Vajinal Kaynamaların Sebebi Nedir ve Tekrar Gelmelerini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Kim bilir çıbanlardan daha fena olan tek şey vajinal çıbanlardır! Bu ağrılı büyümeler kasık bölgesinin herhangi bir yerinde olabilir ve bunlar devamlı aynıdır: sertleşen ve irinle dolan kırmızı, kırılgan bir şişlik. Bunların oluşmasına yol açan nedir ve geri gelmelerini önlemek için ne yapabilirsiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Vajinal Kaynama Sebepleri

Vajina derisi yada dudaklarındaki çıbanlar, fena hijyen, yetersiz beslenme, aşırı şişman olma yada bağışıklık bozukluğu benzer biçimde bir takım faktöre niçin olabilir. Bir çok süre, vajinanızı tıraş etmenin bir sonucu olarak gelişen batık tüylerden kaynaklanırlar. Ek olarak, kasıkların yeterince hava almasına izin vermeyen fazlaca sıkı yada bileşik malzemelerden yapılmış iç çamaşırların giyilmesinden meydana gelen sürtünmeden de kaynaklanabilir. Son olarak, tertipli bir egzersiz yapıyorsanız, egzersiz kıyafetlerinizle cildiniz içinde rutubet sıkışabilir ve bakterilerin vajinal çıbanlara dönüşmesine niçin olabilir.

Onlara Iyi mi Tedavi Edilir?

Vajinal çıbanları tedavi etmek, bölgeyi mümkün olduğunca kuru ve sürtünmeden uzak tutmanızı gerektirir. Hemen hemen giymediyseniz pamuklu külotlara geçin ve sık sık değiştirin – minimum günde bir kez ve terliyor yada egzersiz yapıyorsanız daha çok. Aylık döneminiz süresince ped yada astar kullanıyorsanız, rutubet ve bakteri oluşumunu önlemek için bu tarz şeyleri gün süresince sık sık değiştirdiğinizden güvenilir olun. Tıraşsanız, rutininize günlük peeling ilave edin. Tıraş alanı üstünde birkaç kez silinen kuru bir fırça, ölü deri hücrelerinin dökülmesini ve batık tüylerin oluşmasını engeller.

Belirtilerden Kurtulma

Kabul edelim – bu bölgede minik bir sürtünmeyi önlemek için yapabileceğiniz pek bir şey yok ve bir vajinal çıban patlaması yaşıyorsanız cildiniz muhtemelen aşırı hassastır. İlk olarak, hepar sülfür içeren bir homeopatik sprey alın. Bu tamamen naturel bileşen, cilt hassasiyetini yatıştırmaya destek sağlar ve ağrı ve şişliği azaltır. Peşinden, bölgeye günde birkaç kez sıcak bir kompres uygulayın. Bu, enfeksiyonu başa getirmenize destek olacaktır. Ihmal etmeyin, bu oldukça bulaşıcı bir enfeksiyondur ve boşalmaya başladığında son aşama dikkatli olmanız gerekir. Boşaltılan sıvıyı temizlemek için antibakteriyel mendiller kullanın ve peşinden alanı hidrojen peroksit ile değiştirin. Şişliğin inmesini beklerken günde birkaç kez temiz bir bandaj uygulayın.

Kaşıntıyı yatıştırabilecek ve bunun benzer biçimde enfeksiyonlara direnmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye destek olabilecek başka homeopatik bileşenler de vardır. Vajinal çıban tedavisi fikirleri ve destek olabilecek malzemeler hakkında daha çok data bulabileceğiniz web sitemi ziyaret edin. Orada, semptomları hafifletmek için süratli çalışan ve hatta bir çıban oluşumunun bir kafa oluşturmasını önlemeye destek olabilecek hangi spreyi bulduğumu da söylüyorum.

YORUMLAR

Bir cevap yazın