Penis Çürümesi – Neden Olur ve Nasıl Yardım Edilir?

Bir çok {aktif erkek}, adım adım darbelere ve morluklara maruz kalır; aslen, bir çok durumda, ne vakit ortaya çıktıklarını bile fark etmeyebilirler. Bununla beraber, penis morluğu geliştiğinde, erkekler not alma eğilimindedir – bir penis morluğu kaygı verici ve kaygı verici olabilir. Her neyse ki, peniste morarma sebepleri ciddi değildir, sadece soruna neyin niçin olabileceğini bilmek ve hususi penis bakımı gerektirebilecek sorunların bilincinde olmak yararlıdır.

Penil zedelenmenin bazı yaygın (ve daha azca yaygın) kaynakları burada açıklanmakta, peşinden rahatsızlığı yönetmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için ipuçları verilmektedir.

Künt kuvvet travması

İster uçan bir nesne, ister yanlış yerleştirilmiş bir diz yada beceriksiz bir manevra sebebiyle kasık bölgesine ağır bir darbe, ağrılı ve hasarlı dokuya niçin olabilir. Bu, cildin altındaki kılcal damarların çarpma gücüyle kırılarak kanın cilt altında serbestçe akmasına izin verdiğinde meydana gelir. Bu tür yaralanmaların niçin olduğu morlukların bir çok hafiftir ve kendi kendine iyileşirken, bilhassa şiddetli ağrı eşlik ettiğinde, daha ciddi bir şeyi ekarte etmek için bir doktorun dikkatine sunmaya kıymet.

Penil kırıklar

Peniste kemik bulunmazken, sertleştiğinde erektil dokunun yırtılması ve penil kırığı ile neticelenmesi mümkündür. Bu çoğu zaman agresif cinsel manevralar esnasında ortaya çıkar. Şiddetli ağrı ve/yada morarma belirtilerinin eşlik etmiş olduğu yüksek bir patlama sesi yaşayan erkekler derhal tıbbi yardım almalıdır.

Tromboze lenfatik damarlar

Penis, lenf sıvısını taşıyan lenf damarları ile kaplıdır. Bu damarlar, şiddetli sex esnasında tıkanıklıklar geliştirebilir. Tıkanmalar penis üstünde kabarık yumrular olarak görünebilir ve dokunulduğunda hassaslaşabilir ve/yada morarmış bir görünüm geliştirebilir. Bu durum ciddi değildir ve çoğu zaman tıkanıklıklar birkaç gün yada hafta içinde kendiliğinden düzelir.

priapizm

Azalmayan ağrılı bir ereksiyon ile karakterize edilen bu durum, penisin içinde kan sıkıştığında ortaya çıkar. Cildin koyulaşması yada morarma da görünebilir. Birkaç saat devam eden ve cinsel uyarıyla ortaya çıkmayan bir ereksiyon yaşayan erkekler, bu tıbbi bir acil durum olarak kabul edildiğinden derhal tıbbi yardım almalıdır.

Penis çürüğü ile başa çıkmak

Açıkçası, travmatik bir yaralanma durumunda yada peniste belirgin bir niçin olmadan morarma göründüğünde, problemi tedavi etmenin ilk adımı acil servis olmalıdır. Sadece minik morarma vakaları ve doktorla meydana getirilen ilk kontrolden sonrasında devam eden tedavi için, erkekler ağrıyı hafifletmek ve cildi normale döndürmek için aşağıdaki adımları izleyebilir:

1) Soğuk ve peşinden ılık kompresler uygulayın. Yaralanmadan sonraki ilk saatlerde, etkilenen bölgeye soğuk kompres (yada yalnız soğuk suya batırılmış bir bez) uygulamak, kanın deri altına yayılmasını yavaşlatabilir, renk atmasını azaltabilir ve hastalık seviyesini azaltabilir. Donma meydana gelebileceğinden, buz yada donmuş jel paketleri direkt cilde karşı kullanılmamalıdır. İlerleyen günlerde bölgeye uygulanan ılık bir bez, bölgeye kan akışını artırmaya destek olarak daha süratli iyileşmenin gerçekleşmesini sağlayabilir.

2) Reçetesiz satılan bir ağrı kesici alın. Asetaminofen ve ibuprofen benzer biçimde irin önleyici ilaçlar, penis derisinin yaralanmasının niçin olduğu ağrıyı hafifletmeye destek olabilir. Erkekler bu tarz şeyleri yalnızca önermiş olduğu şekilde almalı ve başka ilaçlar alıyorlarsa ilkin bir doktora danışmalıdır.

3) İyileşmek için vakit tanıyın. Ne kadar zor olursa olsun, iyileşme sürecinin gerçekleşmesi için penisi bir süre sargı altında bırakmak önemlidir; Sert kullanım yada sex ile gelen bükülme ve bükülme yalnız ağrıya değil, bununla beraber aslına bakarsan hasar görmüş dokuda daha çok yaralanmaya niçin olabilir.

4) Penis sağlığı kremini deneyin. Halihazırda penis sağlığı kremi kullanmayan erkekler (sıhhat uzmanları Man1 Man Oil’i tavsiye eder) penisi beslemek ve korumak için iyileşme sürecinde bu şekilde bir ürünü denemeyi tercih edebilir. C ve D vitaminleri ile zenginleştirilmiş bir krem, dolaşım dokusunun ve hasarlı cildin iyileşmesini desteklerken, Shea yağı ve E vitamini benzer biçimde yumuşatıcılar iyileşmeyi ve genel penis sağlığını destek sunar.

YORUMLAR

Bir cevap yazın