Önsezilere ne sebep olur? Keşfedilen Önsezi Vizyonları

Önsezilere ne sebep olur? Önsezi vizyonları, doğaüstü yada paranormal yeteneklerin ikametgahına atfedilir ve her insanın haiz olduğu psişik yeteneklerin başka bir parçası olduğu düşünülür, sadece hepimiz uygulamaya uygun olmayabilir. Önseziler çoğu zaman derin bir kaygı yada korku duygusu olarak bildirilir, yanlış anlaşılır ve uygulamadan ziyade etkilerine karar verilir ve netice olarak bir çok vakit falcılık olarak algılanır. Bu önseziler normalde parlak bir netlikte olmamasına karşın, bir çok vakit onlara gore hareket etmemiz için duygusal olarak yeterince buyurucudurlar.

Önsezi vizyonları almanın en yaygın yöntemi rüyalarınızdır. Bilgili zihnimiz vermese de rüyalarımız bizlere farkındalık ve anlayış sağlar. Bu kimi zaman rahatsız edici deneyimler, gerçek rüyalarda olmasıyla birlikte, direkt yada simgesel önsezilerin sık görülen araçlarıdır. Ek olarak, ister belirsiz önseziler olarak kalsınlar ister rüyalara yerleştirilmiş olsun, duyguların bazen, mevcut, malum ayrıntıların gizli saklı değilse de gerçek bir farkındalığından alınan bilinçaltı çıkarımlar olması gerektiği düşünülebilir.

Uyanık durumda gerçekleşen önseziler, rüyalarda olanlardan daha baskındır, şundan dolayı rüyada çoğu zaman semboller olarak gizlenirler ve gözlemlenmeme eğilimi gösterirler. İleriye dönük duygular, çoğunlukla gerçekleşen, sadece bilgili hafızayı etkilemeyecek kadar kırılgan olan süratli sezgisel ikazlar verebilir. Karakteristikler, dırdır eden bir his kadar ince olabilir yada o denli kuvvetli olabilir ki, sizi günlük rutininizden alıkoyar ve başka bir şey düşünmenizi engeller. Vizyonun gerçekleştiği günün ertesi günü ortaya çıkabilirler ve bazıları seneler sonrasında gerçekleşmeyebilir. Önsezi vizyonları, yaklaşan bir trajediyi düşündüren belirsiz kaygı duygularından gerçek halüsinasyonlara, optik yada işitsel duyumlara kadar değişebilir. Önsezilerden ayırt edilebilirler, şundan dolayı önseziler daha oldukça duyuya dayalıdır, psişik huzursuzluk, umutsuzluk yada rasyonel bir açıklaması olmayan kaygı semptomlarından etkilenirken, önseziler daha oldukça gelecek bilgisine dayanır. Önsezilerin gerçek işleyişi tam olarak bilinmemektedir, bu yüzden bazı insanoğlu bu tarz şeyleri edinirken öteki insanoğlu almaz.

Psişik Teorisyenler, Precognition’ın kuvvetli psikokinetik enerjileri özgür bırakma ayrıcalığına haiz bulunduğunu düşünürler, bu da tüm vakalar görselleştirildikleri şekilde gerçekleşirken, gelecekteki vakalara dönüşebilir. Bazı insanoğlu bu tür duygulara daha açık görünürler ve bunlara ‘duyarlı’ yada ‘medyumlar’ denir. Önsezili anlayış, trans, kanallık, kehanet ve medyumluk kullanan medyumlar tarafınca elde edilebilir. Bunun sebebi, önseziye maruz kalan kişinin bir şok durumuna girmesi yada aslına bakarsak haiz oldukları yeni görünen psişik güce alışmamaları olabilir.

Bilim çağının ilerlemesiyle beraber, bireyler algılarına daha azca güvenmeye başladılar ve sadece son yıllarda bilim, önsezilere neyin niçin bulunduğunu tam olarak idrak etmek için insan sezgisinin ve duyusunun önemini araştırıyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın