Sigortamın Yatırılıp Yatırılmadığını Nasıl Öğrenebilirim? 2022 SSK Sorgulama İle Sigorta Takibi Nasıl Yapılır?

Sigortamın yatırılıp yatırılmadığını iyi mi anlarım? Pek oldukça çalışanın temel şartı olan sigortanın işveren tarafınca yaptırılıp yaptırılmadığı ve takibinin iyi mi yapılacağı merak ediliyor. Bu içeriğimizde onları destekleyen bilgileri paylaştık…

Sigortamın yatırılıp yatırılmadığını iyi mi anlarım?

Sigortamın ödenip ödenmediğini nasıl anlarım1

Sigortamın ödenip ödenmediğini iyi mi anlarım1

İşveren, işe başlarken, bir kural dışı haricinde, işe başlamadan ilkin bir emek harcama beyanı sunmalıdır. Sigorta priminizi, çalışılan ayı takip eden ayda aylık hizmet belgesi ile ödemeniz gerekmektedir. Sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için aşağıdaki yöntemlerden biriyle ilgilenip ilgilenmediğinizi online olarak oldukça kolay bir halde öğrenebilirsiniz.

SGK internet sayfası vasıtasıyla TC kimlik numarası Burada şifresiz çalışabilir ve kimlik bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Bu uygulamada sayfadaki detayları doldurun ve düğmesine basın. Yeni bir sayfa açılacak ve “servis detayları”ni ve arkasından 4a’yı seçecektir. Sigorta ekstreniz detaylı bir şekilde görünecektir.

Üniversite sigorta primleri kesilir mi?

Ek olarak yalnız TC kimlik numarası yada SGK numarası sorgulayarak daha kısıtlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Öyleyse buraya tıklayın. Bu sayfada bir ay gecikmeli SGK ücretlerini görebilirsiniz. Mesela Şubat ayı sonunda Ocak SGK ücretlerinin ödenip ödenmediğini görebilirsiniz.

E-devlet şifresi ile tüm SGK ücretlerini görebilir ve sigortanın ödenip ödenmediğini sorgulayabilirsiniz. e-Devlet sitesine giriş yapmak için burada Tıklamak. Burada, yukarıdaki benzer biçimde, yalnızca bundan önceki ayı 23:00’e kadar görebilirsiniz. Fakat burada tüm yatarak tedavi sigortanızı bulacaksınız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın