Pot Göbek Nedenleri?

Kendinize pot göbeğine neyin sebep bulunduğunu sorduğunuzda, bunun birçok değişik şeyle bağlantılı olabileceğini bilmelisiniz. Aklımıza ilk gelen şey yanlış beslenme ve egzersizdir. Rejim ve egzersiz, doğru yediğinizde ve her gün uyguladığınız iyi bir egzersiz rejimine haiz olduğunuzda mide yağını azaltmaya destek olabilir. Bazı kişilerde zayıf karın kasları, sindirim sorunları, kabızlık ve duruş bozukluğu şeklinde değişik nedenlerle göbek kası olabilir. Fakat göbeğinizin boyutunu küçültmek için orada yardım var. Bazı insanoğlu, midelerinin aslına bakarsanız olduğundan daha çok dışarı çıkmasına niçin olarak eğilir. Bundan dolayı duruşunuz önemlidir ve muntazam bir halde iyi mi dik duracağınızı öğrenmek önemlidir. İyi bir duruşa haiz olduğunuzda midenizin daha minik görünmesini elde edecektir. Kabızlığınız var ise, bu midenizi daha büyük izah edebilir. Tertipli bağırsak hareketleriniz yoksa doktorunuzu görmelisiniz, böylece size bu soruna destek olacak bir şeyler verebilirler. Bu duruma destek olmak için rejiminize lif de ekleyebilirsiniz.

Sizin için göbeğe neyin sebep olduğuna karar verdiğinizde, göbeğinizi azaltmak için neler yapabileceğiniz hakkında bir fikriniz olacak. Bazı suni tatlandırıcılar şişkinliğe niçin olabilir ve bu da midenizin daha büyük görünmesine niçin olabilir. Büyük bir mideniz var ise ve suni tatlandırıcılar kullanıyorsanız, midenizin küçülmesine destek olup olamayacağını görmek için tatlandırıcıyı kullanmayı bırakın. Pot göbeği, zayıf karın kaslarından da kaynaklanabilir. Kaslarınızı sıkılaştırmaya ve tonlandırmaya destek olmak için bazı mide egzersizleri yapabilirsiniz, bu da pot göbeğinizin boyutunu küçültür. Mide egzersizleri yapmak midenizdeki herhangi bir farkı fark etmeniz birkaç hafta sürebilir, sadece cesaretiniz kırılmasın şundan dolayı hakikaten destek olabilir.

Bazı yiyecekler midenizde gaza niçin olabilir ve midenizin dışarı çıkmasına niçin olabilir. Midenizde gaza niçin olabilecek bu gıdalardan bazıları fasulye, soğan, karnabahar, lahana ve brokolidir. Midenizin görünüşünün değişip değişmediğini görmek için, işe yarayıp yaramadığını görmek için ortalama iki hafta süresince bu yiyecekleri yememeye çalışın. Pot göbeğine neyin niçin bulunduğunu bulmaya çalışırken, bunun bir hastalık şeklinde başka bir şey olabileceğini düşünmek isteyebilirsiniz. İnflamatuar barsak hastalığı, irritabl barsak sendromu ve bazı kanser türleri göbeğe niçin olabilir. Bir doktora giderek bu şeyleri ekarte etmeniz gerekecek.

Pot göbeğine yol açan şey, kendimize daima yönelttiğimiz şeydir. Aerobik egzersizler yapmak, bir pot göbeğinin ortadan kaldırılmasına destek olabilir. Her türlü egzersiz, daha sıhhatli kalmanıza ve orta bölgenizde zayıflamanıza destek olacaktır. Size uygun bir egzersiz programı bulun ve ona bağlı kalınca. Bir göbek göbeği, kendimiz hakkında hissettiklerimizle ilgili büyük bir mesele olabilir. Birkaç yaşam seçimi değişikliği ile göbeğimizi ortadan kaldırmaya destek olabiliriz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın