Vajinal Kokunun Sebebi Nedir ve Neden Hiçbir Doktor Bunun İçin Kalıcı Bir Tedavi Veremez?

Çoğumuz vajinal kokuyu belirleme mevzusunda umutsuzluğa kapılır ve vajinal kokuyu tedavi etmek için süratli düzeltme çareleri ararız. Bununla beraber, kokunun sebebi kişiden kişiye değişmiş olur ve bir takım faktöre bağlı olabilir. Aşırı antibiyotik kullanımı, fena beslenme, doğum denetim hapları vb. nedenlerle naturel vajinal flora bozulduğunda, kokmaya başlarsınız. Koku, bilhassa sex yada regl sonrası daha belirgin hale gelir.

Bu yazıda tartışacağımız balıksı vajinal kokunun en yaygın sebebi vajinozdur. Vajinoz, vajinadaki bakteri dengesizliği sebebiyle oluşur. Doktorlar tarafınca problemi tedavi etmek için reçete edilen antibiyotikler, vajinal dengesizliği düzeltmeye çalışmak yerine vajinada bulunan tüm bakterileri öldürür. Hem iyi hem de fena bakteriler ortadan kaldırıldığından, ilaçların tesiri geçtikten kısa bir süre sonrasında enfeksiyon tekrardan ortaya çıkar.

Doktorlar, kokan vajinanın kati nedenini asla belirleyemezler. Bir çok süre kokunun ihtimaller içinde sebebi hakkında bir tahminde bulunurlar ve vajinal koku için tedavi önerirler. Benim durumumda, ilk ilaç kürü beni rahatlatmak için hiçbir şey yapmadığından, doktorum ikinci ziyaretimde ilaçları değiştirdi. Bu birkaç ay süresince devam etti ve arkasından doktoruma danışmayı bıraktım.

Kişisel deneyimlerime nazaran, kokulu vajinanızın nedenini belirlemek amacıyla sağlığınızı, yaşam tarzınızı ve hijyen alışkanlıklarınızı gözlemleyerek kokan vajinanız için kolayca tedavi bulabileceğinizi güvence edebilirim. Malum nedenlerden bazıları şunlardır:

* Sigara içiyor

* Cinsel partnerde değişim

* Korunmasız cinsel ilişkiye girmek

* Aşırı yıkama yada duş

* Vajinal ortamı alkali hale getirme eğiliminde olan pelvik enfeksiyonlar şeklinde herhangi bir vajinal enfeksiyon

* Hamilelik esnasında ve sonrasında meydana gelen hormonal değişimler

* İlaçlar – oral kontraseptifler ve antibiyotikler

* Vücuttaki Lactobacilli seviyelerinde azalma

* Doğası gereği alkali olan ve vajinanın asidik dengesini bozarak vajinal kokuya yol açan adam sperm ve sabunları.

Kokunun nedenini belirledikten sonrasında, naturel kürler yardımıyla kolayca tedavi edebilirsiniz. İnternet yardımıyla vajinal kokuyu tamamen tedavi etmek için çevrimiçi yardımı belirlemek oldukça basittir.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın