Tavuk çorbasının yanına ne gider ?

Tavuk çorbasının yanına ne giderTavuk çorbasının yanına ne yapılır? Bu soruların cevabı birbirinden güzel lezzetlerin anahtarı!

Malum; kış aylarında içimizi ısıtan tavuk çorbası, vücut direncini artırıyor ve çeşitli hastalıklara iyi geliyor. Sofralarımızı renklendiriyor, şehriyeli yada pirinçli olursa tadından yenmiyor!

Tam bir vitamin ve protein hazinesi olan tavuk çorbasının tadı, değişik yemeklerle kombine edilince daha güzel çıkıyor. Aşağıda onlardan bazılarını bulacaksınız.

 

Tavuk Çorbasının Yanında Ne Yenir?

  1. Tavuk-Pilav: Tavuk pişirip yanına pilav, suyuna da çorba yapmak Türk mutfağının klasiklerinden. Siz de bu nefis üçlü yardımıyla ev halkı için doyurucu bir öğün oluşturabilir yada misafirleriniz için mükemmel bir sofra hazırlayabilirsiniz.

 

  1. Patlıcanlı Yaz Böreği: Eminiz tavuk çorbasının yanında ne gider? Diye düşünürken bu, asla aklınıza gelmedi. Mis benzer biçimde kokusu, çıtır çıtır dokusuyla bu böreğe bayılacaksınız.

 

  1. Fırında Kıymalı Patates Dizmesi: İştahları kabartmaya, mutfağın yıldızı olmaya var mısınız? Öyleyse tavuk çorbasını bu leziz aparetif ile taçlandırın. Hem azca kalorili, hem besleyici bir seçenek arıyorsanız tam size gore!

 

  1. Güveçte Köfteli Sebze Yemeği: ‘Tavuk ile köfte bir arada olur mu?’ demeyin. Şahane oluyor! Biz lezzetin sırrını verdik, denemesi size kalıyor.

 

  1. Patates Püreli Patlıcan Kebabı: Başlangıç olarak tavuk çorbası ikram edip, arkasından tempoyu birazcık yükseltmek istiyorsanız işte güzel bir alternatif! Bu enfes yemeğin tavuk çorbasına fazlaca yakışacağından güvenli olabilirsiniz.

 

  1. Bezelye Yemeği: Fakat şöyleki havuçlu, patatesli olanından… Tavuk çorbası ile start verip hemen sonra bezelyeye geçiş yapmak, vitamini proteinle harmanlamak demek. Hastaysanız, bu şekilde bir kombinasyon sizi derhal ayağa kaldırabilir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın