Saç Perma Nasıl Yapılır: Kuaförlük Perma Hataları, Nedenleri ve Düzeltmeleri

Saça iyi mi izin verileceğini öğrenmek, odaklanma ve beceri gerektiren karmaşık bir süreçtir. Bir çok vakit kuaför ve kuaför salonlarında perma işleminin doğru yapılmaması saç kırılması, permanın yeterince kıvırcık olmaması, işlem görmüş saçların üstünde oltaların ve kimi zaman düz saç parçalarının gelişmesi benzer biçimde çeşitli sorunlara ve hatalara niçin olabilir. , kafa derisinde tahriş ve fazlaca yavaş perma işlemi. Bu yazı, bu hataların nedenlerini ve iyi mi düzeltileceğini bilmenize destek olacaktır.

Saç Kırılması: Saç kırılması çoğu zaman saçın aşırı işlenmesinden sonrasında yada sarma işlemi esnasında fazlaca fazla gerginlik olması durumunda oluşur. İyi bir düzeltme yöntemi, müşteriye yenileme tedavilerini seçmesini önermektir.

Perma Yeterince Kıvırcık Değil: Her şeyden ilkin, bunun sebebi, zayıf nötralizasyonun yanı sıra perma losyonunun yeterince uzun süre bırakılmaması yada perma losyonunun bir tek zayıf olması olabilir. Perma maşaları fazlaca büyükse, bu hataya da niçin olabilir. Bu meydana gelirse, bir tek saça tekrardan perma yapın.

Balık Kancaları: Bunun sebebi çoğu zaman uçların, zayıf sarım teknikleri sebebiyle perma kıvırıcının etrafına muntazam bir halde sarılmamasıdır. Oltaları keserek bu hatayı giderin.

Düz Saç Parçaları: Bunun sebebi, yanlışlıkla saç parçalarını dışarıda bırakmak, bölümlerin fazlaca geniş olması, perma losyonunu yeterince durulamamak, nötrleştiriciyi yeterince uygulamamak ve fazlaca büyük bukle maşaları kullanmak benzer biçimde fena perma teknikleri olabilir. Düz saç parçalarını tekrardan perma yapın.

Aşırı İşlenmiş Saç: Bu, saça perma yapmayı öğrenirken en sık meydana getirilen hatalardan biridir. Oldukca kuvvetli perma losyonu kullanılması, perma losyonunun fazlaca uzun süre açık kalması, işlem esnasında aşırı ısı kullanılması ve kıvırma esnasında fazlaca fazla gerginlik olması benzer biçimde birçok nedenden kaynaklanabilir. Müşteriye klima tedavilerini ve tertipli saç kesimlerini tercih etmesini önerin.

Saç Derisinde Hasar yada Tahriş: Perma losyonu, kafa derisi ile teması halinde tahrişe niçin olabilir yada ılık su ile son durulama tam olarak yapılmaz. Nemlendirici krem ​​uygulayın ve müşteriye destek olması için nitelikli bir ilk yardım görevlisinden yardım isteyin.

Yavaş Perma: Permanın fazlaca yavaş olması, yanlış perma losyonu kullanımından, bölümlerin fazlaca büyük olmasından yada salonun fazlaca soğuk olmasından kaynaklanabilir. Bunun üstesinden gelmek için sargı gerilimini deneyin ve işlem süresini hızlandırmak için ısı kullanın.

YORUMLAR

Bir cevap yazın