Sırbistan vize istiyor mu? – İçerik Haber

Sırbistan’ın vize isteyip istemediği sorusu şu sıralar gündemde ve Google’da meydana getirilen aramaların bir çok bu soruya cevap arıyor. Organik güzelliğine fanatik olan Sırbistan, gezim açısından oldukça varlıklı bir ülke ve görülecek ve yapılacak oldukça şey var. Sırbistan’ın Türk vatandaşlarına vize isteyip istemediği sorusunun cevabına erişince…

Sırbistan’a gitmeyi planlayanların bir tek pasaportlarına gereksinimleri var. Ek olarak, Sırbistan vizesine başvurmasına gerek kalmamıştır. Bundan dolayı ülkede Türk vatandaşları ve Türk pasaportu sahipleri için vize şartı bulunmuyor. Sırbistan’a gezi için bir süre sınırı vardır.

Sırbistan’a gidecek Türk pasaportu sahipleri ülkede 6 ay geçerli olmak suretiyle 90 güne kadar kalabilirler. Bunun için Sırbistan vizesine ihtiyacınız yok. Sırbistan’da kalabilmek için bu süreyi geçeceklerin ek olarak vize yada oturma izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Yeşil yada bordo geçişlik sahiplerinin vize başvurusu yapmasına gerek kalmamıştır. 150 TL’ye satılan internasyonal ücret markasını alanlar rahatça Sırbistan’a gidebilirler.

Sırbistan haricinde bir Avrupa ülkesine gideceklerin dikkatli olması gerekiyor. Tüm AB ülkelerinin bir Schengen vizesi gerektirdiğini ve buna Sırbistan’dan meydana getirilen ziyaretleri de içerdiğini belirtmek gerekir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın