TechFin Nedir? FinTech’ten Farkı Nedir?

techfin nedir, fintech 62534de1a2f15'ten farkı nedir

TechFin, finansal iş faaliyetlerini tavsiye eden ve otomatikleştiren bir hizmettir. Önceki finansal hizmet sistemlerini yıkmak için teknolojik makinelerin kullanılmasını ihtiva eder. Bu teknoloji uygulamaları, maliyetleri düşürmeye, performansı artırmaya ve tüm işlemleri sorunsuz bir halde yürütmeye destek sunar.

TechFin’in Temel Özellikleri

FinTech, alan kişi çıkarlarını ve teslimat hizmetlerini karşılamak için teknolojik yöntemler kullanan finansal kurumları belirlemek için kullanılır.
Sadece Alipay, Apple Hisse, WeChat Hisse, Google Hisse ve şimdi WhatsApp Hisse, TechFin tesislerinin olağan örnekleridir.

Bankacılık ve finansal süreçlerin gerektirdiği katı politikalar ve süreçler vasıtasıyla, TechFin kuruluşları çoğu zaman aracı olarak hizmet eder ve insanları ilgili gerilim ve gecikmelerden kurtarmış olur. Paralarını yönetmelerine ve kıymetli zamanlarını başka arayışlara yatırmalarına izin verin.

techfin nedir, fintech 62534de3b69d1'den farkı nedir

TechFin Space’deki en iyi oyuncular

Yemin Finansal Hizmetler Grubu

Jack Ma ve Alibaba Group, 2004 senesinde Çin’de kurulmuş bir çevrimiçi ödeme platformudur.
Şu anda ortalama 150 milyar dolarlık işletme maliyetiyle dünyanın en büyük saf TechFin şirketidir. 2013 senesinde, işletmenin dünyanın en büyük çevrimiçi ödeme hizmeti olarak PayPal’ın önünde olduğu açıklandı. 2016 yılına kadar, işletmenin dünya genelinde 400 milyondan fazla etken üyesi vardı, sadece 2020 yılına kadar bu sayı 1 milyar üyeye yaklaştı.

2017’de antak kalma Moneygram’ı 900 milyon dolara satın almaya çalıştı. Sadece, bazı ABD güvenlik sorunları sebebiyle sözleşme başarısız oldu.
2018 yılına kadar şirket, Filipinler ve Çin içinde direkt para transferi hizmetlerine bir alternatif yarattı. Peşinden, ortalama 15 milyar dolarlık destekle bir günde toplanan maksimum miktar rekorunu kırdı.

2019 senesinde şirket, World First Ltd.’yi 690 milyon dolardan fazla satın aldı. Hemen sonra, Birleşik Krallık’taki Çinli göçmenlerin Birleşik Krallık’ta kaldıkları süre süresince kolay ödeme alternatifleri sunmalarını sağlamak için Barclays ile ortaklık kurdu.
Şirket, tüm iOS makinelerini içeren eserler yapar. Steve Jobs, 2011’deki ölümüne kadar firmanın CEO’suydu. Tim Cook sonrasında firmanın yönetim kurulu başkanlığını devraldı. Tim Cook şu anda 1.3 milyar dolar değerinde.

2014 senesinde Apple Inc., iOS 8.1 yada sonraki bir sürümünü kullanan tüm üyelerin akıllı kartları işleyebilen kişilerle ödeme yapmasına ve işlem yapmasına olanak tanıyan hususi bir Apple Hisse vakası yayınladı.

Bu özellik başlangıçta ABD kıtasındaki müşterilerle sınırlıydı, sadece o zamandan beri 25’ten fazla ülkeye yayılarak Avrupa, Afrika, Avustralya ve Asya’ya ulaştı ve dünya genelinde ünlülerin payını kazanmıştır. American Express, Visa ve Mastercard, evrensel müşterileri tarafınca tutulan kart türü ne olursa olsun, ödeme hizmetine erişmelerine izin verir.

Hizmet 2014 senesinde başlatılmış olmasına karşın, 2 yıl sonrasında Apple Inc.’in Çin, Avustralya, Fransa, Çin ve Kanada’da KFC olarak malum finansal kurum ve şirketlerde hisse sahibi olduğu zamana kadar etkili bir adım atmadı.

2017’den bugüne Apple Hisse özelliği, dünyanın nerede ise her önde gelen şirketi için evrensel hale geldi ve bu özellik hem Apple Watch’ta hem de dizüstü bilgisayarlarda bulunabiliyor.
Hizmet, ayda averaj bir milyar kullanıma haiz en büyük taşınabilir uygulamalardan birine haizdir. Hizmet başlangıçta Weixin olarak biliniyordu, sadece bir yüzyıldan fazla bir süredir milyonlarca üyeye ulaştığında yerini WeChat aldı.

Süreç hizmeti, ilk tanıtımından 2 yıl sonrasında başlatıldı ve 2016 yılına kadar 350 milyondan fazla şahıs “WeChat Share” ödeme hizmetini kullanarak kayıt yaptırdı. Tüm üyeler hesaplarını kredi kartlarına bağlamalıdır. İşlem, tüm Çinli üyeler için derhal gerçekleşir, sadece işlemlerin tamamlanabilmesi için tüm Çinli olmayan kullananların kimliğinin daha çok doğrulanması gerekir.

Ocak 2014’ün son gününde WeChat Inc., belirli bir grup insana nakit ikramlar sağlamak için ödeme hizmetine bir “kırmızı zarf” özelliği ekledi.
2016 yılına kadar, 8 Şubat’ta 400.000’den fazla olmak suretiyle 3 milyardan fazla “kırmızı zarf” sevk edildi. Şimdiye kadar, WeChat Hisse, AliPay’i geride bıraktı ve devasa toplumsal medya veritabanını geride bırakarak Çin’in en büyük çevrimiçi ödeme hizmeti haline geldi.

Google LLC

Google LLC tarafınca 1998 senesinde kurulmuş internasyonal bir şirkettir. Larry Page ve Sergey Brin olarak malum bir holdingin ücretli bir yan kuruluşudur.
Google LLC, 2018’de Google Hisse’i başlattı, sadece fazla başarı elde edemedi.

Google Hisse özelliği, Google Cüzdan ve Android Hisse’in birleşmesinin sonucudur. Bu özellik, dünya genelinde 30 ülkede mevcut ve çalışır durumda ve ikiden azca Android kullanıcısının kullanılabilirliği ve işlevselliği mevzusunda uygun şekilde duyarlı hale getirilmesinden sonrasında, birkaç yıl içinde Apple Hisse ve WeChat Hisse şeklinde zaferler kazanması planlanıyor. Oyna.
2004 senesinde Harvard delegasyonundaydı. Mark Zuckerberg, Eduardo Saverin, Andre McCollum, Dustin Moskovitz ve Chris Hughes tarafınca delege edildi. Abonelikler başlangıçta Harvard öğrencileriyle sınırlıydı, sadece sonrasında öteki okullara ve dünyanın geri kalanına yayıldı. Zuckerberg şu anda WhatsApp ve Instagram’a haiz ve onu tüm toplumsal medyanın hükümdarı yapıyor. 23 yaşlarında, şu anda 83 milyar dolara haiz olan en genç milyarder oldu.

Feysbuk Hisse hizmeti, ABD Birleşik Devletleri’nde yaşayan üyelerin dostlarıyla para paylaşmaları için 2015 senesinde başlatıldı.
Kişisel bilgisayarlarda “web” kullanılarak erişilebilen taşınabilir bir uygulamadır. Hizmetin ek olarak minik işletmelerin potansiyel müşterilerle bağlantı kurmasını elde eden bir yan kuruluşu var.

WhatsApp Hisse, uzmanların bir takım sayıda kullanımı beklenen yeni bir özelliktir. WhatsApp dünyanın en iyi malum toplumsal medya hizmeti olduğundan bu tür tahminler oldukca uzak değil. Hizmetin resmi olarak 2020’nin ortalarında Hindistan’da başlatılmış olduğu ve 2 yıldan kısa bir süre içinde tam olarak faaliyete geçmesi ve dünyanın geri kalanına yetişmesi planlanıyor.

techfin nedir, fintech'ten farkı nedir 62534de4d3996

TechFin için gelecekteki fırsatlar

Teknoloji tabanlı işletmeler bugün dünyanın en fazla üye işletmesine haizdir.
Gelecek yıllarda, yeni nesil teknoloji evlatlarından ilkin müşterilerini tamamen kaybetmemek için çeşitli finans müesseselerinin bu teknoloji tabanlı kuruluşlarla birleşmesi planlanmaktadır.

.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın