Saç Uzaması İçin En İyi 5 Yağ

Bu gönderi, saçlarınızı uzatmak ve güzelleştirmek için şu anda kullanabileceğiniz saç büyümesi için en iyi beş yağı elde edecektir!

Naturel saç uzatma seçeneklerini seviyorum. Beni yanlış anlama, para harcamaktan çekinmem fakat aynı yada benzer yararları elde edebilirsem BEDAVA ya da ona yakın, şu demek oluyor ki… kolumu bükün, değil mi?

ReklamlarBu yüzden birazcık araştırma yaptım ve hepsi bilim tarafınca desteklenen saç büyümesi için en iyi 5 yağı buldum.

Bu listedeki bazı öğeleri kesinlikle daha ilkin duymuşsunuzdur ve ümit ederim bu saç uzatma yağlarını evde bir kuruş harcamadan kullanabilirsiniz.

Ya da sizde yoksa, fazlaca azca bir paraya bunlardan birini satın alabilirsiniz.

Sadece, bu listede bilmediğiniz bazı öğeler var ve tecrübe etmek isterseniz bir bağlantı vereceğim.

Öyleyse, hadi yapalım!

Saç Uzatma için 5 Yağ

Bildiğiniz benzer biçimde, bir adamın ve bir kadının saçının dokusu içinde hiçbir fark yoktur.

Bundan dolayı, erkekler yada hanımefendiler için hususi bir saç uzatma yağı yoktur.

ReklamlarHer iki cinsiyette de aynı şekilde çalışacaklar. Böylece, erkekler de bu bilgilerin tadını çıkarabilir!

Bunu söyledikten sonrasında ilkine geçelim.

Saç Büyümesi için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını seviyorum bu sebeple fazlaca yönlü. Mutfakta teninizde ve doğal ki saç tellerinizde yiyecek pişirmek için kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı kuyudan yapılır… hindistancevizi. Bu bir yağ asididir, bu yüzden oda sıcaklığında kalınca yada katı ve beyaz renkte görünecektir.

Isıtıldığında yada eritildiğinde sarımsı bir renk alarak sıvılaşmaya adım atar.

Mühim oranda laurik asit içeren hindistancevizi yağı, cildinize yada saçınıza rutubet sağlamak için idealdir.

Benzer bir çalışmada, araştırmacılar, mineral yağ benzer biçimde öteki yağ türlerinden fazlaca saç lifi tarafınca daha iyi emildiğini kaydetti.

Uzmanlar tarafınca bu emek harcamadan çıkarılan beyin sarsıntısı, hindistancevizi yağının saç dökülmesini önleme kabiliyetine haiz olabileceğidir. bölme ve kopuyor.

Hindistan’da meydana getirilen bir başka araştırma, yağın ipliklerinizdeki protein kaybını azaltabileceğini buldu. Bu, saçı kuruluktan ve hatta kırılmadan koruyabilir.

Bundan dolayı, hindistancevizi yağı saç tellerimizi nemlendirir ve saçımızın en savunmasız kısmını (uçlarını) ayrılma ve kırılmaya karşı korursa, gidebiliriz. trimler içinde daha uzun.

Hindistan cevizi yağının inanılmaz faydalarını kullanmanın daha çok yolu var. Saçınızı yumuşatmak ve saç derinizi beslemek için kullanın. Ya da dolgu macunu olarak kullanın ve kilitlerinize parlaklık katın.

Saçlarınızı kısa sürede daha kalınca ve daha uzun uzatacaksınız!

Saç Uzatma için Hindistan Cevizi Yağı Iyi mi Kullanılır?

Saç büyümesi için hindistancevizi yağı süper kolaydır. Yalnız ufak bir kapta ısıtın ve saç derinize masaj yapın.

Arkasından yağı bir yakarma hareketiyle kökten uca saç tellerinizden aşağı kaydırın. Saçınızı topuz, örgü yada bukleler halinde sarın.

Saçı plastikle örtün ve üstüne bir havlu sarın. 30 dakika oturun ve peşinden şampuanlayın. Evet, bunu bir olarak kullanıyoruz kaka öncesi.

Saç bakım rutininize bağlı olarak yöntemi haftada bir yada iki haftada bir deneyin.

Saç Uzaması İçin Nane Yağı

Saç büyümesi için yağ listemizde bir sonraki sırada nane esansiyel yağı var.

Banyo suyuna birkaç mumla birkaç damla ekleyenler ne demek istediğimi bilirler.

Her her neyse, nane yağında bulduğunuz o sakin koku, bileşik mentollerden gelir.

Naneye atfettiğimiz faydaların ve özelliklerin bir çok bu bileşikten meydana gelmektedir.

Tadından kokusuna kadar ve hatta nane ile ilişkilendirme eğiliminde olduğumuz soğutma hissi bile mentolün ayaklarına serilebilir.

Hindistan cevizine fazlaca benzeyen nane, birçok değişik endüstride bulunabilir, sadece en popüler olanı mutfak ve kozmetiktedir.

Nane, bir tek bir çift isim vermek için antimikrobiyal ve anti-inflamatuar olmanın birçok avantajına haizdir.

Nane esansiyel yağının içindeki mentol, kan akışını iyileştirdiğini söylemenin süslü bir yolu olan bir vazodilatör olarak bilinir.

Saç köklerinde kan dolaşımının olmamasının belirli saç dökülmesi türlerinin (şu demek oluyor ki adam tipi kellik) sebebi olduğu düşünüldüğünden, nane damar genişletici olduğundan kan akışını artırabilir.

Bu olabilir saç büyümesini teşvik etmek ve bazı saç dökülmesini önler.

Fareler üstünde 2014 senesinde meydana getirilen bir çalışmada, bilim adamları, yetersiz beslenen saç köklerinin kan dolaşımının nane yağına maruz kaldıktan sonrasında düzeldiğini keşfettiler.

Saçlar da daha süratli ve dolgun uzadı.

Saç Uzatma için Nane Esansiyel Yağı Iyi mi Kullanılır

Nane esansiyel yağını saç büyümesi için kullanmanın fazlaca kolay bir yolu, ilkin bir yiyecek kaşığı taşıyıcı yağa (ör. zeytinyağı, hindistancevizi yağı vb.) üç ila dört damla eklemektir.

Ondan sonra karışımı kafa derisine masaj yapın.

En fazla on beş yada yirmi dakika beklemeye alın ve şampuanla durulayın. Öteki birçok uçucu yağ benzer biçimde, nane de fazlaca yoğun olabilir.

Size fazla gelirse derhal yıkamayı ihmal etmeyin!

*Not* Bunun işe yaraması için esansiyel nane yağı kullanmanız en iyisidir.

Saç Büyümesi için Hodan Yağı

Hodan yağının ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, kendinizi fazla hırpalamayın. Ne halt bulunduğunu ya da ne kadar mükemmel bir geçmişi bulunduğunu bilmiyordum.

Hodan, hem de yıldız çiçeği (fazlaca şirin bir isim) olarak da malum doğu Akdeniz bölgesinden gelen bir bitkidir.

Takma adını ima eden bir yıldız şeklinde oluşan parlak, güzel mavi çiçekleri vardır.

ReklamlarMuadillerine benzer şekilde mutfak alanında da kullanılmaktadır ve tıbbi amaçlı kullanım geçmişine haizdir.

Geçmişte, periodontal, diş eti iltihabı, ağrı sertliği, eklem hassasiyeti ve daha fazlasını tedavi etmek yada hafifletmek için kullanılıyordu. Hatta bir zamanlar esrarengiz, afrodizyak olduğu düşünülüyordu!

Bununla beraber, saçlar için, telleri güçlendirmek, parlaklık eklemek ve kuru, donuk ve / yada hasar görmüş saçların parlaklığını çoğaltmak için hodan yağı uygulanmıştır.

Yağ asitleri ve vitaminlerle yüklü olan hodan yağı, ideal bir yapıya haizdir. saç büyümesini teşvik etmek fakat saç dökülmesiyle savaşım ediyor.

Borage ek olarak, pürüzsüzlüklerini, elastikiyetlerini ve kırılmaya karşı dirençlerini geliştirerek ipliklerin kütikül tabakasını sıkılaştırabilir.

Hodan yağı ile ilgili bilimsel araştırmalar hakkında daha çok data için tıklayın burada.

Hodan Yağı Saç Uzaması İçin Iyi mi Kullanılır?

Bu kim bilir listedeki kullanımı en rahat yağdır. Avucunuza birkaç damla ilave edin ve saç derinize masaj yapın. Yağ şişesi etiketindeki talimatları da takip edebilirsiniz.

Saç Büyümesi için Yeşil Çay Yağı

Siz yeşil çay içmeye alışmış olabilirsiniz, ben de öyleyim fakat yeşil çay yağı diye bir şey var.

Listedeki öteki tüm ürünler benzer biçimde bu yağ da mutfak ve kozmetik endüstrisinde kullanılmaktadır.

Naturel bir büzücü, antioksidan ve antienflamatuardır, ek olarak saçlar için de oldukça azca faydası vardır.

Yeşil çay benzer biçimde, yeşil çay yağı da vücut için birçok pozitif yönde pozitif yanları olan eşi olmayan bir nebat bileşiği olan epigallocatechin gallate (EGCG) ihtiva eder.

Bilhassa saçlar için saç dökülmesine destek olduğu düşünülmektedir.

Uzun süredir saç dökülmesine niçin olduğundan şüphelenilen dihidrotestosteron (DHT) adlı bir hormon, yeşil çay yağında bulunan EGCG tarafınca bloke edilebilir.

Bu bileşik saç dökülmesinden görevli hormon aktivitesini engelleyebilir, ek olarak saç dökülmesine niçin olabilir. saç büyümesini teşvik etmek saç köklerinizi uyararak.

Ek bir bonus olarak, yeşil çay yağı saç derisini nemli tutmaya destek olabilir ve bu da saç tellerimizin nemini, parlaklığını ve sağlığını korur!

Saç Uzaması İçin Yeşil Çay Yağı Iyi mi Kullanılır?

Yeşil çay yağını saç uzatmak için kullanmak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan elinize bir kuruş büyüklüğünde döküp saç derinize masaj yapmak.

Aynı işlemi saçlarınız için de yapın ve yakarma hareketleriyle kökten uca uygulayın.

Yağı 3 ila 4 saat beklemeye alın ve peşinden en sevdiğiniz şampuanla sudan geçirin.

Saç Büyümesi için Amla Yağı

Saç büyümesi için yağlarımızı tamamlayan amla yağıdır. Şimdi, bu unsur hakkında fazlaca fazla şey biliyor olabilirsiniz yada olmayabilirsiniz. Mesele değil bu sebeple sana söyleyeceğim.

ReklamlarHint bektaşi üzümü olarak da adlandırılan Amla, sürpriz Hindistan’daki Amalaki ağacından gelen bir meyvedir.

Bu, varlıklı C vitamini, mineraller ve antioksidanlar içerdiğinden tüketilmesi mükemmel bir meyvedir sadece hem de saç bakımı için de harikadır.

Bu yağı, değişik sıhhat besin ve güzellik malzemeleri mağazalarında bir bileşen olarak bulabilirsiniz.

Amla yağının bir tek bir saç paraziti kovucu değil, hem de bir gelişme uyarıcısı olarak etkinliğini desteklediği kabul edilen bilimsel kanıtlar vardır.

ReklamlarBilhassa tavşanlar üstünde meydana getirilen bir Pakistan araştırması, alma yağının saç büyümesini teşvik etmek.

Saç Uzatma için Amla Yağı Iyi mi Kullanılır?

Amla yağının en fazla faydayı elde etmesi için doğru konsantrasyonu almanız önerilir. Su ile %7,5 konsantrasyonda çözelti içeren yağları arayın.

Alma yağı direkt saça uygulanabilir.

Kaka öncesi olarak kullanın yada kondisyon tedavisi olarak bırakın. Kaka öncesi olarak kullanıyorsanız, şampuanlamadan ilkin yıkanmamış saça bir kuruş büyüklüğünde uyguladığınızdan güvenilir olun.

Son düşünceler

Tamam! Doğrusu, bunlar saç büyümesi için en iyi 5 yağdı.

Daha ilkin de söylediğim benzer biçimde, size muhtemelen aslına bakarsan aşina olduğunuz ve daha ilkin tanımadığınız bir çift yağ vermek istedim.

Ümit ederim bu yazıda bir miktar kıymet bulmuşsunuzdur.

Saç büyümesi bu blogun odak noktalarından biri ve bu mevzuda fazlaca tutkuluyum.

Geçmişte saç dökülmesi yaşamış biri olarak, bir tek ilerleme görmek istediğinizde beklemenin ne kadar sinir bozucu bulunduğunu hakikaten anlıyorum. Ve SONUNDA OLDUĞUNDA ne kadar ödüllendirici.

ReklamlarSaçınızı uzatmak için savaşım ediyorsanız, sabırlı olun. Senin için de olacak! Bu yağlardan herhangi birini saç büyümesi için kullanmaya karar verirseniz, tertipli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.

Ve ortalama 6 ay verin.

Saçınızı uzatmak süre alır fakat buna kıymet!

Herhangi bir sorunuz yada yorumunuz var ise, lütfen aşağıya bırakın. Aşağıda bir yerde. Onu bulacaksın. Ek olarak yazışma sayfamdan da bana ulaşabilirsiniz.

Bir sonrakine kadar!

Izahat: Aşağıda bazı bağlı kurum bağlantıları var ve bu gönderideki bağlantılar vesilesiyle yaptığım satın almalar için komisyon alabilirim, sadece bunların hepsi şiddetle tavsiye ettiğim ürünlerdir. Doğrulamadığım ve/yada kişisel olarak kullanmadığım hiçbir şeyi bu sayfaya koymayacağım.

Bu blogda gösterilen hiçbir data, bilgili tıbbi tavsiye yerine geçmeyi amaçlamaz ve bir sıhhat uzmanına danışmadan herhangi bir işlem yapmamalısınız.. Bilhassa emziriyorsa yada hamileyse. Uygulamayı tamamlamadan ilkin daima bir yama testi yapın.

Referanslar:

“Hodan Yağı: Cilt ve Saç İçin Yararları.” Sibarithttps://www.lesybarite.fr/en/blogs/complements-alimentaires/huile-de-bourrache-les-bienfaits-pour-la-peau-et-les-cheveux#:~:text=Borage%20oil% 20,%20bilinen%20to ve%20uzunluk%20%20the%20saçtır.

Duggan, Caitlin. “Saç için Amla Yağı: Eksiksiz Kılavuz.” ByrdieByrdie, 28 Şubat 2022, https://www.byrdie.com/amla-oil-5085351.

Ömer, Dr. Sanusi. “Saç Uzatma için Hodan Yağı: Sıhhat Yararları ve Araştırma.” Dr.UGro Gashee18 Ocak 2022, https://ugro.com/borage-oil-for-hair-growth-health-benefits-what-research-says/.

“Niçin Yeşil Çay Yağı Yeni En İyi Dostunuz Olmalı?” %100 SAFhttps://www.100percentpure.com/blogs/feed/why-green-tea-oil-should-be-your-new-bff.

YORUMLAR

Bir cevap yazın