ehemmiyet taşımaktadır. İŞKUR’un nihai listesini görüntülemek için aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 • İŞKUR ana sayfasını ziyaret ederek anket sürecini başlatabilirsiniz.
 • Ek olarak ilanı gösteren kuruluşun web sitesini takip edebilir, İŞKUR ofislerine giderek süreç hakkında detaylı informasyon alabilirsiniz.
 • İŞKUR’un nihai sıralaması için en garantili yöntem İŞKUR’un çevrimiçi sistemlerini kullanmak olacaktır.
 • İŞKUR’un kati sıralama talep süreci için e-devlet platformunu da kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki şekilleri kullanarak İŞKUR’un nihai sıralaması hakkında informasyon alabilirsiniz.

İŞKUR Kati Sıralaması nerede yayınlanıyor?

İŞKUR’un nihai listeleri hakkında informasyon almak isteyenler için bir öteki sual da “İŞKUR’un nihai sıralaması nerede gösterildi?” sual bu. Sual mu. Listeye ulaşmanın en yaygın yolu İŞKUR e-departmanını kullanmaktır. Kati listenin yayınlandığı bir öteki yer ise İŞKUR ofisleri. İŞKUR ofisine giderek kati sıralama hakkında informasyon alabilirsiniz. Nihai listeye ulaşmanın bir başka yolu, reklamı gösteren kuruluşun internet sayfasını takip etmektir. Mesela Sıhhat Bakanlığı’nın nihai sıralaması için Sıhhat Bakanlığı’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. En güncel listelere bu yollarla ulaşmak mümkün.

İŞKUR E-Departmanı Üstünden Kati Sıralama Anketi

İŞKUR E-Departmanı
İŞKUR E-Şube Açılış Ekranı

Nihai sıralama neticelerini İŞKUR elektronik bölümünde inceleyebilirsiniz. İşte yapmanız ihtiyaç duyulan adımlar:

 • İŞKUR e-şube sayfasına gidiniz ve oluşturulan ekranda iş arayan sekmesini seçiniz.
 • Peşinden İŞKUR şifrenizle profilinize giriş yapın. Gizyazı belirlemediyseniz e-devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
 • E-devlet platformuna yönlendirildikten sonrasında Kimliği Onayla butonuna tıklanır.
 • Gelen ekranda e-devlet şifrenizi ve TC kimlik bilgilerinizi giriniz.
 • Giriş adımlarını tamamladıktan sonrasında Programa Git düğmesine tıklayın.
 • Profil sayfanız açılacak ve bu ekranda İş Taleplerim butonuna tıklamanız gerekecektir.
 • Başvurduğunuz işlerin bir sıralaması size sunulacak. Soldaki duyuru numarasına tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.
 • Son olarak ekranın alt kısmında İŞKUR’un son listesini görebilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonrasında nihai listeye erişebilirsiniz.

Bu tür içerikleri beğendiyseniz ve kariyer planlaması için ipuçlarına ihtiyacınız var ise Kariyer sayfamızı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın