Trendyol 12 Yıl Hediyesi Dolandırıcılığı Whatsapp Instagram 2022

Bigün olmayacak, dolandırıcılar yeni bir yol bulacaklar… Dolandırıcılar yeni bir yöntemle insanları aldatmaya başladılar. Dolandırıcılar, kişilere gönderdikleri bağlantılarla formu doldurur ve telefon görüşmesi, armağan çeki yada para sözü verirler.

Trendyol 12 yaş (armağan) dolandırıcılığı

Armağan çeki A101Trandyol’u 12 senedir (Armağan) alan kişilerin kişisel verilerini ele geçirirler. Dolandırıcılık düzeyinde yeni bir boyut kazanmış kişiler, insanların tüm zayıflıklarından yararlanmaktadır.

Trendyol 12 Yıl (Armağan) Çeki Dolandırıcılığı, 2022 senesinde bir ilke imza atarak, “Trendyol 12 Yıl (Armağan) Çeki (Armağan) Çeki isminde olan yeni bir boyutla insanları aldatmaya devam ediyor.
Fena bir ekonomiden kazanç sağlayanlar, insanların cebinden para çalmaya çalışıyor. Eyaletimizde popüler olan geleneksel olmayan toplumsal medya uygulamalarını, bilhassa WhatsApp, Instagram, Telegram, Feysbuk ve TikTok’u hedefliyorlar. Bu geleneksel olmayan toplumsal medya ve kontakt uygulamalarında oluşturulan hesapları kullanarak mühim kişilere “Trendyol Instagram armağan çeki kazandınız” şeklinde mesajlar göndererek, gönderdiğiniz kişiye tek tek tıklamalarını sağladılar.
Bu ve benzeri durumlar çekiliş, armağan vb. formlarında daima sorunludur.

Trendyol açıklaması:

Bazı kontakt ve geleneksel olmayan toplumsal medya platformlarında yer edinen “Trendyol 12. Yıl (Armağan)” adlı yazışma ve manipülasyonların şirketimiz ile hiçbir ilgisi yoktur. Trendyol olarak bu tür fena niyetli ve oltalama şüphesi olan bağlantılara saygınlık edilmemesini rica ederiz. Bu hisseler ile ilgili olarak lüzumlu yasal işlemi başlattığımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.

.

YORUMLAR

Bir cevap yazın