Tampon Çiziklerinin ve Sürtünmelerinin İlk Beş Nedeni

İşte günümüz yollarındaki tampon çiziklerinin ve hasarlarının ilk beş suçlusu:

1. Arkadan meydana gelen kazalar: Arkadan meydana gelen kazalar, aracınızın göçük onarımına gerekseme duymasının bir numaralı nedenidir. Yalnızca ABD Birleşik Devletleri’nde her yıl 2,5 milyondan fazla arkadan çarpışma meydana gelir ve daha birçok kaza yetkililere bildirilmez. Bu kazaların bazıları büyük hasarlara niçin olurken, çoğunluğu yeni arabaların yapım şekli yardımıyla yalnız ufak tampon çizikleri ve ezikleri bırakıyor.

2. Yedekleme: Oldukça sayıda sürücü, geri geri giderken garaj kapılarının, direklerin ve hatta garaj yolunda bırakılan oyuncakların kenarlarına çarpar. En iyi dikiz aynaları bile yolunuzdaki her şeyi gösteremez.

3. Paralel park etme talihsizlikleri: Paralel park etme, deneyimli sürücüler için bile oldukça zor bir iştir. Park etmeniz ihtiyaç duyulan alanın miktarını yetersiz bir halde değerlendirmek, çoğu zaman tamponda belirgin çizikler ve ezikler bırakan ufak ufak sarsıntılara neden olur.

4. Kayalar ve kir: Bir çok insan, ufak taşların bir araca çarparak tampon boyama ihtiyacına niçin olabileceğinin bilincinde olsa da, aşırı kirlenmeye karşı dikkatli olmak da önemlidir. Kir taşıyan güçlü rüzgarlar, aracınızın dış kısmında ufak hasarlara niçin olabilecek minyatür “kum fırtınaları” oluşturabilir.

5. Yayalar ve bisikletler: Bir arabanın, tampon çiziklerinin ve eziklerinin ortaya çıkması için yüksek darbelerden yada yüksek hızlardan zarar görmesi gerekmez. Anahtarları düşüren insanoğlu, yoldan çıkmış market otomobilleri, mesafeleri yanlış değerlendiren bisikletler ve hatta bir tamponun üstünde duran yada zıplayan gençler bile göze hoş gelmeyen hasarlara niçin olabilir.

İyi haber şu ki, tampon onarımı pahalı olmak zorunda değil. Bu tür kazaların bir çok, bir sigorta talebini güvence altına alacak kadar büyük değildir ve birçok sürücü için, bir sigorta poliçesindeki indirilebilir meblağ, aslen elit bir mobil tampon onarım sağlayıcısı vasıtasıyla onarım almanın maliyetinden daha fazladır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın