Vajinal Koku Neden Olur ve Vajinal Kokudan Nasıl Kurtulur!

Vajina, ne fena ne de rahatsız edici olmayan organik bir kokuya haizdir; aslen vajinanın organik kokusu oldukca etkisiz olmalıdır. Sadece, eğer vajinanızın kokusu aslına bakarsan sizin için fark ediliyorsa ve tanrı korusun etrafınızdakilere, o vakit hakikaten onu oldukca ciddiye almanın zamanı gelmiştir. Aşağıda, haiz olmanın en yaygın sebeplerinden ve bu mevzuda yapabileceklerinizden yalnız birkaçı verilmiştir.

Fena Hijyen – Vajinanızı günde minimum bir kez temizlememek vajina kokusuna niçin olabilir. Bu, hoş olmayan kokunun en yaygın nedenidir. Dişi bölgenizi günde minimum bir yada iki kez temizlemeye çalışın.

yanlış iç çamaşırı – Doğru iç çamaşırı giymemek vajinanın kokmasına niçin olabilir. Bayanlar bilhassa genital bölgede aşırı terlemeye oldukca yatkındır. Ve teri emen doğru türde iç çamaşırı giymediğinizde kesinlikle kokuya niçin olur. Lütfen deri iç çamaşırı, ipek yada oldukca dar iç çamaşırı giymekten kaçının. Pamuklu iç çamaşırı benzer biçimde cildinizin nefes almasını elde eden külotlar giyinin.

Yabancı objeler – Vajinada tampon, prezervatif yada yıkanmamış sabun benzer biçimde yabancı cisimler hoş olmayan kokuya niçin olabilir. Lütfen hususi bölgenizde yabancı cisim kalmadığından güvenli olunuz.

En Büyük Niçin – Vajinal kokuya haiz olmanın en büyük sebebi artık maya enfeksiyonları. Maya enfeksiyonlarına Candida Albican bakterisinin aşırı büyümesi niçin olur. Bakteriler vücudumuzda aslına bakarsan mevcuttur ve çoğu zaman zararsızdır. Sadece metabolizmamızda büyük bir dengesizlik var ise o vakit bu büyümeye ve enfeksiyona niçin olur. Vajinal mantar enfeksiyonunuz var ise, bu kaşıntıya, ağrıya ve bilhassa kokuşmuş kokuya niçin olur. Maya enfeksiyonunu hakikaten ciddiye almalısınız şu sebeple daha ciddi tıbbi sorunlara yol açabilir. Enfeksiyona dahili bir problem niçin olduğundan yoğurt, çay ağacı yağı ve aloe vera benzer biçimde organik ürünler kullanarak tedavi etmeniz gerekecektir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın