Winter Ember Sistem Gereksinimleri – YazBuz 

Aksiyon, serüven ve stratejiyi seven oyun severlerin merakla beklediği Winter Ember video oyunu 19 Nisan 2022’de satışa çıkacak. Fragmanı yayınlandığından beri bir çok kişinin aylardır beklediği ve heyecanlanmış olduğu oyun şimdiden milyonlara dokunmuş şeklinde görünüyor. Böylece Winter Ember sisteminin gereksinimleri birçok şahıs tarafınca araştırma mevzusu haline geldi. Şimdilik oyun PC’lerde, Xbox One’da ve Xbox Series S’de oynanabiliyor sadece oyunun oynanabileceği öteki kanallar için şimdiden talepler bulunduğunu görebiliyoruz. Oyun tutkunlarının pek ilgisini çekmeden oyunun içeriğini ve içeriğimiz için hangi gereksinimlerin lüzumlu bulunduğunu derledik.

Kış köz oyunu

Sema Makine Stüdyoları Şirket tarafınca geliştirilip piyasaya sürülen Winter Ember video oyunu, 19 Nisan’dan itibaren 9 değişik dilde oynanacak oyunlardan biri. İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Japonca, Çince, İspanyolca ve Portekizce dillerinde mevcut olan oyun, serüven tutkunlarının dört gözle beklediği yeni oyunlardan biri. Fragmanın yayınlanmasından sonrasında oyun, dünyanın her yerinden seyircilere hitap etmeyi başaran Arthur Artorias adlı bir şahıs vesilesiyle devam ediyor. Doğrusu, oyunu oynamaya karar verirseniz, kahramanı Arthur olmuş olursunuz. “Yüzü olmayan adam” olarak malum kahramandan intikam almak için değişik stratejiler geliştirmeniz umut ediliyor.

Ailesini ve geçmişini yok eden katliamın küllerinden doğan Arthur, 8 senelik sürgünden döner. Sadece, yüzü yangında yandığı ve ailesiyle yalnızken öldüğü açıklanmış olduğu için dönüşü ilk olay değil. Yoğun bir maceranın kapısını aralayan bu dönüşten sonrasında Arthur’un amacı, ailesini yok eden militan bir dinin ahlaksız karakterlerini yok ederek intikam almak olacaktır. Bununla birlikte bu militanların sırrını ortaya çıkarmaya çalışıyorlar.

Kışın genel özellikleri

Kışın genel özellikleri

Winter Ember video oyunu yardımıyla sıkıntılı bir maceraya atılsanız bile oyunun kahramanı Arthur tarafınca yönlendirileceksiniz ve seçimleri siz yapacaksınız. Tek kişilik bir oyun olarak tasarlanan Winter Ember oyununda başarı, sağlam stratejiler ve bazı adımlar öngörerek elde edilebilir. Bundan dolayı Winter Ember, cenk stratejileri gerektiren oyunlarda başarıya ulaşmış olanları şaşırtacak en iddialı oyunlardan biri olacak. Oyuna başlamadan ilkin, oyunun gidişatını ve hareketlerini etkileyecek bazı temel özellikleri not etmekte yarar var:

Gizlilik Politikası

Oyun acımasız bir intikam planı üstüne kurulu olduğundan tahmin edebileceğiniz şeklinde saklanmak ve dikkat çekmemek ilk temel kurallardan biri. Oyun tarzınızı seçtiğiniz bölümlerde karşınıza çıkan düşmanları yok etmek için şaşkınlık ve boğazlarını kesme şeklinde yöntemler kullanmanız gerekiyor. Sadece her iki durumda da fark edilme riski fazlaca yüksektir ve her adım stratejinizin gücüne bağlı olacaktır.

Cephane Kullanımı

Oyunda ok, zehir, gaz şeklinde 30’dan fazla değişik cephaneye haiz olma şansınız var. Hem hücum hem de müdafa amaçlı kullanılacak mühimmatın zehirli oklara dönüştürülmesi yada ip oklarla avlanma şeklinde stratejiler elbet oyuncunun belirlediği stratejilere dayanmaktadır.

Kabiliyet ağacını keşfedin

Oyun süresince değişik stratejiler uygulamanız ihtiyaç duyulan sahnelerle karşılaşıyorsunuz. Bu süre zarfında, mahremiyet, cenk ve kullanışlılık olmak suretiyle 3 değişik kabiliyet dahil olmak suretiyle değişik kabiliyetler kazanılabilir. Oyunda 70’den fazla kabiliyet etken ve eylemsiz olarak gizlenmiştir. Bu tarz şeyleri keşfetmek ve uygulamak elbet sizin işiniz sevgili oyuncular.

Karanlık Dünyanın Keşfi

Sayısız düşman, çevre koşulları, hazineler vb. için çevreyi keşfetmek, oyunu ilerletmek için mühim adımlardan biridir. Normal olarak bu bulgu esnasında bir hücum durumunda kendinizi savunarak misilleme ateşi yakmamaya itina göstermelisiniz.

Winter Ember Tavsiye edilen Sistem Gereksinimleri

Winter Ember Önerilen Sistem Gereksinimleri
Winter Ember Tavsiye edilen Sistem Gereksinimleri

Winter Ember sistem gereksinimleri için tavsiye edilen seçenekler şunlardır:

 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-7400
 • Hafıza: 8 MB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060
 • DirectX: Sürüm 12
 • Hafıza: 10 GB boş alan

Winter Ember Minimum Sistem Gereksinimleri

Haiz olduğunuz bilgisayara bağlı olarak minimum seviyede Winter Ember oyunu oynamak için sistem gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-6400
 • Hafıza: 8 GB RAM
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960
 • DirectX: Sürüm 12
 • Hafıza: 10 GB boş alan

Eğer bir oyuncuysanız Ghostwire: Tokyo Sistem Gereksinimleri yazımızı da beğenebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın