Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Yeni Başlayanlara Tüyolar

Youtube’dan iyi mi para kazanılır 2022 yeni başlayanlara tüyolar, Youtube dan ne kadar para kazanılır 2022, youtube’dan para kazanmak için kaç izlenme gerekir, youtube’dan ne kadar para kazanılır, youtube’dan iyi mi para kazanılır 2022, 1.000 000 izlenme kaç TL 2022, YouTube para kazanma hesaplama, YouTube para kazanma şartları 2022 şeklinde oldukça dört gözle beklenen mevzuları sizler için bir araya getirdik.

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır? 2022

Kurulduğu günden bu yana medyanın algısını önemli seviyede değiştiren Youtube, son yıllarda elde etmiş olduğu para kazanma fırsatları ile girişimcilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük toplumsal video platformu olan Youtube, içerik üreticilerine de para kazanma fırsatı sunuyor.

Muhtemelen Youtube’a daima birkaç video yükleyerek zenginleşen insanların hikayelerini duyuyorsunuz ve bunların gerçek olmadığını düşünüyorsunuz. Fakat gerçek şu ki, bu hikayelerden bazıları tamamen doğru. Şu sebeple Youtube, içerik üreticileri için gelir sınırı koymuyor. Basitçe söylemek gerekirse, videonuz izlendiği sürece kazanacağınız şeyin bir sınırı yoktur. Tek bir videoyla milyonlarca dolar bile kazanabilirsiniz.

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır?

Youtube para kazanma sisteminin kısa sürede bu kadar popüler hale gelmesiyle, dünyadaki Youtuber sayısı birkaç yılda katlandı. İlk süreçte gelir yaratma sistemine herhangi bir engelleme getirmeyen Youtube, artık bu sistemi denetlemek için bazı şartlar öne sürdü. Bu koşulları karşılamak zor olmamakla birlikte şartları karşılamayanlar Youtube para kazanma sistemine erişemiyor.

Anket doldurarak para kazandıran siteler hakkında data için yazımızı inceleyiniz.

Youtube’da para kazanmak istiyorsanız yeterince zamanım var diyor ve kendinizi buna hazır hissediyorsanız, tüm incelikleri de dahil etmeniz için oldukça işe yarar bir yazı hazırladık. Bu yazı kim bilir size ayda binlerce dolar kazandırmaya başlamış olacak olan sürecin ilk adımı olabilir.

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır

Youtube Para Kazanma Şartları 2022

Youtube’da para kazanmak için bazı şartların tamamlanması gerekmektedir. Video yüklemeye başladıkça bu şartlara yaklaşmaya başlanmaktadır. Youtube’da para kazanma sistemine dahil olmak için gereksinim duyulan 2 şart ise;

 1. 1.000 abone sayısına ulaşmak,
 2. Son 1 yılda minimum 4000 saat izlenmek.

Her iki koşul da ilk başta zor görünse de bir ay içinde video yüklemeye devam ederek bu biçim şeyleri kolayca karşılayabilirsiniz. Video görüntüleme istatistiklerinizi görmek için, kanalınızda oturum açın ve denetim paneline tıklayın. Burada, haiz olduğunuz abone sayısını ve son 365 gün içinde kazandığınız seyretme saatlerini bulabilirsiniz. Her iki koşulu da yerine getirmeden Youtube’da para kazanmaya başlayamazsınız. Bu süre zarfında daha ustalaşmış bir içerik üreticisi olacağınızı da belirtmekte yarar vardır.

YouTube Para Kazanma Aktifleştirme

Youtube’da belirtilen koşulları tamamlayan kanallar artık para kazanma sistemine başvurabilirler. Youtube Studio’ya giriş yaptıktan sonrasında sol menüden PARA KAZANMA kısmına tıklayınız. Arkasından bu bölümde Youtube para kazanma talebinizi tamamlayınız. Bu bölümde teknik olarak hiçbir şey bilmenize gerek kalmamıştır, yalnızca birkaç tıklama ile şartları kabul edilmelidir. Aslolan süreç bu adımdan sonrasında. Başvurunuzu gönderdikten sonrasında aşağıdaki uyarıyı ekranınızda görmüş olacaksınız. Uyarı şu şekildedir:

“Bu süreç ise çoğu zaman 1 ay sürer. Sadece bazı durumlarda birkaç ay sürdüğü de ve sonunda negatif cevap aldığınız da olabilir.”

Youtube Para Kazanma 2022

Youtube üstünden para kazanmak için aklınıza takılan tüm soruları ve yapmanız gerekenleri sizlerle paylaştık. Yukarıdaki işlemi başarıyla tamamlarsanız, Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Doğal ki tüm bu adımları başarıya ulaşmış bir halde yapmış olsanız bile Youtube’dan para kazanamayabilirsiniz. Şu sebeple son zamanlarda Youtube para kazanma sistemine birçok müracaat bulunuyor ve Youtube en iyi kanalları programa dahil etmek istiyor.

Uygulamadan negatif bir yanıt alırsanız, daha yüksek kaliteli video içinde ne olduğu oluşturmanızı tavsiye ederiz. Çoğu zaman telif hakkına uyan ve spamdan uzak içerik üreten kanallar onaylanmakta ve para kazanma sistemine dahil edilmektedir. Youtube’da para kazanma sistemi açıldıktan sonrasında videolarınızı izleyerek para kazanırsınız.

Çoğu zaman Youtube, video görüntülemelerinden para kazanmak için videolarınızın başına ve ortasına otomatikman çeşitli reklamlar yerleştirir. Bu reklamlar seyredilip tıklandığında siz de gelir elde edersiniz. Bu gelirler her ay toplanır ve ödeme, ayın son 10 günü içinde direkt banka hesabınıza yapılmaktadır. Youtube üstünden para kazanmanın en önemli kuralı videolarınızı izletebilmektir. En kolay yol ise abone kazanmaktır. Youtube’daki izlenimleri çoğaltmak için değişik ipuçları aşağıda yazının devamında yer verilmiştir.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanılır? 2022

Youtube’dan iyi mi para kazanılacağını elde eden 5 ana sistem bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Reklam Geliri: Youtube videosuna gömülü ya da sayfanın herhangi bir yerinde mevcud reklamlardan gelir elde edilebiliyor.
 2. Kanal Üyeliği: Bu yıl etken hale gelen kanal üyeliği, hususi abone seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Böylelikle kanal sahipleri, hususi üyelerden aylık gelir elde edebiliyor.
 3. Ürün Rafı: Vatanımızda çok çok fazla kullanılmasa da lisanslı ürünleri videolar yardımıyla satışa sunulabilmektedir.
 4. Süper Chat: Bilhassa canlı yayınlarda daha değişik bildiri atabilmek için ödeme yapılıyor ve bu ödemeler kazanca dahil ediliyor.
 5. Premium Oranı: Youtube’da premium üyelik sistemi bulunmaktadır. Premium üyelerin izlenmelerinden de direkt para kazanılabilmektedir.

Youtube Nedir?

Youtube ile para kazanmaya adım atmak için ilk olarak Youtube’un işleyişinin öğrenilmesi gerekir. Youtube bir çok süre video barındırma platformudur. Cep telefonunuz, kameranız yada bilgisayar kameranız ile kazandığınız görüntüleri yükleyip, istediğiniz süre dünyanın her yerinden izleyebileceğiniz bir hizmettir. Tüm bu Youtube hizmetlerini kullanmak parasızdır. Yalnız videoları izlerken çeşitli reklamlarla karşı karşıya gelirsiniz.

Youtube Iyi mi Kullanılır?

Youtube’a internete haiz herhangi bir cihazdan bağlanabilirsiniz. Youtube.com’a cep telefonları, televizyonlar, bilgisayarlar, tabletler ve internete bağlı diğeri cihazlara yazarak erişebilirsiniz. Bu platform, dünyadaki en oldukça cihazda çalışan web sayfaları içinde yer verilmiştir.

Youtube’da video seyretmek için üye olmanıza gerek olmasa da video yüklemek, yorum yapmak yada videoları derecelendirmek için üye olmanız gerekir. Üye olmak tamamen parasızdır ve Google hesabınız var ise tek tıkla Youtube üyesi olabilirsiniz. Youtube’a abone olduktan sonrasında videoları direkt cihazınıza parasız bir halde indirebilir ve kişisel ya da genel görüntüleme için onay verebilirsiniz.

Youtube’a Hangi Videolar Yüklenir?

Telif hakkı bulunan ve yasal herhangi bir videoyu direkt Youtube’a yükleyebilirsiniz. Telif hakkı mevzusu son yıllarda genişletildi. Sözgelişi, herhangi bir sanatçının bir şarkısının bir klibini indirebilirsiniz, yalnız bu videodan elde edilmiş gelirin tüm hakları eserin telif hakkı sahiplerine geçecektir. Bu sahipler ek olarak istedikleri süre videonun kaldırılmasını talep edebilirler.

Bu bağlamda Youtube ile para kazanmak istiyorsanız videonun telif hakkı size ilişkin olmalıdır. Youtube’un telif hakkı politikaları hakkında daha oldukça bilgiyi bu sayfada detaylı bir halde okuyabilirsiniz.

Youtube’a Üye Olmak

Normal olarak Youtube üstünden para kazanmak istiyorsanız ilk olarak YouTube abonesi olmanız gerekiyor. Esasen bir YouTube aboneliğiniz var ise bu adımı atlayabilirsiniz. Youtube’a abone olmak için internete bağlı cihazınızda Youtube.com‘a giriş yapın ve Youtube hesabınızı oluşturun.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır

Youtube Kanalı Iyi mi Açılır?

Youtube’a abone olmadan kanal açılmamaktadır. Böylelikle Youtube kanalınızı açmadan para kazanmaya başlayamazsınız. Youtube’da kanal açmak tamamen parasızdır ve bu hak tüm üyelere verilmektedir. Tamamen parasız olan youtube üyeliği için yalnızca bir e-posta adresine gereksinim vardır.

Youtube Kanal

Youtube’da bir kanal açtıktan sonrasında kanalınıza giriş oluşturan kişilerin güzel görüntülerle karşılaşması fark yaratacaktır. Bu yüzden kanalınızı açtıktan sonrasında kanalınızı özelleştirmeniz gerekmektedir.

Youtube’da bir kanal açtıktan sonrasında, kanalınız için bir açıklama yazmak, bir profil ve bir kanal fotoğrafı yüklemek şeklinde çeşitli özelleştirmeler yapmanızı tavsiye ederiz. Böylece kanalınızı kolayca kişiselleştirebilir ve kanalınıza bağlanan kullanıcıları çekebilirsiniz.

Youtube Kanalına Karar Vermek

Kanalınız artık Youtube’da hazır, yalnız kanalı hazırlarken muhtemelen kendinize “Kanal ne hakkında olacak?” sorusunu soruyorsunuz. Bu, Youtube ile para kazanma sürecinde en tehlikeli netice sorulardan biridir. Bu suali cevaplamadan kanal açmaya adım atmak doğru değildir. Bu yüzden ilk olarak kanala ne tür videolar göndereceğinize karar vermelisiniz.

Youtube’da her saat binlerce yeni kanal açılırken on binlerce yeni video yükleniyor. Böylesine rekabetçi bir platformda fark yaratabilecek bir kanala ihtiyacınız var. Hepimiz tarafınca hazırlanan videolar yaparak da ilerleyebilirsiniz, yalnız fark yaratmak, kısa sürede daha büyük bir kanala ulaşmanıza destek olacaktır.

Hepimiz tarafınca hazırlanmış videolar üretmeye karar verseniz bile, sizi diğeri kanallardan ayıran birkaç ayrıntıya kesinlikle ihtiyacınız olacak. Youtube’da en oldukça tercih edilen kanal türleri listesini sizler için aşağıda listeliyoruz. Bu fikirlerden hangisinin size uygun bulunduğunu belirlemek tamamen kişisel özelliklerinize kalmıştır. Hangi alanda en iyi olabileceğinizi bilmiyorsanız, ilkin değişik türlerde videolar çekebilir ve arkadaşlarınızın bu biçim şeyleri izlemesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde, daha pozitif eleştiriler aldığınız videoda ilerleyebilirsiniz.

Reklam İzle Para Kazan Siteleri ile Aylık Minimum 1250 TL gelir elde etmek istiyorsanız bu yazımız tam size bakılırsa!

Youtube Kanal Fikirleri

 1. Makyaj
 2. Oyun
 3. Eğitim
 4. Iktisat
 5. Yarışma
 6. Eğlence
 7. TV
 8. Müzik
 9. Spor
 10. Seyahat
 11. Gülünç
 12. Animasyon
 13. Felsefe
 14. Astroloji
 15. Tarih
 16. Yiyecek

Normal olarak, birkaç tane yerleştirerek yukarıdaki kanallardan oluşturabilirsiniz, yalnız genel bir video kanalı açmanızı önermiyoruz. Youtube’daki genel video kanallarına karşı algoritma mesele yaşanmakta. Belirli bir alanda en iyi videoları oluşturma çabalarınız algoritma tarafınca daha oldukça kıymetli gözükmektedir. Belirli bir kanalda bir video açmak en iyi seçenek olacaktır.

En iyi kanal türünü bulmak için eğitim seviyenizi, yaşınızı, deneyiminizi ve geçmişinizi, kamera karşısındaki durumunuzu ve konuşma seviyenizi göz önünde bulundurmalısınız.

Youtube Kamera ve Mikrofon

Üyelik, kanal ve kanal türü ayarlandı. Fakat büyük bir eksiklik var; kanal için oluşturulacak videoları çekmek için muhtemelen minimum 1080p kalitede video çekebilecek kaliteli bir kameranız ve bu kamera için ses alacak bir mikrofona haiz değilsiniz.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır

Youtube’da para kazanmak için ana paraya ihtiyacınız olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat kaliteli videolar çekmeden Youtube’da başarıya ulaşmış olmak oldukça zor. Bu sebeple minimum 1080p kalitede video çekebilen bir cihaza ihtiyacınız olacaktır. Ek olarak minimum bir tane yaka mikrofonu almanızı tavsiye ederiz. Tüm bunların sebebi ise Youtube algoritmasının kaliteli videolara daha oldukça önem vermesidir.

Video Ortamı Iyi mi Olmalı?

Herhangi bir yerde yada hatta direkt bilgisayarda video çekmeye karar verirseniz, etrafınızdaki alanı kesinlikle düzenlemelisiniz. Daha iyi videolar hazırlamak için bu oldukça önemlidir. Kaliteli ve dikkat çekici bir video ortamı hazırlamayı dikkatsizlik etmeyin.

Teknik olarak bu, ses ve ışığı uyumlu hale getirmek için bilhassa gereklidir. Oldukca karanlık ve dağınık ortamlarda fotoğraf çekmenizi önermiyoruz. Ses ve ışık için teknik gereksinimleriniz olacak. Sözgelişi, bir gürültü bariyeri ve aydınlatma satın almanız gerekebilir. Daha kaliteli videolar üretmek zor olabilir; Her videonun standardını çoğaltmak için çaba göstermelisiniz.

Video Çekimi

Artık bir video çekmek için her şey tamam. Sıra video çekiminde. İlk videolarınızı çektikten birkaç dakika sonrasında, muhtemelen videoyu göndermeden derhal ilkin sileceksiniz. Neredeyse tüm Youtuber’ların ilk dönemlerinde geçirdiği bir süreç. Video kaydetmeye adım atmak birazcık süre alabilir. Her iki durumda da, ilk birkaç videonuz tam olarak olmasını istediğiniz şeklinde olmayacaktır. Normal olarak tamamen amatör bir videoyla başlamanızı önermiyoruz.

İlk videolarınızı çektikten sonrasında, onları arkadaşlarınıza gönderin ve yayınlamadan ilkin yorum yapmalarını isteyin. Yayınlayabildiğiniz kadar oldukça insandan yorum almayı dikkatsizlik etmeyin. Birkaç denemeden sonrasında kamerada gittikçe daha iyi hale geldiğinizi farkına varacaksınız. Zaman içinde video çekimlerinin gelişeceğinizi dikkatsizlik etmeyin.

Youtube Video Düzenleme

Youtube üstünden video seyrederken videolarda değişik yazılar, grafikler, geçişler, sesler ve müziklerle videoların daha şık ve dikkat çekici bir halde hazırlandığını fark edebilirsiniz. Bu işlem bir çok süre “video editleme” yada “video düzenleme” olarak adlandırılmaktadır. Birkaç yıl öncesine kıyasla, teknik data seviyesi ve video düzenleme gereksinimleri azalmış, standart bir kullanıcı bile videoyu kolayca düzenleyebilmektedir.

Videoları kaydederken yaptığınız küçük hatalardan kaçınmak için videoları iyi mi düzenleyeceğinizi de öğrenmelisiniz. Birazcık araştırma yaparak video editleme için onlarca değişik program bulabilirsiniz. Youtube’da arama yaparak seçtiğiniz programı kolay bir halde iyi mi kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Video düzenleme / video editleme mevzusunda başarıya ulaşmış olmadan Youtube ile para kazanma olasılığınız düşüktür. Bu yüzden, bu mevzuda kendinizi geliştirdiğinizden güvenli olun.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır

Youtube’dan Iyi mi Para Kazanılır

Video Başlıkları Iyi mi Olmalıdır?

Videonuzu Youtube’da izlendikçe para kazanıyorsunuz. Bu yüzden videonuz ilgi ve dikkat çekici olmalı. Videonuzun ilgi çekici olması için bilhassa aramalarda ve önerilerde acayip başlıklar kullanmanızı tavsiye ederiz.

Etkisi altına alan video başlıkları oluştururken videonuza mevzu olan başlıkları kullanın. Sözgelişi, “Güzel Evler” şeklinde bir video başlığı yerine “Dünyanın En İyi 10 Evi” şeklinde bir başlık bile daha ilgi çekicidir. Doğal ki videonuzun bu başlıkla uyumlu olması önemlidir. Aksi takdirde, bu durum “spam” a niçin olur ve hatta kanalınızın bile kapanabilir.

Youtube üstünden para kazanılabildiği şeklinde vatanımızda oldukça popüler hale gelen TikTok uygulaması ile de gelir elde edilebilmektedir. Tiktok’tan kazanç sağlamak istiyorsanız “TikTok’tan Iyi mi Para Kazanılır? 5 Kati Yöntem” isminde yazımızı inceleyiniz.

Youtube Video Açıklamaları

Videolarınızı oluşturduktan sonrasında, videonuz için bir başlık ve açıklama eklemeniz istenecektir. Video açıklama kısmına videonuzu açıklayan ve seyircilere data veren açıklamalar eklemeniz tavsiye ederiz. Video açıklama kısmının boş olmaması gerekir. Videolar görüntülendikçe daha oldukça kazanacağınız için bu adımda dikkatli etmelisiniz.

Videonun açıklama bölümünde verdiğiniz bilgiler yardımıyla aramalarda daha görünür olacaksınız. Sözgelişi, “Dünyanın En İyi 10 Evi” videonuz için bu 10 evi hakkında kısa ve uyumlu açıklama eklemelisiniz.

İlgi Çekici Video Görseli

Videonuzun Youtube’da görüntülenme sayısını direkt etkileyen ve muhteşem fırsatlar sunan konulardan biri de video görüntüsüdür. Bu mevzu için, değişik görüntü düzenleme programları hakkında data sahibi olmalısınız.

Göze çarpan bir video resmi ile video önerilerinde ve aramalarda daha oldukça tıklama alabilir, böylece videonuzu popüler hale getirebilirsiniz. Bu önerilerde ve arama bölümlerinde giderek daha oldukça tıklanan videolar, her geçen gün daha oldukça yukarıda listelenmeye başlamaktadır.

Youtube’da Video Yayınlamak

İlk videolarınızı youtube’a yüklemeye adım atar başlamaz, muhtemelen her sabahleyin bir hayal kırıklığıyla uyanacaksınız. Şu sebeple videonuzun çoğunu tek izleyen kişi siz olduğunuzu görmüş olacaksınız. Bu durumu aşmak ve birazcık coşku kazanmak için ilkin videolarınızı dağıtmaya başlamalısınız.

Ilk olarak videolarınızı hesabınızın olduğu tüm toplumsal ağlarda paylaşın. Instagram, Feysbuk, Twitter bu videoları yayınlamalısınız. Ek olarak videonuzu WhatsApp üstünden çevrenize gönderin, videonuzu izlemelerini, paylaşmalarını ve yorum yapmalarını ve kanalınıza abone olmalarını açıklayın. Böylece videolarınız kısa sürede yüzlerce görüntülemeyi geçebilir. Videonuzu çoğumuz başkalarıyla paylaşıyorsa, anında binlerce görüntüleme bile alabilirsiniz.

Biroldukça Youtuber, ilk süreçte yalnız toplumsal medya ve arkadaşlıklarla binlerce aboneyi kolayca aştı. Belirli bir abone sayısından sonrasında videolarınız otomatikman daha oldukça izlenmeye başlayacaktır.

Trendyoldan Iyi mi Para Kazanılır? data edinmek için tıklayınız.

YORUMLAR

Bir cevap yazın