WealthTech Nedir? – Webhaberim

servet teknolojisi nedir 625357660e72f

Wealthtech terimi, teknoloji ve varlık yönetiminin kesişimini belirtmek için kullanılır.

WealthTech nedir?

Wealthtech terimi, finansal hizmetler segmentinde teknoloji tabanlı çözümler sunan basit bir şirketi tanımlar. Bu, yeni işler yada analitikler yaratmaya çalışan ve esasen geleneksel iş yapma biçimlerinden kopmak isteyen şirketleri ihtiva eder.

Deyim, fintech’e dayanmaktadır, sadece eski teknoloji hakkında bilgiler o denli genel olmayabilir.
Varlık yönetimi hizmetleri hızla yeni teknoloji odaklı çözümler kazandıkça ve tüketici envanterleri gelişmeye devam ettikçe, firmalar alan kişi gereksinimlerine uyum sağlamak mecburiyetinde bırakıldı.

Wealthtech şirketleri, varlık yöneticileri yada aracılar, varlıklı çevrimiçi aracılık bilgisi geliştiren yazılım satıcıları ve daha fazlası için araçlar ihtiva eder. Ek olarak finansal informasyon çözümleme hizmetleri de sağlarlar. Bu firmalar, hizmetlerinden yararlanmaları için mevcut oyuncuları destek sunar.

WealthTech konsepti

Wealthtech yada varlık yönetimi teknolojisi, çağdaş teknolojileri kullanarak varlık danışmanlığı hizmetleri sunan şirketleri tanımlar.
Devralınan bir teknoloji şirketini neyin oluşturduğuna dair yaygın olarak kabul edilen bir tarif yoktur. Burada direkt yada dolaylı olarak danışmanlık alanında çalışan ve zengin müşterilere tavsiyelerde bulunmak için otomatik araçlar sunan bir kurum olarak anılacağız. Tamamen otomasyona ek olarak, bunun müşterilerin etkileşimde bulunmuş olduğu tüm platformlar için geçerli bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Wealthtech şirketleri aşağıdaki alanlarda çözümler sunar ve yatırımcıların miraslarını artırmalarına destek sunar: yatırım, finansal planlama, bankacılık ve borçlanma.

terimin kendisivarlık‘ve’teknoloji’birleştirmek varlıklı teknoloji zenginlerin miraslarını yönetmelerine destek sunar.
Wealthtech son birkaç yılda gelişti ve süreçleri otomatikleştirmek için teknolojiyi kullanıyor. Kısacası, varlık teknolojisi şirketleri, yatırımcılar / tüccarlar için daha azca tereddüt ve daha çok kar elde eden otomatik tecim sistemleri oluşturmak için yazılım programları kullanır. Bu yazılım programlarını kullanmanın temel faydası, tüccarların, tanımaları ve anlamaları için süre veren insan uzmanlığını kullanmak yerine piyasa modellerini süratli bir halde anlamalarına destek olmalarıdır.

Richtech’in ana hedefi, insanların hayatlarını daha kolay ve daha karlı hale getirmek.
İnsan uzmanlığını kullanmak yerine, pazar modellerini yakalamak, zamandan ve emekten tutum etmek için yazılım programları kullanılır.

Wealthtech şirketlerinin oldukça çalışan insanların yaşamları üstünde büyük tesiri vardır. Bu yazılımı kullanmak, tüccarların piyasa modellerini süratli bir halde anlamalarına destek olacaktır. Ek olarak yatırımcıların / tüccarların miraslarını dünyanın rastgele, daha azca riskli bir yerinden yönetmelerini kolaylaştırır.
Dolayısıyla bu tip yatırımcılar ve teknoloji, ülke ekonomisinin daha süratli gelişmesini destekleyen, yatırımı ekonomik kalkınmanın temel sebeplerinden biri haline getiren richtech’ten faydalanacaktır.

Taşınabilir bankacılık hizmetlerinin ve öteki gelişen teknolojilerin bulut bilişim yöntemiyle benimsenmesi, yakında finansal hizmetlere erişim için yeni bir standardı temsil edebilir. En azından öyleki görünmeye başlıyor. Kendinden güvenli bazı finans kurumları bile daha minik, daha çevik rakiplerle rekabet etmek yada en azından müşterilerine istediklerini vermek için daha ileri teknoloji platformlarını benimsiyor.

servet teknolojisi nedir 62535767c39e5

Dijital cihazları yaşamın her alanında özümsemiş ve teknolojiyi benimsemiş genç tüketiciler, finansal iş ve tembih alan şirketlerden daha fazlasını sunmaktadır.
Tıpkı süre şeklinde, bu da kablosuz bir dağıtım noktasının olduğu her yerde bir sürecin oluşturulması gerektiği anlamına gelir.

Internasyonal danışmanlık şirketi Accenture tarafınca 2022’nin başlarında meydana getirilen bir araştırmada, ankete katılan 2.000 yüksek net maliyetli yatırımcının üçte biri, teknolojiye her zamankinden daha çok süre ve para yatırdıklarını söylemiş oldu. Ek olarak, ankete katılanların ortalama %40’ı, teknolojiye erişimi olmayan bir finansal danışmanı kalıcı olarak terk edeceklerini söylemiş oldu.

San Francisco First Republic Investment Management Genel Müdürü ve CEO’su James McGovern:

“Değişen teknolojinin artan bir rol oynayacağına kuşku yok.
Y kuşağının teknolojiyi öteki endüstrilere hızla dejenere etmiş olduğu iyi bilinmesine karşın, bu önyargının finans sektörünü ve hisse senetlerine yatırım yapmayı seçenleri iyi mi etkilediğini oldukça iyi öğreniyorlar.

Değişen teknolojinin varlık yönetimi endüstrisi üstünde hakikaten bir tesiri olsa da, gelecek yıllarda tüketici tercihlerinde mühim farklılıklar olacağı tahmin ediliyor. Y kuşağının geleneksel yatırım fonları yerine teknoloji şirketlerine ve öteki alternatif araçlara yatırım yapmayı seçeceğini umuyoruz.
zenginlik teknolojisi“”, yüksek net değere haiz bireylerin (HNWI’ler) ve ultra-HNWI’lerin gereksinimlerini karşılamak için hususi olarak tasarlanmış teknolojiyi kullanan yeni finansal hizmetleri ifade eder. Bunlar, banka dışı yada banka dışı nüfusa hizmet eden dijital tavsiye, hızlandırılmış yatırım ve iyi işleyen araçları ihtiva eder.

Rastgele yıkıcı bir teknoloji olarak richtech, müşteriler ve finansal danışmanlar içinde giderek daha çok kişiselleştirilmiş ilgiyi teşvik etmede eski yöneticinin rolünü tekrardan teyit ediyor.
Varlık yöneticileri, bu hususi teknolojileri, alan kişi tutum kalıpları hakkında düşünce edinmek ve süreçleri her zamankinden daha süratli hale getirmek için kullanır.

Varlık yöneticilerinin yeni teknolojileri uygularken ve iş modellerini yenilerken davranışlarında ölçülü ve güvende olmaları gerekiyor, bundan dolayı yapmak istediklerinden daha çok denetim bırakmıyorlar. Ek olarak, bu yeni yan kuruluşların müşterileri için maliyetli olurken her iki tarafa da iyi mi yarar sağlayabileceğini düşünmeleri gerekiyor.

servet teknolojisi nedir 62535769968d2

WealthTech’in geleceği

Wealthtech, finansal hizmetleri ve teknolojik yakınsamayı belirtmek için kullanılan bir terimdir.
Richtech’in aslı verimliliği artırmaktır. Dağıtım, aracılık, tecim, alan kişi deneyimi ve dijital bağlantıları geliştirmek için teknolojiyi kullanır.

Değişen teknolojinin varlık yönetimi endüstrisi üstündeki tesiri açıktır. Teknoloji, aygıt teknolojisi şirketlerinin potansiyel alıcılarla etkileşim şeklini değiştirdi ve kısa sürede geniş bir kesime ulaşmalarını sağlamış oldu. Bununla beraber mevcut çıkarların yönetimini de etkiledi. Mesela, birçok aygıt teknolojisi şirketi, müşterilerinin yatırımlarını kovuşturmak için yenilikçi teknolojiler kullanır.
Fakat geleceğin bir resmini veriyor. Teknoloji gelişmeye devam ederken, insanların yatırımları ve miraslarını yönetmeleri üstündeki kıymetli etkisine bakıyoruz.

2021, Wall Street’teki fırtınalı hisse senetlerini inceledi. Mesela, Fidelity Investments Inc., robo-danışman Betterment ve yatırım varlıklarında minimum 30 milyon dolarlık son aşama yüksek net değere haiz bireylere odaklanan hususi varlık yönetimi şirketi Orbis Investment Advisory’de %77 hisse satın aldı.
En azından acil değil. Potansiyel bir dezavantaj, hızla gelişen değişen teknolojinin danışmanların minik hesapları olan oldukça sayıda müşteriyi işe almasını kolaylaştırması ve bu da süre içinde işletme için daha düşük getiri sağlamasıdır.

son sözler

Miraslar, alıcı hisseleri, ETF’ler, fonlar, gayrimenkul yatırım iştirakleri (GYO’lar), vb. Alıcıların kendi hedeflerini tanımlamalarına ve hayatlarının değişik aşamalarında varlıkları yönetmek için kişiselleştirilmiş kılavuzlar sağlamasına olanak tanıyan Araçlar da dahil olmak suretiyle rastgele bir yatırım yapısına yatırım yapmalarına olanak tanır.
Bu platformlar ek olarak alan kişi tercihlerine bakılırsa otomatikleştirilmiş portföy dengelemesi sunar; bu, yatırımları kendi başlarına yönetemeyenler için kıymetli bir avantajdır.

.

YORUMLAR

Bir cevap yazın