Seed Phrase Nedir? – Webhaberim

62534a819207d temel terimi nedir

Tohum İfadesi, tohum kurtarma yada yedek tohum terimi, bir zincirdeki kripto para birimi fonlarını kurtarmak için ihtiyaç duyulan tüm ayrıntıları depolayan terimlerin bir listesidir. Cüzdan yazılımı çoğu zaman bir başlangıç ​​cümlesi oluşturur ve bunu kağıda yazmak için kullanan kişiye açıklar. Kullanıcının bilgisayarı çökerse yada değiştirilemez diski arızalanırsa, gene de cüzdan yazılımını indirebilir ve kağıt tabanlı bir yedekleme kullanarak kriptolarınızı kurtarabilirsiniz.

Bu terimi yanlışlıkla keşfeden hepimiz kripto para çalabilir, bundan dolayı inancınızı mücevher yada nakit ile yakalamanız gerekir.
İlk ifade, cüzdanda kullanılan tüm anahtar çiftlerini üreten deterministik bir cüzdan olan başlangıç ​​tamsayı olarak kullanılan bir rakama dönüştürülebilir.

BIP39 standardının İngilizce kelime sırası 2048 kelimeden oluşur, bundan dolayı kelime yalnız 12 rastgele kelime içeriyorsa, ihtimaller içinde kombinasyon sayısı 2048 ^ 12 = 2 ^ 132 olur ve kelime 132 bit güvenliğe haiz olur. Sadece, BIP39 bloğundaki bilgilerin bir kısmı rastgele değildir, bundan dolayı 12 lügat BIP39 çekirdek bloğunun gerçek güvenliği yalnız 128 bittir.
En iyi yol, cüzdan yazılımının yazdığınız bir cümle oluşturmasına izin vermektir.

Seed terimi organik dil sözcükleri kullandığından, mükemmel hata düzeltmeleri ihtiva eder. Yıpranmış el yazısı kelimeler çoğu zaman hala okunaklı. Bir yada iki harf tamamlanmamış yada okunaksızsa, kelime çoğu zaman atlanabilir. Çekirdek terimi, kelimelerin türetildiği kelime sırasıdır, her kelimenin ilk dört harfi, onları benzersiz bir halde tanımlamak için kafi olacak şekilde özenle seçilir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın